Lipe Sunset Forest Resort

2.0 tÀhden majoituspaikka

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Lipe Sunset Forest Resort valokuvagalleria

SisÀÀnkÀynti
Perhehuone (Family Garden Room) | Terassi/patio
Perhehuone (Family Garden Room) | TyöpöytÀ, lisÀvuoteet, ilmainen Wi-Fi
Deluxe-huone (Deluxe Garden Room) | Huoneen varustelu
Standard-huone (Garden Room) | Terassi/patio

Arvostelut

6,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pesulapalvelut
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
319 Moo7 T. Koh Sarai, Muang, Satun, Sunset Beach, Koh Lipe, 91000
  • Koh Lipen kĂ€velykatu
    â€Ș5 min kĂ€velymatka‬
  • Ko Lipe Pattayan ranta
    â€Ș5 min kĂ€velymatka‬
  • Sunset Beach (ranta)
    â€Ș9 min kĂ€velymatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-huone (Deluxe Garden Room)

  • 2 henkilöÀ
  • 1 parisĂ€nky

Standard-huone (Garden Room)

  • 2 henkilöÀ
  • 1 parisĂ€nky

Perhehuone (Family Garden Room)

  • 4 henkilöÀ
  • 2 parisĂ€nkyĂ€

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Lipe Sunset Forest Resort

Rannalla sijaitseva majatalo lÀhellÀ kohdetta Ko Lipe Pattayan ranta
TÀmÀn majatalon palveluihin kuuluu kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja puutarha. Wi-Fi yleisissÀ tiloissa on ilmainen. LisÀksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa.
Lipe Sunset Forest Resort tarjoaa 10 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on parveke. Satelliittikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa kÀyttÀmÀllÀ huonehintaan sisÀltyvÀÀ langatonta internetyhteyttÀ. Siivous on saatavilla pÀivittÀin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan pÀÀllÀ tai sen lÀhistöllÀ, ja ne saattavat olla maksullisia.
Lipe Sunset Forest Resort sijaitsee vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Ko Lipe Pattayan ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissÀ tiloissa sekÀ aamiaisen (lisÀmaksusta) ja kuivapesulapalvelun.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla pĂ€ivittĂ€in lisĂ€maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa ja pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kĂ€velymatkan pÀÀssĂ€ kohteista Ko Lipe Pattayan ranta ja Koh Lipen kĂ€velykatu
Lipe Sunset Forest Resort tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön puutarhan, pyykinpesutilat ja kuivapesulan/pesulapalvelut. YleisissÀ tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Asiakkaat voivat nauttia aamiaisen joka pÀivÀ lisÀmaksusta.

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissĂ€ tiloissa: ilmainen Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan pÀÀllĂ€ ei ole pysĂ€köintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Aamiainen saatavilla pĂ€ivittĂ€in lisĂ€maksusta: 150 THB per henkilö

PerheystÀvÀllinen

  • LisĂ€vuode (lisĂ€maksusta)
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillĂ€

Asiakaspalvelut

  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (pĂ€ivittĂ€in)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Suora yhteys rannalle

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • LisĂ€vuode (lisĂ€maksusta)

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Ilmastointi
  • TyöpöytĂ€

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa klo 14.00
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja – 12

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna pĂ€ivittĂ€in klo 7.00–21.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina

SisÀÀnpÀÀsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lipe Sunset Forest Resort ei salli lemmikkejĂ€ tai avustajaelĂ€imiĂ€

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvĂ€t ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hĂ€n kĂ€yttÀÀ huoneessa olevia sĂ€nkyjĂ€.
  • LisĂ€-/varavuoteita on saatavilla 500.0 THB:n suuruista maksua vastaan per pĂ€ivĂ€.
  • VauvansĂ€nkyjĂ€ ei ole saatavilla.

Maksutavat

TÀrkeÀÀ tietoa

Vaihtoehtoiset lisÀmaksut

Alla mainitut lisÀ- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun kÀytön tai sisÀÀn- tai uloskirjautumisen yhteydessÀ.

  • Maksu aamiaisesta: noin 150 THB per henkilö
  • LisĂ€vuode: 500.0 THB per pĂ€ivĂ€

TÀmÀ ei vÀlttÀmÀttÀ ole kattava luettelo. LisÀ- ja takuumaksut voivat muuttua, eivÀtkÀ ne vÀlttÀmÀttÀ sisÀllÀ veroja.

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
TÀmÀ majoituspaikka hyvÀksyy luottokortit.
TÀssÀ majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivÀt saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttÀvÀÀ asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttÀ majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka pĂ€ivĂ€ klo 7.00–21.00.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan pÀÀllÀ.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

LisÀmaininnat

  • Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hĂ€n kĂ€yttÀÀ huoneessa jo olevia sĂ€nkyjĂ€.
  • LemmikkejĂ€ ja avustajaelĂ€imiĂ€ ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

Lipe Sunset Forest Resort Koh Lipe
Lipe Sunset Forest Resort
Lipe Sunset Forest Koh Lipe
Lipe Sunset Forest Resort Satun
Lipe Sunset Forest Satun
Guesthouse Lipe Sunset Forest Resort Satun
Satun Lipe Sunset Forest Resort Guesthouse
Guesthouse Lipe Sunset Forest Resort
Lipe Sunset Forest
Lipe Sunset Forest Satun
Lipe Sunset Forest Koh Lipe
Lipe Sunset Forest Resort Koh Lipe
Lipe Sunset Forest Resort Guesthouse
Lipe Sunset Forest Resort Guesthouse Koh Lipe

Lipe Sunset Forest Resort – arvostelut

Arvostelut

6,6
Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 17 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 4 kautta 17 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 17 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 17 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 1 kautta 17 arvostelua

6,0/10

Siisteys

7,6/10

Henkilökunta ja palvelu

6,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Hanna-Maija

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Kertakokemus metsÀn keskellÀ riitti

Garden view bungalow oli kauniisti sisustettu ja ensin ihastuinkin huoneeseen, kunnes sulkemalla kylpyhuoneen oven ja sammuttamalla valot, jonka jÀlkeen avasin oven laitoin valot niin lattia kuhisi torakoita. En pystynyt jÀÀmÀÀn huoneeseen ja pitkÀn vÀÀnnön jÀlkeen sain vaihdettua astetta parempaa Deluxe majoitukseen vastapÀÀtÀ. Henkilökuntaa ei juurikaan paikalla respassa kuin satunnaisesti, joka vaikeutti asian hoitoa. Paikalla ilmeisesti omistajan vanhemmat, jotka eivÀt osaa englantia. HeitÀ pyysiin kÀsimerkein soittamaan respan naiselle, ettÀ asia saatiin etenemÀÀn. Piha-alue on huonosti hoidettu ja saa pelÀtÀ esim kÀÀrmeitÀ, jollainen viereiseltÀ tieltÀ löytyikin ja sai vaihtamaan suuntaa aika nopeasti. Sunset beach suht lÀhellÀ, keskustaan tuk tuk 50tbh. Aamiainen walking streetillÀ, jonne englantia taitamaton isÀntÀ ajaa aamulla, mutta omin neuvoin takaisin. Hieman kaukana kaikesta ja öiseen aikaan pelottava paikka metsÀn keskellÀ. Suosittelen seikkailijoille ja sellaisille, joille edellÀ mainituilla asioilla ei ole merkitystÀ. Itse en menisi enÀÀ uudestaan, koska en pysty rentoutumaan kyseisessÀ ympÀristössÀ selvinpÀin.

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

LÄngt och mygg

LÄngt ifrÄn walking street men fri taxi frÄn hotellet men mÄste betala taxi tillbaka. Promenad pÄ kanske 10-15 minuter frÄn walkingstreet. Mycket mygg utanför och inne i rummet
Yöpyi 3 yötÀ tammikuussa 2019

8/10 HyvÀ

Sandra

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bra

Rolig och bra
Yöpyi 7 yötÀ tammikuussa 2019

10/10 Loistava

James

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Exceptional value for money and superb location!!

The best hotel I've stayed at on Lipe! Was a little dubious at first due to how cheap it was.. But the room is exceptional value for money!! They even provide a free shuttle to walking st between 7am - 8pm but fail to mention this on the booking!! Super king bed is so comfortable.. only negative is the pillows! I've been to koh lipe several times and this place blew my mind!!
Yöpyi 5 yötÀ tammikuussa 2019

10/10 Loistava

BOGUM

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

ìĄ°ìš©í•œìˆ™ì†Œ 아늄닀욎 환êČœ

ë„ˆëŹŽìą‹ì€ 숙소였닀 ì„ ì„Œí•Žëł€ìŽëž‘ê°€êčŒìšŽìœ„ìč˜ ìĄ°ìš©í•˜êł  직원듀은ìčœì ˆí•˜ê·ž 자연환êČœë„ìą‹ì•˜ë‹€ 워í‚čìŠ€íŠžëŠŹíŠžê°ˆë•Œ ì˜€í† ë°”ìŽëĄœíƒœì›Œì€€ë‹€ 닚점은 ëȘšêž°ê°€ë„˜ë§Žêł  드띌읎Ʞ랑 ì»€í”ŒíŹíŠžê°€ì—†ë‹€ ìš°ëŠŹëŠ”ë‹€ê°€ì§€êł ë‹€ë…€ì„œ 상ꎀ은없었닀 우늰낎년에 또갈êČƒìŽë‹€ ëƒ‰ìž„êł ìžˆëŠ”ë°©ì„ì›í•˜ë‹ˆ 10000원추가핎서 ìą€ë”ë„“ì€êłłì„ì€Źë‹€ ìĄ°ìš©í•œë°©êłŒì•„ëŠ„ë‹€ìšŽ 임소넌원한닀멎ꌭ선택하섞요 워í‚čìŠ€íŠžëŠŹíŠžë„ê±žì–Žë‹€ë‹ë§Œí•Žìš”~^^
Yöpyi 4 yötÀ marraskuussa 2018

10/10 Loistava

evgeny

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

8/10 HyvÀ

ajabrona, Koh Lipe

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Dobré

UbytovĂĄnĂ­ vcelku dobrĂ©, cesta na plĂĄĆŸ a do centra vedla bohuĆŸel stavbou a mezi odpadky. PlĂĄĆŸe nĂĄdhernĂ©, krĂĄsnĂ© ĆĄnorchlovani.

2/10 HirveÀ

Ele

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Abandoned"resort"

Mosqitos only! Too separated from everything. No bar no food, not possible to sit outside. Looks abandoned.Rooms look nice but came with bugs. Do not recommend

6/10 OK

Berliner Junge, Berlin

Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Klimatisierter Bungalow in StrandnÀhe

Bungalow schön, aber zu wenig SchrĂ€nke fĂŒr die Sachen. Auch musste erst das Personal von mir angehalten werden, das Zimmer zu sĂ€ubern. FrĂŒhstĂŒck gab es nur in einem Restaurant in der FĂŒĂŸgĂ€ngerstraße (10min. Fußweg). Nachbarhotel machte zur Fullmoonparty durch bis um fĂŒnf Uhr morgens. Überwiegend Hippies!

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bungalow confortevole e carino

La posizione non Ă© su una spiaggia ma essendo al centro dell'isola permette di raggiungere le 4 spiagge principali in breve tempo a piedi. La camera Ă© grande per gli standard che hanno a kho lipe ed il letto Ă© molto comodo. Il bagno privato ha la doccia con l'acqua calda. A volte si possono trovare alcuni animaletti nel bagno,ma Ă© normalissimo visto che Ă© in un'isola. Hanno anche un servizio taxi loro per raggiungere la spiaggia da dove partono e arrivano le Speed boats.

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Grodor i badrummet och myror pÄ golv/vÀggar men dem hjÀlpte till att ta bort dem

10/10 Loistava

àč€àžˆàž©àžŽàžČ, àč„àž—àžą

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
àžœàžĄàč€àžŠàčˆàžČàžȘàčˆàž§àž™àž—àž”àčˆàč€àž›àž™àžšàž±àž‡àžàž°àč‚àž„ àžĄàž”àč€àž•àž”àžąàž‡àčƒàž«àžàčˆ 1 àč€àž•àž”àžąàž‡ àžĄàž”àčàž­àžŁàčŒ àč‚àž—àžŁàž—àž±àžšàž™àčŒ àžŁàž°àč€àžšàž”àžąàž‡ àž«àč‰àž­àž‡àž™àč‰àžłàžȘàčˆàž§àž™àž•àž±àž§ àž­àžČàž«àžČàžŁàč€àžŠàč‰àžČ free-wifi(àčàž•àčˆàžœàžĄàč„àžĄàčˆàč„àž”àč‰àčƒàžŠàč‰) àč„àžĄàčˆàžĄàž”àž•àžčàč‰àč€àžąàč‡àž™ àž àžČàžąàčƒàž™àž«àč‰àž­àž‡àžȘàž°àž­àžČàž”àžĄàžČàž àž«àč‰àž­àž‡àž™àč‰àžłàč€àž›àč‡àž™àčàžšàžšàč‚àž­àč€àžžàč‰àž™àčàž­àžŁàčŒàž„àžŁàž±àžšàč„àž”àč‰àž„àž§àžČàžĄàč€àž›àč‡àž™àž˜àžŁàžŁàžĄàžŠàžČàž•àžŽàž—àž”àčˆàžȘàžžàž” àčàž•àčˆàžàč‡àžˆàž°àžĄàž”àžžàž§àžàč€àž‚àž”àžąàž” àž›àžČàž” àž­àž¶àčˆàž‡àž­àčˆàžČàž‡àč€àž‚àč‰àžČàžĄàžČàž•àž±àž§àžȘàž­àž‡àž•àž±àž§àč€àž§àž„àžČàč€àž‚àč‰àžČàž«àč‰àž­àž‡àž™àč‰àžł àžšàžŁàžŁàžąàžČàžàžČàžšàč€àž‡àž”àžąàžšàčàž„àž°àžȘàčˆàž§àž™àž•àž±àž§àžȘàžžàž”àč† àž•àž±àž§àž—àž”àčˆàžžàž±àžàž«àčˆàžČàž‡àžˆàžČàžàž«àžČàž”àž‹àž±àž™àč€àž‹àč‡àž—àž›àžŁàž°àžĄàžČàž“ 200 àč€àžĄàž•àžŁàč€àž­àž‡àčƒàžàž„àč‰àžĄàžČàž àčàž•àčˆàž«àčˆàžČàž‡àžˆàžČàžàžŁàč‰àžČàž™àž‚àžČàžąàž‚àž­àž‡àž–àč‰àžČàžˆàž°àž‹àž·àč‰àž­àž‚àž­àž‡àž•àč‰àž­àž‡àč€àž”àžŽàž™àč„àžàž„àžĄàžČàž àčàž•àčˆàž—àž”àčˆàž™àž”àč‰àžĄàž”àžšàžŁàžŽàžàžČàžŁàžŁàž±àžšàžȘàčˆàž‡ àžžàž™àž±àžàž‡àžČàž™àžšàžŁàžŽàžàžČàžŁàž”àž”àžĄàžČàžàč† àž›àžŁàž°àž—àž±àžšàčƒàžˆàž—àž”àčˆàžȘàžžàž” àčàž™àž°àž™àžłàž—àž”àčˆàž™àž”àč‰àž„àžŁàž±àžšàžŁàž±àžšàžŁàž­àž‡àž§àčˆàžČàč„àžĄàčˆàžœàžŽàž”àž«àž§àž±àž‡àčàž™àčˆàč†

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

HĂŽtel proche de la plage et calme

ProblÚme : le petit déjeuner qui est a l extérieur de l hÎtel Je ne recommande pas les bungalows standards : sanitaires a l extérieur . Et a l intérieur , c est sombre et ça sent l humidité Les bungalows de luxe sont super Le personnel est trÚs gentil et serviable C est calme et prÚs d une belle plage

4/10 Huono

Krister, Stockholm

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Djungel ingen sandstrand

MoskithÄla gulligt rumm med skönt hÄrda sÀngar ! Massa myror och grodor o duchen

6/10 OK

Dimitri

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Family room and Standard Room

We went in a group of 6 adults - 4 stayed at the family room and another 2 at the standard room. The family room has a refrigerator but not in the standard room. Both rooms got to have a kettle upon request. Both rooms have the basic necessities including aircon and wifi. Room cleaning, replenishing of toiletries and a change of towels - all are upon request (no extra charges). The hotel offered free transportation to Walking Street and to the jetty. Upon request, we had free transportation back to the hotel after our breakfast at the Walking Street. Walking Street is a place where you can find shops, restaurants and night life. The free breakfast was fair - 1 sunny side up fried egg, 2 pieces of plain bread, butter, jam, 1 sausage. 2 pieces of ham and 1 piece of bacon. For vegetarians, they offered 2 fried eggs, 2 pieces of plain bread, butter, jam and Thai banana pancake. The pancake was interesting and should be tried. Overall, we had an enjoyable stay at the hotel. It is of 15 min walk to Walking Street and 5 min walk to the beach (witnessed the beautiful sunset). Two important things to bring along when visiting Koh LiPe: mosquito repellents (plenty at this resort and they were BIG) and a English - Thai translator apps (Many locals do not understand English). We were lucky to get in touch with the resort's manager, Mee who took pains to help us to communicate with the locals. Arrangements for snorkeling trips can be made to depart from Sunset Beach.

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Not much good