Koko huoneisto

Ca' Gallion 1144

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ca' Gallion 1144 valokuvagalleria

Huoneisto, 3 makuuhuonetta | 3 makuuhuonetta, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Huoneisto, 3 makuuhuonetta | Oleskelualue | Taulutelevisio
Huoneisto, 3 makuuhuonetta | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, kahvin-/teenkeitin
Huoneisto, 3 makuuhuonetta | Oleskelualue | Taulutelevisio
Ulkopuoli

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä90 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Gallion, Santa Croce 1144, Venice, VE, 30135
  • Place, Piazzalle Roma
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Grande
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Rialton silta
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ca' Gallion 1144

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on taulutelevisio, kaapelikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, ruokailualue ja kahvin-/teenkeitin. Siivouspalvelu on saatavilla rajoitetusti.
Ilmastoiduissa huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Siivous rajoitettuina aikoina ja mikroaaltouuni on saatavilla pyynnöstä.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Museo di Storia Naturale. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, ruokailualue ja taulutelevisio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 72 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Siivousmaksu: 130 EUR per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 72 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ca' Gallion 1144 Apartment Venice
Ca' Gallion 1144 Apartment
Ca' Gallion 1144 Venice
Ca' Gallion 1144 Venice
Ca' Gallion 1144 Apartment
Ca' Gallion 1144 Apartment Venice

Ca' Gallion 1144 – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 9 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 9 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 9 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 9 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Cl

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Near the Santa Lucía train station. A lot of shopping for souvenirs around. Bathroom kind of tiny. But it’s okay
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2020

8/10 Hyvä

Shieh-Chan

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The floor is lining to one side and feel a little bit dizzy while living inside. Clean and spacious.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019

10/10 Loistava

Annie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A nice choice for family trip. The house is tidy with a big kitchen but it is not close to tourist spots.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location

Great location, close to the station but lovely quiet area. Well appointed apartment on the third floor, very comfortable beds, well equipped kitchen. A smell in the bathroom, but apparently not uncommon in original apartments we were told.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Fuite d’eau dans lavabo cuisine, Fenêtres avec des carreaux cassés salle de bain pas top à nettoyer et à refaire surtout
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2017

6/10 OK

Marie helene

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Appartement tout de meme facile a trouver de la gare (prenez un porteur pour vos valises!) mais 4 paliers d'escaliers a monter. Grandes chambres spacieuses et propres mais espaces communs plus petits. Nous avons recu 1 serviette chaque pour 3 nuits alors que nous payons 80€ pour le menage... Sinon la salle de bain etait salle ( douche et toilette avec cernes) et aurait vraiment besoin de renovation. Il yavait une odeur d'humidité affreuse dans cette piece( mais peut etre que cest pareil dans toute les salles de bain a venise?). En gros bien situé et bien sans plus.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A great apartment easily accessible by foot to the train station and all of Venice. The check in staff was very helpful and friendly. We would definitely stay here again.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2017

10/10 Loistava

Maria R.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Fabulous stay at Ca' Gallion

Our stay was fabulous! The three bedroom apartment is a 10 minute easy walk from the Piazzale Roma bus stop. The 3rd floor looks onto other rooftops, convenient window shutters block the light in the morning and the heat during the day. AC available in all rooms! Clean kitchen with all amenities to make a sandwich or cook a gourmet meal. Enjoyed taking the vaporetto to Piazza San Marco, walking home across the Rialto Bridge and strolling to local restaurants and bars in the evening. We would definitely stay here again.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2017

8/10 Hyvä

maya, ontario, canada

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Clean, spacious apartment

It had everything you need but the shower is small. All the bedrooms are spacious and clean. Having a washing machine is a big plus! Cleaning fee is a bit expensive though (80 euros)
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2017