Koko mökki·Yksityinen majoittaja

Klassinen Minnesota-mökki kauniilla O'Brien-järvellä - sisältää Pontoon-veneen

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Klassinen Minnesota-mökki kauniilla O'Brien-järvellä - sisältää Pontoon-veneen valokuvagalleria

Televisio, takka, DVD-soitin
Televisio, takka, DVD-soitin
Sisätilat
Kuntoilutila
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko mökki

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä95 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Takka
  • Pysäköinti saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
Crosslake, MN
  • Cross Lake Recreation Area
    ‪14 min ajomatka‬
  • Crosslake Town Square
    ‪14 min ajomatka‬
  • Crosslake Community Center
    ‪19 min ajomatka‬
  • Brainerd, Minnesota (BRD-Brainerd Lakesin alueellinen lentokenttä)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko mökki on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Klassinen Minnesota-mökki kauniilla O'Brien-järvellä - sisältää Pontoon-veneen

Jos etsit 'hytti kokemusta', tämä mäntyjen olennainen hytti ei petä. Kiinteistön osti ja rakensi alunperin isovanhempani vuonna 1958, ja se on ollut perheessämme siitä lähtien; vaimoni ja minä kunnosimme sen kokonaan vuonna 2011. Pieni mutta tehokas asettelu, mökissä on upea näytön kuisti, oleskelualue kaasutakalla ja ruokasali; kaikista on panoraamanäkymät järvelle, joka on vain muutaman askeleen päässä. Siinä on yksi makuuhuone päätasolla (kuningas) ja osittain yksityinen parvi, jossa kaksi queen-size-vuodetta. Siellä on yksi 3/4-kylpyamme ja upea ulkosuihku, josta on näkymät järvelle tosi Minnesotanin. Sisätilat virtaavat saumattomasti suurelle järvenrantapatioon, jossa on grilli, ruokailutila ulkona, takkakuoppa ja kahvi-oleskelualue. Vuokraan kuuluu ponttonivene (2014 Bennington), 4 hengen melontavene, kanootti ja tietysti riippumatto pihalla. Niille, jotka eivät voi katkaista yhteyttä, mökissä on myös kaksi teräväpiirtotelevisiota, joissa on DirecTV (DVD / Blu-Ray päätelevisiossa) ja ilmainen Wi-Fi! Ja älä huoli, et halua karhentaa sitä, vuoden 2011 peruskorjaus toi myös kaikki uudet mekaaniset järjestelmät, kuten ilmastointi, uudet laitteet ja uuden Kineticon pehmennetyn vesijärjestelmän !!

Kristallinkirkkaalle O'Brien-järvelle, joka sijaitsee 5 mailia itään Crosslaken kaupungista, syötetään keväällä 24 'veden kirkkaudella, joka on puhdas järvi koko vesistöalueella. Itse järveä ympäröivät kypsät männyt. Rantaviivaa on noin 5 mailia, josta noin neljäsosa järvestä on rakentamatta valtion omistamaa omaisuutta. Kesäisin tämä virkistysjärvi on täydellinen kalastukseen, hiihtoon, herätykseen melontaan, melontaan, meloa ja kaikille vesipohjaisille aktiviteetteille, mukaan lukien ilmapatjalle kelluva !! On hiekkalaatikko, jossa voit kävellä järven yli, joka on suosikki kokoontumispaikka "kaiken ikäisille lapsille" !! Se sijaitsee rauhallisella tervakaupungin tiellä, joka tekee siitä täydellisen aamu kävelylle tai pyöräretkelle. Talvikuukausina järvi sopii täydellisesti pilkkimiseen, hiihtoon, lumikenkäilyyn ja on täydellinen tukikohta päästäksesi hoitamattomien moottorikelkkapolkujen loputtomiin maileihin.

Kiinteistömme on täydellinen perheen kanssa jopa 6 tai muutama pariskunta. Meillä on tiukka rajoitus 6 matkustamon ja yhden kylpyhuoneen koon takia. Pidämme kalenteriamme ajan tasalla, joten jos näet saatavuuden, se on todennäköisesti saatavissa. Varausvahvistuksen yhteydessä saat täydellisen 'mitä tuoda' -luettelon, jotta olet varaa aikaa pohjoiseen. Voit vapaasti kysyä sinulla olevista kysymyksistä ja me pyydämme vastaamaan! Olemme ylpeitä siitä, että pidämme kiinteistömme ja rakenteemme / välineemme koskemattomina ja olemme varmoja siitä, että ylitämme odotuksesi tässä suhteessa. Ja lisäksi, koska elämme myös tällä järvellä, voimme vastata nopeasti, jos kysyttävää tai ongelmia ilmenee. Itse asiassa ainoa pettymys on, kun joudut lähtemään !!

Ponttonivene on tyypillisesti vedessä ja saatavana käytettäväksi toukokuun puolivälistä lokakuun puoliväliin.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Crow Wing State Forest. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Crow Wing State Forest ja 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cross Lake Recreation Area
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.

Majoittaja

Jeff Balmer

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvimylly
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Järven rannalla
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Kajakki
  • Vene
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luiistelumahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Melontamahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 95 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Classic Minnesota Cabin on Beautiful Lake O'Brien - Includes Pontoon Boat – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 296 kautta 300 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 300 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 300 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 300 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 300 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Ross P.

Hyvää: Siisteys

Five Star Escape

Book it. Super charming and comfy.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Maisy C.

Hyvää: Siisteys

Cabin in Crosslake

We loved our cozy Crosslake getaway over new years! It was the best lil vrbo we could hope for.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

David B.

Hyvää: Siisteys

Christmas retreat

We had such a good time! The cabin is so picturesque in the wintertime. It was like stepping into a Hallmark Christmas movie. We enjoyed the modern amenities along with the classic cabin charm. We can’t wait to come back in the summer to enjoy all the outdoor activities the lake has to offer.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

William M.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Bailey M.

Hyvää: Siisteys

Always wonderful!

We love our stays here! This year unfortunately we had to cut our trip short due to our furnace going out back at home. Jeff and Lindsay were so accommodating and even offered us a comp weekend at a later date. Such a wonderful, cute cabin in a great location - we will definitely be back.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Zachary H.

Hyvää: Siisteys

Romantic getaway

Cozy comfortable cabin in the woods perfect for a romantic getaway!
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Lee S.

Hyvää: Siisteys

Cutest cabin

The cabin was darling and the bed was soooo comfortable. Loved it.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Sheri L.

Hyvää: Siisteys

Scandinavian Escape

Beautiful inside and out, relaxing. The owners spare no expense in providing the best and most comfortable accomodations and amenities. A true Scandinavian experience. "Hygge" - Scandinavian for comfortable, cozy, a relaxing place to enjoy life's simple pleasures with loved ones and friends.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Valiree G.

Hyvää: Siisteys

Perfect northern MN cabin

Everything about our stay was even better than we expected. Great!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Casey L.

Hyvää: Siisteys

Beautiful!

The Shangri-La was absolutely beautiful and so cozy. The beds were amazingly comfortable, and it was such a treat to look out onto the lake every morning. Jeff and Lindsay were great and always available if we needed anything. Awesome place to stay!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Rebecca y.

Hyvää: Siisteys

awesome

really enjoyed the quiet and the wildlife
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Julie W.

Hyvää: Siisteys

Love it

Was wonderful! Very surine, cozy, and beautiful! Plan to go back!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Kevin G.

Hyvää: Siisteys

Excellent time.

Everything was perfect, great place, location, lake, boat, and fishing.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Awesome as usual

Stayed here multiple times, love it!
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Michelle M.

Hyvää: Siisteys

Slice of heaven

This gem is a 10 out of 10! It exceeded our expectations in every way!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

ashley k., Omaha

Hyvää: Siisteys

Little slice of Heaven

We loved staying here. We traveled with our two boys- 7 and 3. We had some cold days and rain, but even then, loved our days. The cabin was so clean and cozy. We took the pontoon boat out several times a day. We didn’t have much luck catching many fish, but everything else was absolutely perfect! Jeff and Lindsey were amazing with communication as well! Such a cute area, cabin and town! We would love to come back!!!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Jessie P.

Hyvää: Siisteys

Perfect escape

The cabin was delightful and offered everything needed for a relaxing break.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Andy T.

Hyvää: Siisteys

Does not disappoint

This is the second time we have stayed here and loved it even more. Perfect relaxing week with the kids.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

madison S.

Hyvää: Siisteys

Amazing!

What a great little cabin getaway, owners are great and so is this cabin. Being able to hop on the pontoon was one of our biggest highlight points. One of the cleanest lakes I have been on! Thank you Jeff and Lindsay!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Melissa S.

Hyvää: Siisteys

Ideal Cabin Retreat

We continue to come back to this paradise! The cabin is perfection in every way. The lake is relaxing and fun. The hosts are super responsive and take pride in their property. This is truly a special place.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Antonia T., St. Paul

Hyvää: Siisteys

Awesome trip to an amazing cabin!

We loved this cabin, by the lake. It is beautifully setup inside and out. The kids loved staying up in the loft and they caught a bunch of sunfish right off the dock as well as a variety of others out on the lake. The pontoon and canoe were great. We will definitely make a return trip. Great family getaway!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Marla H.

Hyvää: Siisteys

Mort’s Shangri-La!

What a beautiful place! If I could give it 10 stars I would. Already planning return visit! Wonderful hosts too!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Jens E.

Hyvää: Siisteys

We will come back again

This was our second stay at The Cabin. Everything is as shown in the listing. Actually, the patio chairs are now Adirondack type. The owners are accommodating and make the rental process easy. There was a strong winter storm during our visit, but we still made use of the patio and fire pit after some shoveling. We look forward to coming back again when the lake is not frozen and we can use the pontoon and screened back porch.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Cody Lewis O.

Hyvää: Siisteys

Great stay!

Great cabin, love the area! Close to Crosslake and Crosby, two of our favorites. Highly recommended!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

N L.

Hyvää: Siisteys

Serenity

Our stay was absolutely amazing. The cabin provided a peaceful atmosphere, and we were able to relax really well. We learned a lot about the cabin's history from the magazine, so it made us feel connected to the cabin even more! Most importantly, Jeff and Lindsey were so responsive with our questions and needs! Highly recommended this hidden gem!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024