Koko loma-asunto

Villa La Cuesta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Villa La Cuesta valokuvagalleria

Uima-allas, jossa on aurinkotuoleja ja grillauspaikka, ja kaiken ympärillä vehreää kasvillisuutta sekä taustalla vuori.
Ulkokeittiö, jossa on grilli, ruokapöytä ja tuoleja. Keittiön ympärillä on vehreää kasvillisuutta ja se on osittain ympäröity tiiliseinällä.
Tilava olohuone, jossa on valkoiset nahkasohvat, puinen sohvapöytä ja kivinen takka.
Kivipolku johtaa portilla varustettuun sisäänkäyntiin, jonka yläpuolella on valkoinen holvikaari.
Tilava olohuone, jossa on valkoiset nahkasohvat, takka, televisio ja puinen katto.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Alhaurín el Grande, Málaga
  • Place, Las Vistillas: Cerámica Tradicional y Museo Etnográfico
    ‪7 min ajomatka‬
  • Place, Alhaurín Golf Resort
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Lauro Golf
    ‪9 min ajomatka‬
  • Airport, Málaga (AGP)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Villa La Cuesta

Tämän savuttoman huvilan palveluihin kuuluu ulkouima-allas, poreallas ja pyykinpesutilat. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha ja grillejä. Huvilassa on yksityinen uima-allas, takka sekä 2 kylpyhuonetta ja pyykinpesukone. Asiakkaiden käytössä on poreamme sekä keittiö, jossa on jääkaappi ja uuni.
Ilmastoiduissa huoneissa on yksityinen uima-allas ja takka. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, poreamme, bidee ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta.

Käytössäsi on ulkouima-allas ja poreallas.
Tämä huvila sijaitsee lähellä kohdetta Alhaurín Golf Resort. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ulkouima-altaan, porealtaan ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Alhaurín Golf Resort ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Lauro Golf
Huvila tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja porealtaan. Tämä huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat.

Tämä huvila on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Ulkouima-allas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Poreamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Kuisti/lanai
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Pöytätennis

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku

Yleistä

  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero VTAR/MA/01190, ESFCTU000029005000156141000000000000000VTAR/MA/011900
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Villa La Cuesta – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Charlotte A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely villa!

Really lovely villa and the garden and pool are perfect! Villa was very well equipped and spotlessly clean. The owner is very nice and very helpful. The villa is very safe and secure. The outdoor seating areas are great and one in particular has spectacular views, especially at sunset. Great location for exploring the Costa del Sol - Mijas, Malaga, Fuengirola, Nerja were all very easy drives. Would definitely recommend this villa but would note a couple of points that would otherwise give this place a perfect score: If you like to cook, the kitchen is very dark and the oven doesn’t work too well. The en-suite doesn’t have a proper shower. If you have teens, no English tv and the WiFi only really works in the living room. It’s right next to a road which is very noisy all day and night (but you can’t hear it inside). You definitely need a car.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Danielle M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Miss

Everything was perfect would love to stay again ! Cannot fault anything many thanks
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2024