Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

ROMANOMAISET Lomat, kaksi askelta SAN PIETROISTA TÄYTÄ VALINNAISIA

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan ROMANOMAISET Lomat, kaksi askelta SAN PIETROISTA TÄYTÄ VALINNAISIA valokuvagalleria

Sisätilat
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, ilmainen Wi-Fi
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkopuoli

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta9 henkilöä100 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Roma, Lazio
  • Place, Pietarinaukio
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Pietarinkirkko
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Sikstuksen kappeli
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

ROMANOMAISET Lomat, kaksi askelta SAN PIETROISTA TÄYTÄ VALINNAISIA

Täysin ja tyylikkäästi remontoitu huoneisto, joka sijaitsee muinaisessa rakennuksessa, joka sijaitsee San Pietron pylvääksen välittömässä läheisyydessä (100 metriä). Neljäs ja ylimmässä kerroksessa on hissi, hiljainen, ulkopuolelta näkymä kolmelta puolelta koostuu: iso eteinen, 2 isoa makuuhuonetta, toisessa parisänky ja oma kylpyhuone ja toisessa kaksi erillistä vuodetta (molemmissa makuuhuoneissa on mahdollista lisätä pyynnöstä kolmas sänky), toinen kylpyhuone, varustettu keittiö (astiat, kattilat, lasit, ruokailuvälineet), jossa astianpesukone, pesukone, ruoanlaittolaite, uuni, mikroaaltouuni, Nespresso-kone, leivänpaahdin ja muut keittiövälineet, olohuone vuodesohvalla parivuode, ruokapöytä 8 hengelle, ilmastointi makuuhuoneissa ja aulassa, TV-SAT, WI-FI.
Tarvikkeet pienimmille, pinnasänky, syöttötuoli, hoitopöytä, pullonlämmitin ja lelut. Täydelliset liinavaatteet kylpyhuoneeseen, sänkyyn, keittiöön ja pinnasänkyyn, hiustenkuivaaja, silitysrauta ja -lauta.
Saapuessasi löydät kaiken mitä tarvitset aamiaiseksi (maito, tee, keksit, voi, jogurtti, keksit, appelsiinimehu, hillo, kahvi / vohvelit)
Rakennuksen ulko-oven vieressä on apteekki, pankki, baareja, ravintoloita, pizzerioita, kaikenlaisia ruokakauppoja, mukaan lukien supermarketit
Keskeisellä alueella asunto on yhdistetty eri tavoilla (bussi, juna, metro) kaikkiin Rooman turistikohteisiin.

Huoneisto on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pietarinkirkko. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta ja sijainnista
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Pietarinaukio ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pietarinkirkko
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto saatavilla
  • Autoa ei tarvita

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 yksityistä kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Sairaalan lähellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Yksikön koko: 100 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton aukioloajat vaihtelevat
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Uloskirjautumisaika on joustava. Sovi järjestelyistä ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Tämän majoituspaikan vastaanoton aukioloajat vaihtelevat. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi. Uloskirjautumisaika on joustava. Asiakkaiden on sovittava järjestelyistä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Roman Holidays TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals
Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals Apartment
Roman Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays, TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals Roma
Roman Holidays TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals
Holidays TWO Steps SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals
Roman Holidays, TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals Rome
Roman Holidays, TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals Rome
Roman Holidays, TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals Roma
Roman Holidays TWO Steps From SAN Pietro Full Optionals

ROMAN HOLIDAYS, TWO STEPS FROM SAN PIETRO FULL OPTIONALS – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 224 kautta 245 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 17 kautta 245 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 245 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 245 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 245 arvostelua

10/10

Siisteys

9,8/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Francisco M.

Hyvää: Siisteys
Great stay! Very helpful answering questikns and providung suggestions. Woukd definitely stay again. Great location!
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026

10/10 Loistava

Jane Marie N.

Hyvää: Siisteys
Excellent location. Very clean and very thoughtful of the owner to provide butter, milk, jam and toast, and with coffee capsules too!The property had everything for a comfortable stay and we felt very much at home.Carla and her som Giorgio were perfect hosts, and they provided airport transfers and other rides as described. We cannot thank Carla enough for her kindness and hospitality, even turning the car around on the way to the airport when we realised we left behind some luggage. Very understanding and gracious people! We highly recommend this property. Only positives, no negatives at all!
Yöpyi 9 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Jacobus Eduard A.

Hyvää: Siisteys
De eigenaar was zeer gastvrij. De communicatie was perfect
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Charlene

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful location!!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Richard W.

Hyvää: Siisteys
The apartment was very clean with amenities to make the stay enjoyable.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Melissa B.

Hyvää: Siisteys
Clean rooms, location was great! Limited breakfast, no drinks.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Mary M.

Hyvää: Siisteys
Fantastic location near EVERYTHING! Carla and her amazing team took care of our every need. Hope to visit again!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Megan S.

Hyvää: Siisteys
Carla was so helpful, knowledgeable, friendly and accessible. Her place was in such a great location, clean, a ton of space considering you’re in a city center and just perfect for our family. We were able to check in early and she’s always just a text message away. Agreed, make sure you ask about the lock on the door bc it’s a little tricky to do but once you know how, it’s easy.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Kon & Tania A.

Hyvää: Siisteys
It was a very spacious and clean apartment for 5 people. We were met by Giovanni who assisted us up the lift to the apartment with our luggage. The beds were comfortable to sleep on and the air conditioners were a welcome relief on hot days. The location was ideal for visiting the Vatican and also the public transport options to other parts of Rome were great once we learnt the route options. Communication with Carla was excellent. Thank you for a great stay,
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Scott O.

Hyvää: Siisteys
Everything about this listing is top notch. The location is ideal for local sites and restaurants. Communication with the host was very easy and immediate.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Gabriela G.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Darren H., Loughborough

Hyvää: Siisteys

Lovely apartment in an incredible location

A perfect stay literally a few steps from St Peter’s and the Vatican City, in a lovely and very spacious apartment. Perfecto!
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Spiro S.

Hyvää: Siisteys

You get what was advertised

Highly recommend
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Deborah B.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Diane D.

Hyvää: Siisteys

Wonderful. Would definitely stay again.

It was wonderful. Right next to St. Peter's. Lots of convenience right there with markets, restaurants, pharmacy, gelato. It was so easy for us to get to and from anywhere.Carla was helpful with anything that we needed. I would book my next stay around this locations availability. It was wonderful.
Yöpyi 15 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Lani L.

Hyvää: Siisteys

Roma

Carla was very kind about letting us drop our luggage off before check in so we could go explore Rome. Her condo was nicely furnished and the location was so close to St. Peter’s Basilica. Thank you for your hospitality!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Marlon C.

Hyvää: Siisteys

Excellent Place

Carla is very pleasant and an amazing host. Everything is well thought off in the house what a customer needs. Her poncho helps us a lot during one of the downpour during our visit. She responds immediately. We are definitely going back.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Tristan C.

Hyvää: Siisteys

Excellent

We loved our stay! Carla was very helpful, and the location was great. The apartment was spacious, and there's a pastry shop at the base of the building.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Erika M.

Hyvää: Siisteys

Perfect location!

Thank you for a great place to call home in the perfect part of Rome. Nearly steps away from the Vatican, wonderful restaurants and so much more. The bust stop outside is very convenient to get to the Trevi Fountain, Colosseum and the other side of Rome. The S.Pietro Metro is only 10 minute walk which is very convenient as well. Thank you again Carla and your son who gave excellent recommendations and service!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Raphael Y., Sherwood Park

Hyvää: Siisteys

Great spot, close to train station and across from St. Peter’s and the Vatican grounds.

Host met us on site to show us the property. Was easy and close to St. Peter’s where we got to witness the conclave and the election of the new pope! Lots of stores and restaurants in the area.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Timothy K.

Hyvää: Siisteys

Perfect

Exactly what we needed. A clean and safe place to unwind after a long day. Very close to St. Peters and the Vatican.Plenty of food options within minutes of the door.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Maria Gabriela C.

Hyvää: Siisteys

Vacaciones

Todo muy bien inmejorable los espacios de la casa super bien!!! La pasamos genial la hospitalidad de Carla muy buena!!!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Steven R.

Hyvää: Siisteys

Perfect location and setup for large family

The apartment is everything you could ask for in accommodation and location. We spent 3 nights with 5 kids and it was wonderful! Close to everything and we would definitely look to stay here again.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Wanda M.

Hyvää: Siisteys

Best Accommodation near Vatican City

Excellent accommodation. Very clean and tidy, spacious, and comfortable. Carla is super attentive and takes care of every detail of the trip, including transportation and anything we might need. An unbeatable location. We will definitely return here on our next trip to Rome. Highly recommended. Thank you so much, Carla.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Nicole O.

Hyvää: Siisteys

Perfect Rome

Beautiful apartment! Easy to get everywhere and steps away from St. Peter's square. Carla is an amazing host and is great at answering any questions or needs you have. Would stay here again in a heartbeat.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2024