Koko huoneisto

Cozy huoneisto "La Tana" Campo San Maurizio

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Cozy huoneisto "La Tana" Campo San Maurizio valokuvagalleria

Erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet
Televisio
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Sisätilat
Erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta6 henkilöä180 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Venice, Veneto
  • Place, Teatteri La Fenice
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪10 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Cozy huoneisto "La Tana" Campo San Maurizio

Koe kultaisen kiinteistön "La Tana" - puhtaat kultaiset hetket - viihtyisä pyhäkkö, jossa on merkki San Marco sestiereen

 

Ankkuroitu lähellä goottilaista Palazzo Zaguria, vastapäätä aurinkoista Campo San Maurizio -musiikkimuseota, Santo Stefanon kahviloiden ja ylellisten putiikkien välillä. Markuksen aukio, laguuni- ja veneily-teemalla La Tana nukkuu 6 korkeimmalla mukavuudella sisätilojen portaiden 1. kerroksessa

 

Huoneistossa on maailmankuulun La Fenicen oopperatalon valssi ja Gritti-palatsin Riva-lounge, jossa on loistavia Grand Canal -juomien juomia. Huoneistossa on 3 makuuhuonetta ja 3 kylpyhuonetta, joissa on runsaasti antiikin timbers- ja upeita kiinteitä puulattioita

 

Ilmastoiduissa huoneissa on Wi-Fi-yhteys, ja siihen kuuluu: Wi-Fi-yhteys.

 
- Viehättävä olohuone, josta on näkymä kampukselle ja Santo Stefanon kärkeen kallistuvalle kellotorniin, joka on sisustettu tyylikkäästi mukavan sohvan alla herkän venetsialaisen laguunin suola-barheenin maalauksen alla, ja viehättävä puinen ruokasampi ota lepoa lennosta ympäri huonetta! ;

- Tyylikäs ruokailuhuone sivulle (myös näkymä kampukselle etupuolelle) ja ruokailuhuone, jossa on 6 istumapaikkaa helposti, dramaattisen kuvaustilan vieressä Venezian kampanilista päivän päätteeksi

- Perinteinen vintage-tyyli (ja erittäin söpö!) Venetsialainen keittiötila - osittain kaakeloitu ja täysin varustettu itsepalveluperiaatteella - sisäänrakennetuilla laitteilla, kodikkaalla seinäasennettavilla kuparipannuilla ja kokoelmalla purjeveneitä, jotka sopivat La Tanan veneilyteemaan

- Tyylikäs kahden hengen huone, jossa on ikkunat näköalalla aukiolle ja Palazzo Zagurin gothic-holvikäylälle vain sivulle, jossa on antiikkinen ranskalainen koko (pieni kahden hengen vuode), tyylikäs aikakalusteet, pehmeä yövalaistus sekä erillinen kylpyhuone, jossa on makuuhuone ja suihku. asunnon kokonaismäärä

- Kaksi muuta tyylikästä kahden hengen huonetta, joissa on täyteläinen keltainen - sekä lämmin että vieraanvarainen ja jakavat erillisen vaatekaapin:

 

· Hämmästyttävän houkutteleva ja antelias makuuhuone / sviitti takaosaan, josta on näkymä yksityiselle sisäpihalle, jossa parivuode ja oma kylpyhuone, jossa on kylpyamme ja erillinen suihku.

 

· Kolmas makuuhuone vastakkaiselle puolelle - kodikas ja melko vaatimaton - on ranskalaisen (pieni kahden hengen) vuode ja oma erillinen kaakeloitu kylpyhuone, jossa on poreallas

 
- Kätevä kodinhoitohuone, jossa on pesukone, joka täyttää majoituksen

 

Oletko osa suurempaa ryhmää, joka haluaa pysyä lähellä toisiaan, mutta erillisissä huoneistoissa? Tarjoamme 4 muuta kiinteistöä hyvin lähellä: La Dimora di San Maurizio 1/2/3/4 käynnistää 1. kesäkuuta 2019!





HUOMAUTUS

 

Olemme voittaneet kultaisen upean uuden huoneiston La Tanan, joka tarjoaa sinulle loistavan mahdollisuuden nähdä Venezia parhaimmillaan!



Miehittää erinomaisen keskeisen sijainnin, jossa on upea tunnelma - ei liian kiireinen, ei liian hiljainen ja keskeinen kaikille näht��vyyksille, kuten St. Markuksen aukio

 

"Mercatino San Maurizion" antiikkimarkkinoiden ohella, joka pidettiin tiettyinä päivinä ympäri vuoden ja lyhyen kävelymatkan päässä Accademia-gallerioista aivan Accademia-sillan toisella puolella, 3 vaporetto-vesipysäkille - Accademia, Giglio ja Sant 'Angelo kaupunkia ja perinteistä Traghettoa Santa Maria Del Giglion lauttaliikenteessä gondolin kautta Canal Granden kanavalle rentoon ja hyvin kauniiseen Dorsoduro sestiereen
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 3 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Pyhän Markuksen tori ja Pyhän Markuksen kellotorni
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 180 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
On certain dates of the year, visitors must pay an access fee of EUR 5-10 per person per day to enter Venice. Those with accommodation in Venice are exempt from paying this. Guests must however request an exemption voucher in advance and present it with an identity document on arrival. To check affected dates, fees and request an exemption, visit cda.ve.it/en/.

Talon säännöt

Checkin 15:00-20:00

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042C24ZYY8YVG
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

La Tana Venice
La Tana Apartment
La Tana Apartment Venice
Cozy Apartment "La Tana" in Campo San Maurizio
278123

La Tana – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 52 kautta 53 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 53 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 53 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 53 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 53 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sue D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The entire staff was extremely helpful and made our stay enjoyable as well as easy. Caterina booked us a private taxi to take us to the Venice Airport and Marco gave us excellent advice on how to maneuver Venice as well as restaurant suggestions. Our stay would not have been as excellent without their services. La Tana was a perfect house for us, too. Quite charming and comfortable. I highly recommend the house and the VRBO service team in Venice!
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jennifer J.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This was the perfect place to stay while we were in Venice. We loved the location, close to restaurants, shopping and grocery. Property was just as expected based on the description and more! We had a great experience.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ryan H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Lovely 3bdrm, 3bath apartment with all the necessary amenities! Highly recommend.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Rebecca F.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Venice vacation

Was a perfect place to stay and great location
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hanri N.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great location and very comfortable house. Host were so helpful to take us from airport to house and our departure to our ride to cruise ship.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dee W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a wonderful stay! The apartment was lovely, clean, and comfortable, with everything we needed. The location was absolutely perfect , close to all the main sights but tucked away enough to feel peaceful. There were so many fantastic restaurants just steps away, which made exploring Venice even easier. We would definitely stay here again and highly recommend it!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dana A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The apartment was wonderful. So beautiful, clean and comfortable. The entire family loved it, and the location was perfect. The hosts were extremely helpful and communicative, and provided lots of great recommendations and tips when we arrived. We could not have asked for anything additional - it was the perfect experience!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Danny M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Property was well maintained and very comfortable. Highly recommend this location and property in Venice
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Linda L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
La Tana is the place to be, its a great location with only 8 minutes walk from San Marco square and close by to restaurants and pastry shops.It's ideal for families and friends.We enjoyed it tremendously and it was perfect for three couples. It was very spacious and clean. I would highly recommend booking with La Tana.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrew S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

The best place

It exceeded expectations! Venice is beautiful and this place is beautiful. Our check in was very organized and pleasant. I would definitely stay here again.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Janet B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Lovely location, very cute piazza. Beds comfortable. A/C a huge plus as it was almost 100 in Venice. A few minutes in either direction brought us everywhere. The private water taxi each way and help w luggage was also nice
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Penny B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Excellent in every way

A very special property. Well-appointed, great location, and absolutely spotless - the cleanest place we've ever stayed in! Check-in was seamless and the property manager was delightful. A really wonderful place to stay - highly recommended.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sharon L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Proximity to everything was excellent. Had our own square, a small walk to the next square with restaurants. Marco met us from the private water taxi then walked with us to the apartment. Explained everything, left us with a map. 5 adults, everyone had a queen bed and bathroom. Wonderful
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Matt C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Excellent apartment!

My family and I stayed here and absolutely loved this apartment and its charm. You will have more than enough room with the 3 bedrooms and 3 bathrooms. Location is also excellent. The host was very accommodating and met us at the Alilaguna station to walk with us to the apartment and show us around before getting settled in.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stephen P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Not enough room here to summarize just how great this property is! Exceptional location and a huge apartment. Our family of four had gobs of space, but this apartment could easily hold three couples. Super convenient to everything; sits in a quiet plaza but just around the corner from a plaza with great restaurants and also near the Academia Bridge.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dennis J.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely, well located, large apartment

Up on short flight of stairs, this was a wonderful stay. Short walk to St. Marco and Academia, longer to Rialto. Strange set up but we w ere used to it quickly. The people who represent the hosts were terrific.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

mike f.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Better than you can even imagine!!

We were very excited about our trip to Venice, and had high expectations, but Venice (including La Tana) exceeded them all. This property is even better than you can imagine!! I know it sounds like I’m being paid, haha, but it’s true! You will absolutely love everything about this property!! If you are heading to Venice, make sure you stay here.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Langdon K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Charming and convenient apartment with decent space

Our stay in Venice was great and this apartment was a very convenient location for our 3 night stay. It is a short walk to St Mark’s while seeming less noisy and crowded than other parts of Venice. The apartment itself has plenty of space for our family of 5 and overall felt cozy and comfortable.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kathy S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Venice House

Very nice quant place in the heart of the city.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Karen S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

La Tana

La Tana, was perfect for our family of 6. The washer and dryer was a plus. The weather was in the 90's and the air conditioning worked perfectly. Location was great! Views on Venice is the management company. I can't say enough good things about them. Annalise helped us with transportation and reservations l.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Barbara G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful Apt

We had a wonderful stay at this VRBO. The location was conveniently located, amenities spot on. Catrina was easy to contact and promptly took care of our requests. We highly recommend this VRBO
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kurt L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Bellissama

Purfect stay.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mark A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Although we ate out every night, the kitchen was more than adequate for anything including our breakfasts. The laundry was a great bonus and worked perfectly. The apartment is very spacious with fantastic bathrooms. It overlooks Campo San Maurizio so there’s plenty of people watching in the daytime and deathly quiet at night. Marco met us at the water taxi location very close to the apartment and gave us all our information and when we were ready to head to the train station at the end of our stay, one call to Enrica and our water taxi was booked to pick us up right on time. We couldn’t ask for a better all around experience!!Mark and Nancy from Maine
View of Campo San Maurizio from the living room
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Pamela

What a Gem

Everything
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Sandro

A beautiful place to stay right in the heart of Venice.

This was a wonderful apartment for our family of 6 to stay in, right in the Centre on Venice. Beautifully furnished and maintained, we were very relaxed and enjoyed our holiday. The communication with Views on Venice was excellent. Nothing!