Koko huoneisto

Kattohuoneisto, oma terassi, vain 5 minuutin kävelymatkan päässä Sagrada Familia -kadulta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kattohuoneisto, oma terassi, vain 5 minuutin kävelymatkan päässä Sagrada Familia -kadulta valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoalueet
Televisio, DVD-soitin, stereot

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone5 henkilöä95 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Grilli
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Keittiö
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
Barcelona, Catalunya
  • Sagrada Família
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Güellin puisto
    ‪4 min ajomatka‬
  • Plaça de Catalunya
    ‪4 min ajomatka‬
  • Barcelona (BCN-Josep Tarradellas Barcelona–El Pratin lentoasema)
    ‪19 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Kattohuoneisto, oma terassi, vain 5 minuutin kävelymatkan päässä Sagrada Familia -kadulta

Turistien rekisteröintikoodi: HUTB-000824.
Tyylikäs kattohuoneisto, 75 m2, oma terassi Sagrada Familian vieressä 5 hengelle:
Tyylikäs kattohuoneisto, 75 m2, oma terassi, joka sijaitsee muutaman minuutin päässä "Sagrada Familiasta" 5 hengelle.
Makuuhuoneet: kaksi makuuhuonetta, joissa kaksi erillistä sänkyä muodostavat yhdessä mukavat parivuodet.
Olohuone: sohva 3 hengelle, mukava vuodesohva yhdelle lisähenkilölle, taulutelevisio satelliittiyhteydellä, ruokapöytä 5 hengelle ja suora pääsy terassille.
Keittiö: pakastin / jääkaappi, kahvinkeitin, uuni, mikroaaltouuni, liesi, vedenkeitin, leivänpaahdin, astianpesukone ja keraaminen liesi.
Kylpyhuone: wc ja suihku.
Muut varusteet: pesukone / kuivausrumpu, hiustenkuivaaja, nopea nopea Internet, ilmastointi, keskuslämmitys, silitysrauta, silityslauta, liinavaatteet ja pyyhkeet, DVD-soitin, stereot, oma terassi kaupunkinäköalalla, hissi ja vahtimestari. Pinnasänky voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tämä huoneisto siivotaan ammattimaisella siivouspalvelulla, ja se varustetaan ammattimaisella lakanoiden ja pyyhkeiden valkaisulla.
Kuinka päästä sinne
Aerobús'n "El Prat" -lentokentältä "Plaça Espanya" -pysäkille. Ota sitten metrolinja verda (L3), suunta "Universitat" ja jää pois "Sants Estació".
Valitse Sants Estaciósta sininen metrolinja (L5), suunta "Vall d'Hebrón", 6 pysäkkiä ja poistu "Sant Pau / Dos de Maig" -kohdasta. 3 minuutin kävelymatka ja saapuvat asuntoon.
Läheiset metrolinjat, sininen viiva (L5) "Sant Pau / Dos de Maig", Sants Estació. Yhden minuutin päässä asunnosta löydät useita bussipysäkkejä 19, 20, 45, 47, 92, H8, N1 ja N4.
etäisyydet:
Lähin ranta - La Barceloneta: 4 km - Kaupat: 0.2 km - El Pratin lentokenttä: 17 km - Puerto Ferry - Barcelonan maailmankaupan keskus: 4 km - Sants Estación rautatieasema: 4.5 km.
tallettaa:
150,00 € - Saapumispäivänä sinua pyydetään jättämään täysin palautettava vakuus - käteisellä tai luottokortilla
Paluu: Takuumaksu palautetaan lähdettäessä
Lisäkustannukset:
- Turistivero 0. 72 senttiä yli 17-vuotiailta, per yö, enintään 7 yötä.
- Loppusiivousmaksu, kertamaksu 55, - euroa
naapuruston:
Tämä huoneisto sijaitsee modernistisessa Eixamplessa, ja se sijaitsee yhdellä kiehtovimmista alueista Barcelonassa. Muutaman minuutin kävelymatkan päässä ovelta on upea Sagrada Familian katedraali. Jos sinulla on vain aikaa kiertoajelulle tässä kaupungissa, tämä on tämä paikka. Seiso hänen edessään ja katso hänen torniensa suurta kaltevuutta, tule sitten sisään ja ole yllättynyt projektin koosta. Gaudín mestariteoksesta on tullut tunnetuin rakenne ja se on myös Barcelonan symboli. Tietysti Eixamplessa on paljon enemmän nähtävää. Kävele Avenida-diagonaalia pitkin ja saavut Paseo de Graciaan, joka on täynnä suunnittelijakauppoja, baareja ja ravintoloita. Tässä asuu kolme vaikuttavaa esimerkkiä modernistisesta liikkeestä, La Pedrera, Casa Batlló ja Casa Amatller. Asunnosi toiseen suuntaan mene alas Paseo Sant Joan ja vie sinut Riemukaareen. Tämä on erittäin mukava kävelymatka, joka vie sinut Ciutadella-puistoon, jossa on eläintarha, kasvitieteellinen puutarha ja monia muita nähtävyyksiä. Jos tämä ei riitä sinulle, Monumental- ja Sagrada Familia -metroasemat ovat vain viiden minuutin päässä ovelta ja vievät sinut kaupungin sydämeen alle kymmenessä minuutissa. Lyhyesti sanottuna, täydellinen paikka nauttia tästä upeasta kaupungista.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sagrada Família. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja parveke
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sagrada Família ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Gràcia-katu
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoittaja

Mr. Bosko Property owner

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 95 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero HUTB-000824

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

HA6116025

Penthouse with private terrace only 5 minutes walk from the Sagrada Familia – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 29 kautta 30 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 30 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 30 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 30 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 30 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Brenda P.

Hyvää: Siisteys

Girls Trip

What a great place, great location and overall great experience. Communication with host was easy, check-in was super easy and they were able to let us in the apartment early due to an early morning arrival in Barcelona after traveling all night. The location is great, easy to hop on Metro. We loved sitting outside enjoying the view and taking in the experience of being in Spain. It would be hard to accomodate more than 4 people in this apartment due to bedroom setups and only one bathroom, but worked for 3 of us perfectly.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Wil L.

Hyvää: Siisteys

Barcelona 2024

The location, conditions of the unit and accessibility of the owner for all communications was outstanding. I will highly recommend this location to anyone who asks about staying in Barcelona.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Ron D.

Hyvää: Siisteys

October stay in Barcelona

Great location, nice stay, patio at sunset was great
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Anthony R.

Hyvää: Siisteys

Fantastic Booking

The stay here was wonderful. The check in process was a little confusing, but not impossible. Once we got that sorted out the host was absolutely wonderful and the space was fantastic. It’s in a great location with walking distance to many shops, restaurants, and cafes. The views from the terrace were amazing as well. Definitely recommend the apartment to anyone looking for a place to stay!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Meghan O.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Nicolas F.

Hyvää: Siisteys

Un séjour entre amis inoubliable

Un appartement bien agréable, propre, très bien situé. La terrasse est exceptionnelle avec vue sur la Sagrada Familia. Un petit plus pour la climatisation. Un très petit bémol : peu de vaisselle et pas de verre à vin.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Venus M.

Hyvää: Siisteys

Lovely flat

We loved sta
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Jocelyne W.

Hyvää: Siisteys

Great Location

This property was very clean and centrally located. Transportation all around and a short walk to Sagrada Familia. There is a nice variety of local food options in the neighborhood. The balcony was a nice touch to the apartment. The extra space was needed when I wanted some me time -- there were a total of five of us.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Michael M.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Laura H.

Hyvää: Siisteys

Beautiful apartment and quiet area

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Jabin B.

Hyvää: Siisteys

Lovely apartment in Barcelona

Lovely apartment in Barcelona. Great location with plenty of local food options. Less then a block from the nearest Metro stop and easy walk to Sagrada Familia. Meeting the host for check in went very well. I appreciated his fluent English, since I speak no Spanish.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

6/10 OK

Robert S.

Hyvää: Siisteys

Not as advertised / listed

VRBO clearly stated this was a 3 bedroom unit and it is only a 2 bedroom unit. We spent extra money for a 3 bedroom and when we arrived the owner claimed he wasn't aware of the VRBO listing incorrectly. I showed him the listing and still today, one week later, it is showing as a 3 bedroom. I've asked for a partial refund and will report back.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Enrique M.

Hyvää: Siisteys

Excellent place!

We had a wonderful stay. The place was better than advertised. Great location, great host. Absolutely loved the terrace, we had dinner out there every night. We would definitely stay there again!!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Deborah C.

Hyvää: Siisteys

Enjoyed an great stay minutes from Sagrada Familia.

We enjoyed staying in this minutes from Sagrada and the terrace was the bonus for gathering at the start or end of a day and discuss our trip and plans and enjoy the views. The host met us and helped us with parking in the area. We couldn't have been happier with our stay.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Lynnelle N.

Hyvää: Siisteys

Beautiful

Beautiful patio and very clean apartment. Owner was kind as to show us in and provide a ton of advice for touring the city. Great visit!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

julio c

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
There is one frase to describe this place The best. Don Bosko which is the owner took his time to take us to the parking structure. Took his time to tell us best places to eat best places to visit . I highly recommend this place. Este lugar es el mejor
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2024

10/10 Loistava

Sally-Ann A.

Hyvää: Siisteys

Wonderful terrace property near Sagrada Familia

The flat itself was very comfortable, equipped with everything we could need. However, the terrace added a whole extra dimension - airy, spacious, quiet, sunny, special. The host greeted us personally and gave us some excellent advice and recommendations of places to go. It was a wonderful four days and it almost felt like home
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

William S.

Hyvää: Siisteys

Great location in Barcelona

We enjoyed our stay. The property was clean and as described. The rooftop deck was lovely. Very close to Sagrada Familia and nice restaurants. Walking distance to lots of sites. Would recommend!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

KIM L.

Hyvää: Siisteys

Pre cruise Barcelona

Great place with lots around it. Easy to find and safe.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Keith H.

Hyvää: Siisteys

Wonderful apartment easy to get around

Apartment was clean and well maintained. Mr Bosko met us and gave us clear directions on operations of the place. But we were unable to reach him by text or email during the rest of our stay till we checked out. Beds were very comfortable and the patio at night was our favorite hangout with a view of Sagrada Familia.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Jeffrey A L.

Hyvää: Siisteys

Peaceful Barcelona

A very comfortable apartment in a great location. Within walking distance of many restaurants and cultural attractions. Great communication with the hosts who made everything easy. We would love to stay again on our next visit.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

David l.

Hyvää: Siisteys

Great place close to Sagrada Familia

Friendly staff to greet us. Very clean place with a nice terrace. Walking distance to the Sagrada.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Jeffrey M.

Hyvää: Siisteys

Great apartment in Barcelona

From meeting our gracious host to enjoying the view from the balcony to seeing the sites nearby, this was a great experience.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Joyce F.

Hyvää: Siisteys

As advertised!

The property was exactly as advertised. Close to shopping, restaurants and Sagrada Familia. Communication was instantaneous and the check in process was very easy. Clean and well maintained property. Would definitely rent again.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Luci G., League City

Hyvää: Siisteys

Nice área to be in

We stayed in a good area as far as restaurants and tourist attractions. There's a 24 hour pharmacy a few blocks away which was good. There's a laundromat close by. Used the washer was a little hard at first to understand but later got the way to get it to wash. The gentleman was prompt and waiting for us, even though we arrived around 9:00pm. The place is just like the pictures. Loved the Terrance. Would recommend the place
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023