Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Adonayn talo, se on myös sinun talosi!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Adonayn talo, se on myös sinun talosi! valokuvagalleria

Sisätilat
2 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoalueet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Älytelevisio, takka

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Huétor Vega, AL
  • Place, Koirapuisto las Lastras
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Ferialin koirapuisto
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Serrallo Plaza -ostoskeskus
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Granada (GRX-Federico García Lorca Granada-Jaén)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Adonayn talo, se on myös sinun talosi!

Casa de Adonay sijaitsee idyllisessä ympäristössä, lomamökkien ja vanhojen viljeltyjen terassien ympäröimä, se on rinteessä, joten näkymät ovat upeat nauttiaksesi kauneimmista auringonlaskuista. Voit myös juoda teetä tai kahvia katsotessasi La Vega ja Sierra Nevada talon kahdesta parvekkeelta, sisäänrakennetun takan ja sisustuksen välissä, olet lämpimimmässä ympäristössä viettämään unohtumattomia päiviä!
Majoitus Casa de Adonay on vain 5 minuutin ajomatkan päässä Granadan keskustasta ja puolen tunnin päässä Sierra Nevadan laskettelurinteistä sekä 35 minuutin päässä Granadan trooppisen rannikon rannoista.
Ikkunoista tai parvekkeilta voit kuulla veden juoksevan ojien läpi, jotka ovat Vegan kastelua jatkaneet arabikauden ajan ja kulkevat suoraan edessä.
Bussipysäkki on 3 minuutin kävelymatkan päässä talosta.

Palvelut ja yksityiset alueet:
Pääsy taloon on riippumaton, voit nauttia terassilla keittiön vieressä, jossa voit keväällä syödä, päämakuuhuoneen parvekkeella, voit nauttia aamiaisen tai nauttia viiniä nauttien lintujen näkymistä ja äänestä .
Ojaan liittyy polku, joka vie terassille ja maaseudulle. Talo on umpikujassa, joten se on erittäin hiljainen ja rauhallinen paikka.

Huomio vieraille:
Autamme mielellämme sinua ja opastamme sinua monissa toiminnoissa, jotka voidaan tehdä kauniissa Granadan kaupungissa.
Meillä on talonmiehiä lapsillesi tai lemmikkeillesi, joten jotakin iltapäivällä / illalla voit romanttisen illallisen yhdessä ravintolassa, josta on näkymät Alhambraan.

Kaupunginosa:
Adonayn talo sijaitsee Huétor Vegan kaupungissa, se on lähin kaupunki Granadaan, kävellen 5 minuutin päässä olet kaupungin keskustassa, missä on kulttuuritalo arabityylisine puutarhoineen ja myös tapas-baareja ja Granadan kuuluisimpia ravintoloita.

suuntiin:
 Voit pysäköidä kadulla talon edessä.
Television vieressä olevalta ilmoitustaulultamme löydät tietoa ja kartan ravintoloihin, kauppoihin jne.
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta Alhambra (palatsi). Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja 1.5 kylpyhuonetta.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 1.5 kylpyhuonetta ja takan
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
  • Sijaitsee 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Alhambra (palatsi) ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Granada Cathedral (kirkko)
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Parveke
  • Puutarha
  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Vuoristossa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 65 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero VUT/GR/04047

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

House Adonay it is Also Your House Huétor Vega
House Adonay it is Also Your House
Adonay it is Also Your Huétor Vega
Adonay it is Also Your
House of Adonay it is Also Your House!
House of Adonay, it is Also Your House! Huetor Vega
House of Adonay, it is Also Your House! Private vacation home
Adonay's house it's also your house!
House of Adonay it is Also Your House!
Adonay's House, It's Also Your House! Huetor Vega
Adonay's House, It's Also Your House! Private vacation home

Adonay's house, it's also your house! – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Luc R.

Maison au calme, propre, très bon accueil

Maison spacieuse, bien agencée, belle vue et beau coucher de soleil. Petites attentions des propriétaires à notre arrivée et durant notre séjour. Conseils pour les visites. Déplacements aisés par les transports en commun (arrêt de bus à 5 min). Parking aisé.
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2019