Antica Villa Graziella Hotel

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Antica Villa Graziella Hotel valokuvagalleria

Aula
Puutarha
Ulkopuoli
Sisään- ja uloskirjautumisautomaatti
Kahden hengen huone, 2 yhden hengen sänkyä, näköala puutarhaan | Huonepalvelu – illallinen

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Luigi Coletti, 6, Marghera, Mestre, VE, 30175
  • Place, Porto Marghera (teollisuusalue)
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, M9 Mestre museo
    ‪7 min ajomatka‬
  • Place, Teatro Corso
    ‪8 min ajomatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪20 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone

  • 11 m²
  • 1 henkilö
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone

  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen huone

  • 17 m²
  • 4 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä TAI 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Antica Villa Graziella Hotel

Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva lemmikkiystävällinen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 1 baari
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, kahvila ja itsepalvelupysäköinti. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on kirjasto, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha.
Antica Villa Graziella Hotel tarjoaa 14 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 19-tuumainen LCD-televisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy sadesuihkupää, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Antica Villa Graziella Hotel sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä ja kävelymatkan päässä kohteesta Porto Marghera (teollisuusalue). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja baari. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan kahvilassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja Kirjasto
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Porto Marghera (teollisuusalue) ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Piazzalle Roma
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys.

Antica Villa Graziella Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.

Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 4 per per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta: 7 EUR per henkilö
  • Baari/aulabaari
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Kahvila

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1932
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku

Viihdetarjonta

  • 19–tuumainen LCD-televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.00 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.00 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 7 EUR per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 4.00 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–22.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042A13EP96XIT
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Antica Villa Graziella
Antica Villa Graziella Hotel
Antica Villa Graziella Hotel Mestre
Antica Villa Graziella Mestre
Antica Graziella Hotel Mestre
Antica Villa Graziella Hotel Hotel
Antica Villa Graziella Hotel Mestre
Antica Villa Graziella Hotel Hotel Mestre

Antica Villa Graziella Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 139 kautta 316 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 141 kautta 316 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 29 kautta 316 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 316 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 316 arvostelua

9,0/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location outside from Venice. Short walk to bus stop to Venice. Easy to reach by car. Would come again.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Cozy, affordable place close to the center

This was a nice, cozy hotel with super helpful staff. They guided us on how to buy tickets to public transportation and showed us the closest bus stops, in addition to selling bus tickets to Venice center (3e for a round trip). Only minus was that our room was really small and that the room didn't have a proper trash can or a fridge, but that's probably something that money can buy :-) Overall, a great choice for a budget traveller! Hotel also had a nice garden in front of the entrance and they offer breakfast for the price of 6e/person. There was also a large and cheap supermarket right around the corner!
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Heidi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyvät kulkuyhteydet

Yhden yön visiitti, mutta olisi voinut olla hotellissa kauemminkin. Pieni puutarha mukava lisä aamukahville.

8/10 Hyvä

Jony

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

10/10 Loistava

Lapsiperhe, Suomi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

mukava edullinen pikkuhotelli.

Hyvä pikkuhotelli. sopii lapsiperheelle. 10min bussilla venetsian keskustaan (muista ostaa lippu etukäteen respasta, bussissa ei myydä lippuja). lähellä iso ruokakauppa. hyvää palvelua sujuvalla englannin kielellä. parkkipaikkoja hotellin pihalla muutama, kadulla lisää. aamupala (6€) hyvä. sisälsi kaiken tarpeellisen.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyvä palvelu, nopea bussiyhteys keskustaan

Palvelun taso oli hyvä. Erikseen maksettu aamiainen oli kohtuullinen ja sen voi nauttia hotellin edustalla olevassa kauniissa puutarhassa. Bussilla pääsee nopeasti (n. 10 minuuttia) historialliseen keskustaan. Hotellin varustetaso oli hyvä.

8/10 Hyvä

Nainen, 50v, Mestre

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyvà perus hotelli. Hyvà hinta-laatusuhde

Kiva hotelli aika hyvien kulkuyhteyksien varrella. Siistit huoneet, hyvà ystàvallinen palvelu

10/10 Loistava

Ahmed

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great thanks to Mohammad, who did everything possible to make my stay comfortable.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Yasuyuki

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
スタッフの方の対応が良かったです
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Isabelle

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bonne adresse

Accueil tres sympathique, conseils de restauration avisé. Bien conseillés pour les transports pour aller à venise , 10 mn en train Parking inclus dans la réservation Petit déjeuner varié et copieux Chambre propre et calme
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Christophe

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Yasuhiro

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

KATHLEEN

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
This hotel has serious hygiene issue. We paid for 2 nights and when we checked in at night, we found hundreds of ants crawling on the windows and tens of bugs crawling and flying all over the bed, ceiling, wall and floor. I do appreciate the fact that the staff cleaned the room again and applied pest control at 11pm at night as a remedy. However, the proper cleaning and any pest control should have been done prior to our arrival, not when we found out the issue. We had to sleep that night with the remaining bug spray smell and dead insect bodies in the room. It’s too late at night and we couldn’t find another hotel. I couldn’t even know how much toxic gas and VOC that I had breathed in. Besides the insect issue, the cleanliness in general is also a concern. See pictures attached. We had to check out the room immediately the next day morning. THE HOTEL REFUSED TO REFUND for the 2nd night that we didn’t even stay. So basically we paid for their fault and the hotel just doesn’t care. It’s a sketchy area too. It’s about 15 mins walk from the train station with the big luggages. I recommend to choose something closer to the Mestre train station than this Antica Villa hotel. It claims to be “2 star” hotel but definitely below “1 star” as per East Asian standards or North American standards. So watch out for the hotel star rating if you are travelling from North America or Asia.
Bug crawling all over
Bug crawling all over
Insects on the floor
Insects on the floor
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Ramesh Kumar

Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Gabriel Danel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Gran opcion si buscas movilidad al centro de Venezia. Tienes a unos 200mts la linea 6 y 6L que te llevan al centro y solo cuesta 1,50. Llegamos 4 horas antes del check in y pudimos dejar las valijas sin problemas y quedarnos en el jardin tomando algo hasta que la habitacion estuvo lista. El personal fue muy amable.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Johann

Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Laurence

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Fabian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ein gutes Hotel um Venedig zu erkunden.

Alles bestens. Zimmer war gut. Service freundlich und Frühstück vernünftig. Dazu die Möglichkeit zu parken und nur ein guter Kilometer zu Fuß zum Bahnhof Mestre.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Gabriele

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Camere piccole ma funzionali. Letti comodi. 10 minuti dalla fermata del bus che ti poeta a Venezia. Colazione ottima
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

John

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
good area
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Francesco

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr gut
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Rodolfo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Modest and well located. Very nice staff!

I had a good stay at this strategically located hotel. Just 15 minutes walking distance from Mestre train station, in a quiet street. The staff was very friendly and the breakfast was good. All in all, very good value!
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

SEUNGHWAN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

CHRISTIAN

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Confortevole, pulito, silenzioso e onesto
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Carla caroline

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ligar amigável e agradável,atendimento excelente …
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024