Koko huoneisto

Puerto Apartment

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Puerto Apartment valokuvagalleria

Televisio, takka
Ranta lähistöllä
Huvivenesatama
1 makuuhuone, tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Ulkoalueet

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta6 henkilöä120 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Benalmádena, Málaga
  • Place, Puerto Marina Shopping
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Carihuela-ranta
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Benalmádenan venesatama
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Airport, Málaga (AGP)
    ‪12 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Puerto Apartment

Upea huoneisto sijaitsee erinomaisella paikalla Benalmadenan sataman sydämessä. ilmainen WiFi ilmaiseksi, huoneistohotelli ja lapset tervetulleita
www. waterfrontmalaga. com
Tämä huoneisto on hyötyä siitä, että se on yksi etsimistä venesatamista ja upeat näkymät parvekkeelta. Omaisuus on toisessa kerroksessa. Apt Koostuvat lounge lasiovet johtavat päälle parvekkeelle. Hengen huonetta jälleen lasiovet terassille. Kaksinkertainen kylpyhuone. Keittiössä astianpesukone, jne, ja pesutupa maching, tyylikäs ja moderni hyvin varustettu keittiö uusia laitteita.

Lounge on suuri kulmasohva sänky, uusi DVD ja LCD-TV ilmaiseksi kanavia vastaanottava Inglés ja savupiippu.
Tästä syystä maksimi henkilö voi olla 6, hinnat perustuvat 4 henkilöä, joten sinun täytyy lisätä 15 € per lisää henkilö / yö.
Upeat näkymät venesatamaan ja Carihuelan valkoinen andalusialainen kylä ranta, idästä / etelään terassi.
Terassi BBQ. Pöytä ja tuolit.
Panoraamanäkymät ympäröivälle alueelle.
Kalustettu korkeatasoisesti Tämä ominaisuus on täydellinen itsepalveluperiaatteella loma.
On liian monia ravintoloita kaikki kivenheiton päässä asunnosta. Sinulla on helppo pääsy taksilla n, paikallinen lautalla Malaga tai Fuengirola ja paikallisbussit, voit käydä Sea Life Centre vain muutaman minuutin päässä tai Tivolli Maailman Arroyo de la Miel, ja ihana Paloma Park oli voit vaeltaa noin ruokinta kanat, ankat, kanit, riikinkukkoja ja useita muita villieläimiä, jotka kaikki on ilmaista, tai käydä Selwo delfinaario. Niille haluat enemmän rauhallisempaa WHO loma Sitten ranta tarjoaa kaikki tavanomaiset palvelut.
Vain lyhyen ajomatkan Marbella, Gibraltar, Mijas ja monissa muissa kaupungeissa esta tekee asunnon erinomainen tukikohta WHO Ne haluat tutustua alueeseen
Asunnossa Benalmadenassa on 2 makuuhuonetta ja siihen mahtuu 6 henkilöä.
Asunto on kodikas, on täysin varusteltu, ja on 120 neliömetriä. Kiinteistö sijaitsee aivan rannan vieressä. Se on näköala merelle ja vuori.
Kiinteistö sijaitsee 10 metrin päässä Carihuelan rannalta hiekkaranta, 100 m Opencor supermarket, 200 m Marina Port bussiasemalta 1 km Honey Brook rautatieasemalta, 4 km päässä Tivoli huvipuisto / teemapuisto, 5 km alkaen Aqualand vesipuisto, 5 km Benalmadenan kaupunki, 8 km lentokentältä Malagan lentokentältä, 8 km Royal Golf Club golfkenttä, 200 kilometrin päässä Sierra Nevada, Grandada hiihtokeskus. Talo sijaitsee hyvät yhteydet naapuruston vieressä mereen.
Majoitus on varustettu seuraavat erät: hissi, puutarha, puutarhakalusteet, aidattu puutarha, 8 neliön terassi, takka, rauta, internet (Wi-Fi), hiustenkuivaaja, parveke, lasten alue, keskuslämmitys, ilmastointi koko talon , Ulkoilma parkkipaikka samassa rakennuksessa, 1 TV, satelliitti (Kielet: espanja, Inglés, saksa, Hollanti, ranska, Venäjä, ruotsi, Norja), stereot, DVD.
Induktiokemoterapiassa erillinen keittiö, jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, pakastin, pyykinpesukone, astianpesukone, astiat / ruokailuvälineet, astiat, kahvinkeitin, paistinpannu, leivänpaahdin, vedenkeitin ja juicer tarjotaan.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Carihuela-ranta. Majoituspaikassa on saatavilla vesipuisto ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit käydä pärskimässä sydämesi kyllyydestä vesipuistossa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Carihuela-ranta ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Benalmádenan venesatama
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston. Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, pyykinpesutilat ja hissin.

Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki
  • Maksu: EUR 50
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero

Sijainti

  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä merta
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Vesipuisto
  • Teemapuisto lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 120 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 10.30
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 EUR
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Checkin 10:30-21:00
Checkin 10:30-21:00

Lemmikit

  • Lemmikit: 50 EUR
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Dangerous animals allowed. Max weight 10 kg

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 50 EUR
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäisestä saapumisesta perittävä lisämaksu: 50 EUR

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero vft-ma-01143
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

173821

Puerto Apartment – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 33 kautta 53 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 53 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 53 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 53 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 53 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Peter C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Huonoa: Viestintä
The location was unique. It was in an upscale marina full of shops and restaurants and right on the beach. The apartment had all the amenities we needed.
Yöpyi 15 yötä tammikuussa 2026
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Stephanie

Another Amazing Stsy

The apartment is perfectly situated in Benalmadena. The views from the living room and terrace are stunning. Everything is provided. Lock on bedroom door. Spare bedding.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Leanne D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great location!

This location was AWESOME! Right by the beach and a bunch of fun restaraunts.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stephanie D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect Location & View

Our second visit to this apartment. Comfortable beds, everything you need in the apartment - and perfect location. Will stay again.
Yöpyi 14 yötä tammikuussa 2025
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Andrew

Great apartment

The location was great. There was good facilities in the apartment
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lynda F.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely stay for mums 80th birthday

All great ! Will be back, good location
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2022
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

6/10 Kohtalainen

Gordon

Puerto apt

Excellent view and good location. Well equipped kitchen, comfy beds. Only Sky news in English satelite programmes and wifi tv
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Michael

Apartment next to the sea

Fantastic location.beach just a matter of strides away. surrounded by bars and restaurants. What more could you ask for A nice bottle of wine and a card to greet your guest s
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

sandra a.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Location

This apartment was fine, location was amazing. Apartment was clean and had all you needed. Although we felt that as it sleeps 6 people, there shouldn't be extra charges for people above 4. This needs to be clearer on the website. Overall it was good, certainly recommend it.
Yöpyi 9 yötä toukokuussa 2025
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Michelle

Fab break with friends in Puerto apartment

Have stayed in the apartment many times now, we return because the view from the apartment is breathtaking and the location is spot on, The apartment is spacious, comfortable and well equipped. Plenty of space for 4 adults. Excellent service from Aurelio! Definitely book again!
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Noora

lovely apartment

Beds were bigger than most in Spain and with proper linen. Shower worked really well. Kitchen had everything you needed. Living room worked well and there was Eurosport! Wi-Fi worked like a dream.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Clara D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect location at Puerto Marina

The check in process was perfect. Aurelio was there and was available during the stay to answer any questions. The apt is bright and airy. The AC worked very well. We were very happy to have chosen this apt. The location and the views were superb.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2022
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Beautiful apartment, fantastic location!

Absolutely superb location, views are amazing, well maintained and very clean accommodation, excellent WiFi reception, handy for all amenities, had a super stay, would definitely return for a third visit! Thank you Disappointed there was no parasol for balcony, would have been welcome for shade from afternoon sun, other than that, a brilliant time was had by us all
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

WATERFRONT M.

Great holiday!

We have just had 7 fantastic days in this apartment, which was everything we wanted. The position was great it was very well fitted out. Aurelio was on hand when we arrived and he explained how to work everything and gave us all the information. We have enjoyed every minute of our stay and have re booked for next year.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Martin P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Fantastic view

Everything on your doorstep that you need. Thanks to Aurelio for sorting out the deposit.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

richard

amazing again

Everything is relaxing at this apartment, we could get in early due to cleaning being done {cleaners allowed us access} as we waited for Aurelio. The only issue we had was not being able to get the TV to work for some English speaking channels {not the end of the world} but it's nice to chill after a day out or not a good sleeper
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Katrina F.

Fantastic location with stunning views of the beach, but additional charges were too high

Apartment was situated between Benalmádena and Torremolinos right on the sea front. Apartment was spacious and had everything we needed. The block is quiet and safe. Our Apartment was advertised with English tv but only had Sky News and nothing else, except Netflix. We paid an additional service charge for cleaning at the end of our stay but this was cheeky considering we always leave as we find ! The early check in as we arrived at 11am and was detailed even though an early check was included on our paperwork it got delayed until 1pm. Good job there are lots of bars nearby ! Beds were comfortable and bedding of good quality. Bath towels were of poor quality and one shower had missing buttons which made turning it on tricky, well almost impossible and the other shower cubicle was very very small so god forbid if the soap got dropped! Also paid extra for late check out (well 3pm and our flight was 9pm). Great WiFi throughout the apartment. I Waited almost 5 days to get the damage deposit returned after returning home. Great selection of bars and restaurants close by and the overall price discounting the extras was excellent. Fine for a short stay with 2 couples.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Mario B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Tout était très bien
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sylvie D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Top !

Emplacement idéal et appartement lumineux.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alain D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

bien situé

bien situé
Yöpyi 50 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

marja

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Mooie locatie aan zee
Yöpyi 28 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Claude B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Situation excellente

Facile d’accès pour tous quelques soit nos projets
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Charlotte

Dejlig lejlighed

Dejlig lejlighed med god udsigt. Kommunikation med bureau er meget besværligt. Automatiske mail med forkerte oplysninger. Restleje skulle betales kontant ved ankomst, på trods af mail med oplysninger om, hvordan man kan betale på forhånd. Mails med spørgsmål bliver ikke besvaret. Alt i alt en dårlig oplevelse.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Ria

Heel mooi uitzicht

Alles
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susanne K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Objekt in toller Lage am Hafen von Benalmádena

Schönes Objekt in toller Lage. In der Wohnung hat man alles, was man benötigt. Wir waren mit Baby und Hund dort. Abends ist es teilweise sehr laut, da unterhalb direkt Gastronomie ist, aber damit muss man in so einer Lage rechnen. Es hat uns sehr gut gefallen. Wir waren schon öfter in Benalmádena.
Yöpyi 22 yötä huhtikuussa 2023