Dream House Hostel

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Dream House Hostel valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Kattoterassi
Täysikokoinen jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Portaikko
Vastaanotto

Arvostelut

5,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Ilmastointi
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Rua de São Pedro n 4, Faro, 8000-286
  • Place, Faron venesatama
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Praça da Cidade Velha
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Faron katedraali
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Airport, Faro (FAO-Faron kansainvälinen lentokenttä)
    ‪7 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Bed in Female Dormitory, Shared Bathroom

  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 4 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Bed in Shared Mixed Dormitory, Shared Bathroom

  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 4 kerrossänkyä (74–100 cm leveää)

Double Room, Shared Bathroom

  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Dream House Hostel

Hostelli, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi ja baari/aulabaari
Tämän hostellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, kattoterassi ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on jääkaappi julkisissa tiloissa, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautuminen.
Dream House Hostel tarjoaa 7 jaettua ilmastoitua huonetta, jossa on jaettu keittiö ja pimennysverhot. Huoneissa on erillinen ruokailualue ja myös ruokailupöytä. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia täysikokoinen jääkaappipakastin ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihku.

Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. 53-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Allergiatestatut vuodevaatteet ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Dream House Hostel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Igreja de São Pedro. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja kattoterassin.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu, portteri ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Igreja de São Pedro ja 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Jardim Manuel Bívar
Dream House Hostel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin, grillejä ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Dream House Hostel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös piknikalueen, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautumisen.

Tämä hostelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Erillinen ruokailualue huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Ruokapöytä
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin huoneessa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Kampaamo
  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Grilli
  • Kattoterassi
  • Piknikalue
  • Viihdealue ulkotiloissa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Sileä lattia huoneessa
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
  • Yhteinen olohuone

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 53–tuumainen LED-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Erillinen ruokailualue
  • Grilliuuni
  • Jaetun keittiön käyttöoikeus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Ruokapöytä
  • Siivousvälineitä
  • Tehosekoitin
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin
  • Uuni
  • Vohvelirauta

Muuta

  • Ilmastointi
  • Jaettu majoitus
  • Lämmitys
  • Pistokeadapterit
  • Pyykinpesuaine
  • Sisäänkäynti mobiiliavaimella
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 11.00–19.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 17.00 jälkeen
Asiakkaiden on otettava tähän majoituspaikkaan yhteyttä WhatsAppilla 24 tuntia ennen saapumista sisäänkirjautumisen järjestämiseksi.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, turvalokero

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–29.2. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.3.–31.10. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Pyyhemaksu: 10 EUR per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 11.00–19.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Klo 17.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 101799/AL
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

DREAMS HOUSE
Dream House Hostel Faro
Dream House Hostel Hostel/Backpacker accommodation
Dream House Hostel Hostel/Backpacker accommodation Faro

Dream House Hostel – arvostelut

Arvostelut

5,6
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 15 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 15 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 15 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 15 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 6 kautta 15 arvostelua

6,0/10

Siisteys

5,6/10

Henkilökunta ja palvelu

3,0/10

Palvelut/mukavuudet

5,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

4,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Kevin

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I didn’t stay for this booking as I found it to be bloody awful and dirty the night I first arrived . See previous feedback Yuk
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

Les

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Not safe my flight was delayed by 3 hours and arriving at 12.30 the area was full of inebriated people, jumped back in the taxi and found another hotel.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

Kevin

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I arrived at this place about 10pm and I’d booked another hotel , booked a uber and left by 10past . There were drunk homeless men on the doorstep drinking from bottles of alcohol . The inside just stunk of mould and dust . The room was dirty and disgusting . I had 2 nights booked but found alternative accommodation for both nights . Located in Not a nice area too
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

Marjorie

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Jesse

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Do not stay at this hostel if you plan on sleeping !!!! Property is dishonest and not upfront about being right next to a very loud night club open till 4 / 5am ! There is zero sound proofing and you will hear a thumping of base all night and the crowds of pub crawlers till day break right out side your window on street level. The private rooms are 108$ euros a night for a 20cm thin mattress squeezed in to a room you can barly open the door - no place to put you bag down but on the bed = worst hostel for price we have stayed at, would expect that of hostel that was 15$ euros back in the day not $108 ! Mold in showers !!! Staff do not clean the areas, just mop, change beds and sit down.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

esteban

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Court séjour 3 nuits

L'emplacement est top mais à part ca... Chambre double minimaliste juste la place pour un lit, pas un seul rangement.. et auberge extrêmement bruyante !!! Chambre au rdc, comme l'impression d'être dans la rue, impossible de dormir avant 4h car quartier très animé... insonorisation en dessous de 0 !!!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023

8/10 Hyvä

Amine

Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2022

2/10 Hirveä

Vishal

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2022

8/10 Hyvä

Marlene

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Agradável

Local simples, porém agradável. Muito limpo e organizado!!! Ótima localização. Recomendo.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021

6/10 OK

Anna

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Winzige Zimmer, ehemalige Raucherzimmer mit entsprechendem Geruch. Keine Klimaanlage. Auf Grund der Lage im Bar Viertel konnte man bis früh um 4 Uhr auch kein Fenster aufmachen, da es unfassbar laut war. Für Faro empfehle ich auch nur eine Stunde einzuplanen, dann hat man alles gesehen, die Stadt ist ziemlich tod… Zimmer und Bäder waren aber sonst sehr sauber. Trotzdem ist der Preis noch zu hoch..
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Daniela

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excelente hostal, buena accesibilidad y amabilidad

Es una excelente hostal, de fácil acceso, muy cercana a todo, especialmente a la estación de buses, el personal muy atento, cordial y amable. Me ayudaron en todo lo que necesité, mi bus llegó de madrugada y me recibieron antes de la hora del check in sin ningún problema, asimismo después del check out pude usar las instalaciones para almorzar porque mi bus era de tarde noche. Todo limpio y te dan toalla gratis. El único tema es que no tienen para reciclar basura, por eso evalué con menor puntaje el tema de sustentabilidad.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021

6/10 OK

Rafeef

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Fine for one night

I stayed at a room at street level, the room was super noisy. There’s no shampoo or soap in the bathroom. The Upper level bed is very close to the fan’s ceiling which made me worried about hitting my head if I sit in the bed. Late self check in was possible, however I had to call the hostel several times to arrange it as the hostel didn’t reply to my messages 2 day pre arrival.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021

10/10 Loistava

Thiago César

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2020

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2020