Koko huoneisto

Trip Pod Sumiyoshi B

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Trip Pod Sumiyoshi B valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
4-2-22 Sumiyoshi, Fukuoka, Fukuoka, 812-0018
  • Place, Sumiyoshin pyhättö
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Hakatan kanaalikaupunki
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Kushidan pyhäkkö
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Fukuoka (FUK)
    ‪6 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Neljän hengen standard-huone

  • 4 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky, 1 vuodesohva (74–100 cm leveä) ja 2 futonia (74–100 cm leveää)

Standard-studio, useita sänkyjä

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 5 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky, 1 vuodesohva (74–100 cm leveä) ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Studio

  • 5 henkilöä
  • 1 parisänky ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Trip Pod Sumiyoshi B

Pyykinpesutilat, express-sisäänkirjautuminen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin. Jokaisessa huoneistossa on syvä kylpyamme sekä ilmainen Wi-Fi ja keittonurkkaus. Asiakkaiden käytössä on 6 kylpyhuonetta, pyykinpesukone, jääkaappi ja taulutelevisio. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Trip Pod Sumiyoshi B tarjoaa 6 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, syvä kylpyamme, bidee, WC-istuin sähköisellä bideellä ja hammasharjat ja -tahna.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on taulutelevisio.

Trip Pod Sumiyoshi B on saanut loistavaa palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hakatan kanaalikaupunki. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Tässä 3 tähden asuinrakennuksessa on 6 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja syvän kylpyammeen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, pyykinpesukoneen ja 6 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Hakatan kanaalikaupunki ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Fukuoka Anpanmanin lasten museo
Trip Pod Sumiyoshi B tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat ja express-sisäänkirjautumisen. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 6 yksityistä kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Syvä kylpyamme
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä rautatieasemaa
  • Ostosalueella

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 6 majoitustilaa
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Enintään 2 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

TATERU bnb SUMIYOSHI B Fukuoka
TATERU bnb SUMIYOSHI B Apartment
TATERU bnb SUMIYOSHI B Apartment Fukuoka
TRIP POD SUMIYOSHI B Fukuoka
TRIP POD SUMIYOSHI B Apartment
TRIP POD SUMIYOSHI B Apartment Fukuoka

Trip Pod Sumiyoshi B – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 65 kautta 153 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 53 kautta 153 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 20 kautta 153 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 10 kautta 153 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 153 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

minhee

역에서 걸어갔는데 멀어요 확실히 멉니다. 난방이 잘안되서 추워요ㅠㅠ 히터가 거의 천장가까이 설치되어있어서 아래까지 잘안되는같아요 복층에서 주무시면 따뜻했을지도 모르겠네요 복층계단이 너무 가파르기땜에 올라가기도 힘들어요 사진만 보고 방이 엄청 넓을줄알았는데 속았어요 그정도는 아닙니다 매트리스는 소리도 나고 쿠션감 전혀없어요 셀프체크인할때 태블릿으로 이름 나이 주소 적고 여권사진찍는걸 숙박하는사람 모두 입력해야해서 한참걸려서 열받습니다 그나마 장점은 세탁기 있고(하지만 안씀) 욕조 물채우는게 자동으로 되고 온도도 맞출수있다는것? 욕조 뜨끈한물에 몸을 한참담그고 나서 잠들면 그나마 덜춥습니다, 제가 그랬고 남편은 안했는데 많이 추웠대요 근데 샤워기옆에 온수10분이상쓰면 가스정지하고 물이 안나올수있다는 경고문이 있어요ㅋㅋ 혹시 물안나올까봐 진짜 빨리 씻었어요 또 샴푸린스들어있는 통이 오래됐는지 샴푸라고 적힌 글이 지워져서 구분이 잘안됐어요 린스가 유일하게 희미하게나마 보여서 구분했네요 저희가 갔을땐 주위는 조용했어요 예약취소가 안되서 갔지만 딱히 추천하고싶진않습니다
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Naomi

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zona comodissima appartamento completamento nuovo
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

DONGGYU

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

6/10 OK

渡邊

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
家族連れにはとてもすごしやすい部屋でしたが、至る所にホコリが落ちていたりソファの下には知らないペットボトルまで落ちておりました。 もう少し清潔感があれば星5でした。
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

6/10 OK

Angela

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
整體來說,客房整潔廚房設備尚算齊全,但是二樓的房間只有樓梯,加上入住其間附近有建築工程進行,比較嘈吵。入住體驗普通。
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2025

6/10 OK

CHUNTING

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
傢俱方面可以再用好一點!例如床墊 整體還算ok!
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Hiroyasu

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

SANG OUK

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
후쿠오카에 밤 늦게 도착해서 다음 날 아침에 벳부로 이동하는 여정이라 비싼 호텔 묵는게 아까운데, 이럴 때 좋은 선택이 될 수 있습니다.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

YONGJIN

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Very nice.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

SANG OUK

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
후쿠오카 공항에 저녁에 내리고 그 다음 날 오전에 벳부로 이동하다 보니 비싼 호텔에서 묵는게 아깝더라구요. 저녁에 도착해서 하루 묵기에 적합합니다.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Saori

Matkusti pienten lasten kanssa
コンビニ、薬局が近くにあり、便利。 部屋も綺麗で広くてとても良かった。 長期滞在で使用したい場所!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

chanwoo

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
머리카락 같은게 많이 남아있긴했지만, 청결하구, 욕실에 건조기능이 있어서 좋았습니다.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

SANG OUK

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
저녁 늦게 도착해서 다음 날 일찍 벳부로 이동하는 일정에서 첫 날 가성비 좋은 숙박을 했네요. 2층 침대는 매트리스가 얇아서 좀 불편했던거 빼고는 만족스러웠습니다
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

??

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
近くにドラッグストアがあり、食料品も買いやすかった。
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Anne

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
雖然鄰近地鐵站,15分鐘路程,但附近街燈昏暗,光線不足,感覺不夠安全。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

MINWOO

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

TOMO

Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Siisteys
口コミを見て不安でしたが、お部屋は比較的綺麗でした。 布団のシーツに髪の毛が付いているのは気になりました。 また、2泊以上する場合は泊数分のバスタオルを用意してありますとありましたが、1泊分しか用意はされてなかったです。 博多駅までは徒歩10分程で近くにはコンビニ、ファミレス、コインパーキングもあるので潔癖症の方でなければ充分かなと思います◎
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

hyunsoo

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

최고

너무 만족합니다 최고에요
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

hyunsoo

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

너무 만족합니다

너무 만족합니다 9월 여행까지 포함하면 3번째 방문중입니다 근처에 맛집도 있고 역도 가깝고 만족합니다
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

慶太

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
すごく綺麗で、安くてよかったです。
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Bruno

Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025

2/10 Hirveä

Koki

Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
清掃も全く行き届いてなく本当に汚かったです。ありえないです。
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

WAI SHAN

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

2/10 Hirveä

m

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
カギがかからなかった
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Ryota

Hyvää: Siisteys
よかったです
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025