Huoneistohotelli

Condominium Hotel Grandview Atami

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Condominium Hotel Grandview Atami valokuvagalleria

Julkinen kylpylä
Näkymä huoneesta
Kahden hengen superior-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty | Kylpyhuone | Erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet
Sisään- ja uloskirjautumisautomaatti
Tavanomainen huone | Tallelokero huoneessa, pimennysverhot, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Sakimi-cho, 8-9, Atami, Shizuoka-ken, 413-0019
  • Place, Omiyan mäntypuu / Kanichin ja Omiyan patsas
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Atamin aurinkoranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Kinomiya (pyhättö)
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Airport, Oshima (OIM)

Huonevaihtoehdot

Tavanomainen huone, tupakointi kielletty (Basic Japanese Style Room)

7,0 kautta 10
Hyvä
(2 arvostelua)
  • 4 henkilöä
  • 1 futon (74–100 cm leveä)

Tavanomainen huone, tupakointi kielletty (with Window)

  • 4 henkilöä
  • 1 futon (74–100 cm leveä)

Tavanomainen huone, tupakointi kielletty (Compact Japanese Style Room)

  • 3 henkilöä
  • 3 futonia (74–100 cm leveää)

Kahden hengen superior-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

  • Näkymä valtamerelle
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone, tupakointi kielletty

  • 52 m²
  • Näkymä valtamerelle
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Condominium Hotel Grandview Atami

Huoneistohotelli, jonka tarjotaan kuuluu kattoterassi ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Omiyan mäntypuu / Kanichin ja Omiyan patsas
Tämän huoneistohotellin palveluihin kuuluu ravintola, kattoterassi ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ilmaiset sanomalehdet, tallelokero vastaanotossa ja myyntiautomaatti. Jokaisessa huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys, LED-televisio, kaapelikanavat sekä keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on erillinen kylpyamme ja suihku, vedenkeitin ja riisinkeitin.
Condominium Hotel Grandview Atami tarjoaa 24 huonetta, joissa on tallelokerot ja riisinkeitin. Tämän 3,5 tähden huoneistohotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä huoneistohotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. 21-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Julkisen kylpylän / onsenin palveluihin kuuluvat julkinen ulkokylpylä (ei mineraalilähteitä), kuumat lähteet sisätiloissa (japanilaistyylinen onsen) ja yukata (kylpytakki). erilliset tilat miehille ja naisille.Paikan päältä löytyy kuumat lähteet.
Condominium Hotel Grandview Atami sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Omiyan mäntypuu / Kanichin ja Omiyan patsas. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kattoterassin. Tässä vuonna 1989 rakennetussa 3,5 tähden huoneistohotellissa on 24 huoneistoa 10 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, LED-television ja jääkaapin
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuumia lähteitä
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Omiyan mäntypuu / Kanichin ja Omiyan patsas ja Atamin aurinkoranta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys. Condominium Hotel Grandview Atami tarjoaa asiakkaidensa käyttöön kuumat lähteet. Condominium Hotel Grandview Atami tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, myyntiautomaatin ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–8.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Julkinen ulkokylpylä (ei mineraaleja)
  • Julkiset kuumat mineraalilähteet sisätiloissa (onsen)
  • Julkiset kuumat mineraalilähteet ulkotiloissa (onsen)
  • Kuumia lähteitä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 300 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paistolaatta
  • Riisinkeitin
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–8.00; 1 800 JPY per henkilö
  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Hyönteispuitteet

Viihdetarjonta

  • 21–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi

Palvelut ja mukavuudet

  • Ilmaiset sanomalehdet aulassa
  • Myyntiautomaatti
  • Pimennysverhot
  • Pistokeadapterit
  • Päivittäinen siivouspalvelu
  • Tallelokero
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä rautatieasemaa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 1 rakennus
  • 10 kerrosta
  • 24 majoitustilaa
  • Rakennettu: 1989

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–21.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 150.00 JPY per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Matkailumaksu: 200.00 JPY per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 1800 JPY per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 1300 JPY per yö
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–21.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
  • Huomaathan, että jotkin majoituspaikat eivät salli tatuoitujen asiakkaiden käyttävän paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Condominium Hotel Grandview Atami
Condominium Hotel Grandview
Condominium Grandview Atami
Condominium Grandview Atami
Condominium Hotel Grandview Atami Atami
Condominium Hotel Grandview Atami Aparthotel
Condominium Hotel Grandview Atami Aparthotel Atami

Condominium Hotel Grandview Atami – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 58 kautta 220 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 96 kautta 220 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 36 kautta 220 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 21 kautta 220 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 9 kautta 220 arvostelua

7,4/10

Siisteys

7,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,2/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Annette

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
All the booking platforms show a basic room as only having one futon. Our basic room had three futons, three pillows, three sheets and three doonas. This is a basic clean hotel good for one night. The walk from the hotel is solid down hill and then a pretty tough up hill to get back to the station. Elderly wouldn’t manage it. Walk down town has a shorter down hill but is still not easy. Breakfast was predominately Japanese. Very little english. Great english instructions for the air conditioning.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

SAITO

Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

ERINA

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
エクスペディアで予約したが食事に関してわかりづらい表記ありついてるものだと思いましたが、お互いが確認不足で今後は自分からチェックイン時にネット予約の際は特に気をつけて確認しようと思いました。 朝食の自分で焼いて食べるお魚はちょうど良いサイズで味もおいしかった。 チェックイン時のスタッフの対応や駐車場予約の電話した際も説明が丁寧で良かったと思います。 また空気清浄機はついていましたが、やっぱり匂いに敏感な為、お部屋の匂いは気になるところありましたが、お風呂も家族それぞれ好きな貸切露天などのお風呂に各自入りそれぞれ満足出来ました。 またチェックアウト後に忘れ物をして電話をしたところすぐに親切丁寧迅速に対応して下さり、チェックアウトの翌日には届き丁寧に壊れないように梱包もしてくださっていたので大変うれしかったです。 建物の古さは否めないですが、スタッフの良さでカバー出来てると思います。 また場所が坂で狭い道の為、わかりにくいところもありましたが、駐車場が先着にはなりますが空いていたので、付近は駐車場がほぼ満車だった為歩いて坂道の移動は多くて大変でしたが、色々と見て回れたので車で行く分には大変ありがたかったです。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

SAITO

Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
The dinner was 3400 yen person but portion is small. Breakfast was good.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

kentaro

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
なし
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Goldick

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 8 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

SAKI

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Roberson

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Sensacional

Experiência incrível, ótima localização, onsen privativo com linda vista do mar (sensacional).
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Naoko

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
駐車場も目の前、屋上露天風呂も小降りながらいい感じです。 場所も海岸まで近くて歩いて行けます。
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Masayuki

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Roland

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Freundlich
Yöpyi 13 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Harumi

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Shinobu

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
温泉何気持ちよかった なんしかリーズナブル
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Ben

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Private hot spring bath
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Morgan

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The only thing that was nice about this place was the view and the on-site onsen, the floor in the room was coming up and caving in, the roof and electrical stuff were stained yellow from smoking, the futons were dirty and uncomfortable, the wallpaper was peeling off the walls, the shower faucet was leaking and sprayed water everywhere, there was two GIANT spiders in our room, the elevator was janky and shaky, would never stay here again and would never recommend it, out of all the times and places I’ve been in Japan this was by far the worst.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

NAOKO

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Masaki

Liikematkailija
Hyvää: Huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Yumiko

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I like their many choice of hot spring bath very much.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

JIE'ER, JERALD

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Great for impromptu stay. Private onsen is great.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Maya

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
熱海に来る時は必ず泊まるお決まりのホテル。 キッチンがあるのは連泊時にありがたいです。 お風呂はネットで空きがあるか確認ができるので、利用させてもらいました。 なんと言っても朝食にアジの干物が出てきて自分で焼けるのが良いです。 熱海は鯵とアジの干物が美味しい♡ ので我が家の熱海旅行は、絶対にこのホテルは外せません。 屋上の露天は朝焼け、オーシャンビューにバッチリなロケーション☆ 1階はファミリーで利用できるほど広いお風呂。 地下は4人には少し狭かったですが、照明を変えたりジェットバスにできたりと楽しいお風呂になってます。
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Miwa

Hot spring on top the building were very nice.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Jessica

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal muy amable, habitaciones amplias. Buena ubicación
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Muito boa e a recepção com ótimo atendimento
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025