11 Hyvin hoidetun Palm Pavilion -kompleksin kerroksessa voit nauttia näkymästä Huahiniin, merelle ja vuorille Myanmariin parvekkeelta. 60 neliön studio koostuu suuresta huoneesta, jossa on suuri parivuode, sohva ja pöytä, ruokapöytä, täysin varustettu keittiö ja kylpyhuone kylpyammeella. Yksi uima-allas on suoraan meressä, josta pääsee suoraan rannalle, toinen uima-allas parvekkeesi alla - molemmat erittäin suuret. Johto on ollut siellä yli 15 vuotta ja huolehtii aina kaikista kysymyksistä. Talossa on kuntokeskus ja sauna. Autolla, mopolla tai taksilla olet 5 minuutissa Huahinin keskustassa.
Huoneisto luovutetaan siivouksena, sinun ei tarvitse huolehtia loppusiivouksesta.
Hieronta ja monet paikalliset ravintolat ovat kävelyetäisyydellä. Olen ollut siellä monta kertaa ja minulla on mahdollisuus kysyä milloin tahansa. Tarjolla on myös Thaimaasta tulevia ystäviä, mikä on se etu, että sinulla on paikallinen yhteyshenkilö.
Thaimaan lain mukaan et saa vuokrata päivittäin, mikä tarkoittaa, että studio ei ole "nuhjuinen", mutta sitä on ylläpidetty rakkaudella vuosien varrella.