Koko huoneisto

3 huonemajoitusta Travemünde Waterfront

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 3 huonemajoitusta Travemünde Waterfront valokuvagalleria

Huvivenesatama
Huvivenesatama
Baari (majoituspaikassa)
Terassi/patio
Ulkopuoli

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta8 henkilöä108 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Travemünde Waterfront, Schleswig-Holstein
  • Place, Priwallin niemimaa
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Ostseestation Priwall
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Passat-nelimastoparkki
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Airport, Lyypekki (LBC)
    ‪38 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

3 huonemajoitusta Travemünde Waterfront

-PENTHOUSE-
Vietä lomasi tässä ylellisessä kattohuoneistossa rantahotellin alueella. Täällä Travemünden Priwallissa dyynihuvilat on upotettu luontoon ja elävät heidän nimensä mukaisesti. Näkymä rannan ruohoon ja hiekkadyynien maisemaan on ainutlaatuinen. Ainoat kattohuoneistot ovat 2: n. Beach House -tyyliin rakennetun huvilan ensimmäinen kerros.

Kattohuoneiston kohokohta on tilava kattoterassi, joka tarjoaa 42qm upean paikan auringossa. Täällä voit syödä yhdessä tai vain rentoutua. Saatavilla on kaksi rantatuolia ja muita puutarhakalusteita.

Huoneet on suunniteltu runsaasti puuta ja lasia sekä kirkkaita värejä. Kolme makuuhuonetta on varustettu tilavalla parivuode. Ylimääräisenä makuutilana on oleskelutilassa kaksi vuodesohvaa. Yksi makuuhuoneista on suoraan kylpyhuoneeseen. Täällä voit nauttia ainutlaatuisesta näkymästä porealtaasta tai kaksinkertaisen sadesuihkun. Toisessa kylpyhuoneessa on oma sauna, joka kutsuu sinut rentoutumaan. Molempien kylpyhuoneiden lattialämmitys täydentää yksityisen wellness-tarjouksen. Anna tämän pään järvellä myrskyinen päivä. Tämä on myös bioetanolin takka, joka asentaa olohuoneen viihtyisään valoon.

Asunnon tekniset laitteet eivät jätä mitään toivomisen varaa. Saatavilla on suuri digitaalinen viihdepaketti ja neljä taulu-tv: tä. Keittiössä kahvin ystäville löytyy Nespresso-kone (tuokaa omat kapselit), sekä termospullo ja käsisuodatin itsepuhdistusta varten, jos haluat mieluummin klassisen suodattavan kahvin.

Viehättävät dyynihuvilat sijaitsevat rauhallisella paikalla rantakadun takana. Sieltä voit kävellä hiekkarannalle, venesatamaan ja kävelykadulle. Myös museo-alus "Passat" sijaitsee täällä.
Nauti raikas Itämeren ilma ja näkymä dyyneihin. Erikoisominaisuutena voit lainata kiikareita vastaanotosta, jossa voit tarkkailla alueen lintulajien monimuotoisuutta.

Kaikki tämän NOVASOL-kohteen rekisteröidyt loma-asiakkaat saavat ilmaisen pääsyn uima-altaalle a-ja-lomakeskuksessa Travemündessä, mukaan lukien yksisuuntainen paluumatka Trave-matkustaja-alukselle. Saat lisätietoja vuokra-asiakirjoistasi tai paikan päällä olevasta huoltohenkilöstöstä.

Huomaa, että koko loma-alue on vielä rakenteilla. Luonnollisesti dyynihuvesi on valmis, mutta voit silti työskennellä sen ympärillä. Vapaa-ajan aktiviteetteja ei ole vielä valmis.

Mutta voit jo kuvitella, miltä se näyttä��, kun kaikki on täysin valmis. Sitten voit kävellä pitkin Trave-joen rantaa vasemmalla ja oikealla, yhdistettynä kahteen lautalla. Tämä on ainutlaatuinen Itämeren rannikolla!

Priwall on noin kolmen kilometrin pituinen niemimaa Itämeren ja Travein välillä Schleswig-Holsteinin itäpuolella ja kuuluu vuodesta 1226 Lyypekkiin. Ranta hauskaa, uinti, vesiurheilu ja seikkailu aivan lomamökin oven ulkopuolella. Uusi kävelykatu houkuttelee sen jälkeen ostosmahdollisuuksia ja monipuolisen gastronomisen tarjouksen nuorille ja vanhoille. Venesatama tarjoaa merellistä tunnelmaa. Suosittelemme myös matkaa Lyypekin vanhaankaupunkiin, joka on Unescon maailmanperintökohde.

Huoneiston kuvat ovat eläviä esimerkkejä. Kodinkalusteet ovat vertailukelpoisia, mutta eivät välttämättä 100% identtisiä.

Muita huoneistoja tässä dyynihuvilassa: DTR068-072,

- Pysäköinti lähistöllä
- Mukana kulutuskulut
- Lähistöllä sijaitsevat rakennustoiminnot
- Valinnainen: vuodevaatteet / pyyhkeet.
- Lemmikkieläimet: 2
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Priwallin niemimaa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 2 kylpyhuonetta ja takan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille sähköauton latauspalvelun
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna, leikkikenttä ja vesihiihtomahdollisuus
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Priwallin niemimaa ja Ostseestation Priwall
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön saunan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Sauna

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Liesi

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Vesihiihto

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Sähköauton latausasema
  • Yksikön koko: 108 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

The guest will be charged 25% amount for a cancellation after the reservation is made. The guest will be charged 100% amount, if they can cancel in 42

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: This property accepts a maximum of 2 pet(s)

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

DTR072
3 Bedroom Accommodation in Travemünde Waterfront Luebeck
3 Bedroom Accommodation in Travemünde Waterfront Apartment

Beach front apartment – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

7,4/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Stefan W.

Hyvää: Siisteys

Genauigkeit der Angaben lässt etwas zu wünschen übrig

Die Unterkunft war an sich wie beschrieben und völlig in Ordnung. Auch die Lage. Was uns nicht so gefallen hat: die Ausstattungsmerkmale waren einfach nicht klar. Außer ein paar Gläsern, Tellern .. ist die Küche quasi leer. Keinerlei einfache Gewürze (Salz, Pfeffer), keine Abtrockenhandtücher, kein Spülmittel (auch kein Salz für Spülmaschine), etc etc ... aber woher soll man das alles wissen wenn es einem vorab nicht gesagt wird??
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

4/10 Huono

Sina K.

Schöne Lage, unzureichende Kommunikation und leider mit massiven Mängeln

Positiv: -Super Lage in Priwall in einer gepflegten Anlage mit tollen Restaurants und Aktivitätsmöglichkeiten. -schöne Wohnung, geräumig für 6 Erwachsene + Baby gut geeignet, tolle Terrasse mit ganztägiger Sonne Negativ: -Trotz vorheriger Absprache waren Babybett und Babystuhl bei Ankunft nicht vorhanden. Das Babybett wurde abends gebracht, weil ein anderer Gast sich bereit erklärte, sein Babybett bereitzustellen. Leider hatte das Babybett keine Matratze und dies wurde auf Nachfrage vor der Anreise (ob außer Bettwäsche noch etwas mitzubringen sei) nicht mitgeteilt. Also, keine Matratze für unser 8 Monate altes Baby. Der Babystuhlt wurde im Laufe des zweiten Tages gebracht. -Wäscheberge im Treppenhaus: Während fast der gesamten Dauer unseres Aufenthalts war das Treppenhaus (EG, 1. OG) mit Wäschebergen so blockiert, dass meine Schwiegermutter (>70 Jahre und nicht gut zu Fuß) Probleme hatte, diese zu passieren. Zudem nicht wirklich ansprechend, täglich an Wäschebergen vorbei zu gehen. -Ausstattung des Apartments: Kein Sonnenschirm, trotz sehr sonnigem Balkon, schade. Zu wenig Gläser, Teelöfel, keine Käsereibe, etc). -Parkplätze: bei Anreise teilten wir mit, dass wir mit drei Autos angereist sind. Daraufhin wurden uns zwei Parktickets ausgehändigt und mitgeteilt, dass wir für das dritte Auto 40€ Parkgebühr im Parkhaus zahlen müssten. Bei Abreise wurden wir gefragt, ob wir zufrieden mit dem Aufenthalt waren und ich nannte die oben aufgeführten Punkte und wies daraufhin, dass die zusätzliche Parkgebühr in dem zur Anlage gehörenden Parkhaus die „Kirsche auf der sogenannten Torte“ sei und regte an, dass diese vor dem Hintergrund der unglücklichen Vorkommnisse ggfs. von Novasol als Zeichen der Wiedergutmachung übernommen werden könnten. Daraufhin nahm man meine Kontaktdaten auf und avisierte einen Anruf der Vorgesetzten, der bis heute (5 Tage später nicht erfolgt ist). -Abweichung Endreinigungskosten: bei Buchung wurden 148€ Endreinigung angezeigt. Berechnet wurden vor Ort bei Anreise allerdings 200€. Da ich den Unterschied nicht sofort merkte, wies ich den Anbieter nach Abreise auf den Unterschied hin (per Mail vor 4 Tagen). Auch auf diese Mail habe ich bis heute nichts gehört. Zusammenfassend: dass mal etwas schief gehen kann, passiert. Dass die Kommunikation derart schlecht und der Versuch der Kompensation ausblieb, macht uns sehr uns unzufrieden, insbesondere, da das Penthouse-Apartment hochpreisig ist.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2022

10/10 Loistava

Rene M., Paderborn, Deutschland

Hyvää: Siisteys

Tolle Wohnung, gute Lage

Große Ansammlung von identischen Häusern auf engem Raum. Im November kein Problem, im Sommer wird einiges los sein was den Geräuschpegel angeht.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

6/10 OK

Björn R.

Luxusloft mit mäßigem Gästeservice

Plus: - grossartige, luxuriöse Penthousewohnung - Hundestrand nah bei - wenn alles fertig ist, ist es bestimmt eine grossartige (und vielleicht nicht mehr zu bezahlende) Anlage Minus: - z. T. unverständlich ausgestattet, z. B. 42qm Terrasse aber kein Sonnenschutz, keine Topflappen, Induktionswok aber normaler Herd, geringe Auswahl Küchenmesser - Whirlpool ging 2x früh morgens von selber an (prima Wecker) - keine Mülltrennung Plastik - Bettlaken nicht passend zu den Toppern der Boxspringbetten - auf die Rückzahlung der Kaution soll/muss man bis zu 21 Tage warten ...
Yöpyi 9 yötä kesäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Simon M.

Top Unterkunft, bisschen Abfertigung

Insgesamt eine Klasse Unterkunft. Super Ausstattung (Sauna, Kücheninsel etc). Nicht ganz optimal ist die Buchungsstrecke mit der nachgelagerten Info, dass Bettwäsche und Handtücher über ein Anreiseformular hinzugebucht werden müssen. Dies muss von vornherein deutlich kommuniziert werden, da mir die zusätzlichen Kosten erst nach der eigentlichen Buchung aufgefallen sind. Das Bett muss man dann übrigens selbst beziehen. Hinzu kommen vermeintliche Gebühren, wenn z.B. die Spülmaschine bei Abreise nicht ausgeräumt ist. Und bereits um 10.00 ist Check Out (da muss man früh aufstehen, wenn man z.B. das Geschirr vom Morgen noch vernünftig spülen möchte -> landet so ja im Schrank für die nächsten Gäste, nicht so gut wie ich finde. Deshalb das Gefühl der Standardisierung. Passt ins Bild, da in der Lage ca 20 solcher Häuser gebaut werden. Das Areal ist noch im kommen, wird aber sicherlich mal richtig cool werden. Die Lage ist super, auch wenn abends die Autofähre nur noch halbstündig fährt und somit ein kurzer Weg länger dauern kann.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018