Amelie Hotel Manila

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Amelie Hotel Manila valokuvagalleria

Aurinkoterassi
Aula
Ulkouima-allas, aurinkotuoleja
Deluxe-huone, 2 keskisuurta parisänkyä | Tallelokero huoneessa, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Kokoustilat

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Uima-allas
  • Aamiainen saatavilla
  • Huonepalvelu
  • Kuntosali
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
1667 Bocobo St., Malate, Manila, Manila, 1004
  • Rizalin puisto
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Yhdysvaltain suurlähetystö
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Manilan meripuisto
    ‪5 min ajomatka‬
  • Manila (MNL-Ninoy Aquinon kansainvälinen lentoasema)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-huone

  • 25 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

  • 34 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Executive-huone

  • 32 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Amelie Hotel Manila

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Manilanlahti
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja kuntosali. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, kattoterassi ja kahvila.
Amelie Hotel Manila tarjoaa 70 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Huoneissa on LCD-televisio. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, tohvelit, bidee ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja ilmaiset sanomalehdet arkipäivisin sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Hierontapalvelu huoneessa ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas ja kuntosali.
Amelie Hotel Manila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Robinson's Place (ostoskeskus). Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Täysi aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Yhdysvaltain suurlähetystö ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Rizalin puisto
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Amelie Hotel Manila tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen. Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä. Amelie Hotel Manila tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia täyden aamiaisen joka päivä klo 6.30–10.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Puhutut kielet

Englanti ja filipino

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla täysi aamiainen lisämaksusta klo 6.30–10.30; 400 PHP per aikuinen ja 400 PHP per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Kokoustila

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Kattoterassi

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti

Muuta

  • Juhlasali
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Ilmainen pullovesi
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmaiset sanomalehdet arkipäivisin
  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Amelie Hotel Manila ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 11 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu täydestä aamiaisesta: noin 400 PHP aikuisille ja 400 PHP lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 1345.00 PHP per ajoneuvo yhteen suuntaan

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ikkunakalterit
Amelie Hotel Manila tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Enintään 2 korkeintaan 11 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Amelie Hotel Manila
Amelie Hotel
Amelie Manila
Amelie Hotel Manila Hotel
Amelie Hotel Manila Manila
Amelie Hotel Manila Hotel Manila

Amelie Hotel Manila – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 152 kautta 418 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 180 kautta 418 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 66 kautta 418 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 10 kautta 418 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 10 kautta 418 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tapani

Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I especially liked big room and the pillows were excellent. Design, colors and art around the rooms and corridors gave a nice extra touch. Only downside was a bit lacking wifi, especially it would be nice to have wifi on rooftop and at least good signal in the rooms. Outside the street have slightly restless overtake and could be a bit less nice experience to some people. Overall it was good place to stay before long flight back to home.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

6/10 OK

norihiko

Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

2/10 Hirveä

DAVID

Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

6/10 OK

MANABU, Suginami-ku

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
good
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

MAKOTO

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

6/10 OK

Kevin

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

6/10 OK

Kevin

Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
This was a tough one so I will play it out in much detail as I don’t think people explained it properly in other reviews. We were here for two nights and my parents were here for 4. Robinsons hotel is very close, the breakfast buffet is pretty decent including eggs made fresh to your liking. This is a block from Korea town so we had some great Korean food. But also lots of locals so which can be a bit intimidating for your first time in Manila. The weekends there is live music until 5 so if you are at the front of the hotel you can hear it loud. The rooms are dated but fairly clean. We had no hot water. But our parents on a lower floor had some. And had to fight to get more toilet paper. Maids only come for a fee. Beds were nice a clean but we did find a clump of hair in the sheets. All in all the price is very cheap and super close to the airport. On the Monday the whole area was much more chill and totally different vibe where I thought I could hang out here. Lots of close bars. If you were staying for a night or two not on a weekend I would consider again but otherwise keep looking
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

2/10 Hirveä

Lourdes

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff open and tried to get inside our room at 12:30am. We travelled from US and 12 hours is the time difference. We were shocked and scared. My husband has opened surgery 5 years ago. It was hard to get him to calmed down. I was afraid he might had a stroke. Thank God he was fine. The front desk said the staff delivering extra towels to the wrong room. My friend who also had experience of knocking at their door around 6am and it’s still dark outside. They didn’t try to find out the reason but also complained. Hope this doesn’t happen to you all. It was hard get back to sleep and almost ruined our vacation.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Joselito

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

hyungbae

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Eiji

Matkusti ryhmän kanssa
ホテル自体は普通です! 音楽、騒音は繁華街なので、朝まで続きます
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Karen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Yannie Kaye

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff and very close to the shopping mall. Overall everything was good but breakfast was disappointing
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

2/10 Hirveä

Kenji

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
立地条件は、最高に良い場所だけどフロントの従業員は最悪です。私は、20回位泊まっていますが年々フロントの従業員が生意気になってきます。 常連客にも愛想が無くホテルとしては最悪のフロント従業員です。
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

6/10 OK

Hervé

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Shiro

浴槽がないのが残念。 エアコンの温度設定が変わらない。
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

hyungbae

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

2/10 Hirveä

Andrew

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stay away from Amelie! Rooms are old, smelly, and filthy - found several bugs crawling around on the sheets. There's a sign when you come in discouraging using massage oils on the sheets when you have guests come in, so that should tell you about the typical clientele. The walls are paper thin, and you can hear drunk people coming in and out throughout the evening. Finally, staff is super rude - made a big fuss over a 1000 PHP cash deposit, and refused to let me leave until they did a thorough inspection of the room (despite my protests to just keep the deposit and let me leave to catch my flight on time). They even had security block my Grab from leaving - are you really going to go through all that fuss for 1000 PHP? Never coming back.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

6/10 OK

toshimasa

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

なんで?

友人とその子供が遊びに来たが、子供のIDがないとの事で入室を断られた。子供にIDがあるのですか、フィリピンでは。その後交渉で入室を認められたが、何故親のID だけで入室できないのか理解できない。 親だけ入って子供はロビーで待ってろ、は失礼ではないのですか?
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

Jungsun

Hyvää: Siisteys
エレベーターの故障で不安
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

hyungbae

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

또이용할수바께없는 호텔입니다.

매우만족 20회이상 자주찾는호텔입니다.인근유흥 요식업등인접이 좋고 마사지도 근처 좋와요...매우만족 강력추천합니다
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Toshiaki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024