Koko huoneisto

Royal Heights Sakuragawa Condominium

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Royal Heights Sakuragawa Condominium valokuvagalleria

Ulkopuoli
Kahden hengen standard-huone, 1 parisänky ja vuodesohva | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Kahden hengen standard-huone, 1 parisänky ja vuodesohva | Työpöytä, kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä) | Työpöytä, kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen standard-huone, 1 parisänky ja vuodesohva | Työpöytä, kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
4-chome-2-27 Sakuragawa Naniwa-ku, Osaka, Osaka, 556-0022
  • Place, Kyocera Dome Osaka
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Namba Hatch -areena
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Dotonbori
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema)
    ‪58 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(10 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen standard-huone, 1 parisänky ja vuodesohva

  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Kahden hengen standard-huone

  • 25 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko huoneisto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Royal Heights Sakuragawa Condominium

Huoneistot, joissa on keittonurkkaukset ja jotka sijaitsevat lähellä kohdetta Kyocera Dome Osaka
Tämä huoneisto tarjoaa hissin. Jokaisessa huoneistossa on taulutelevisio, digitaalikanavat ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, ilmainen Wi-Fi ja erillinen kylpyamme ja suihku. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Royal Heights Sakuragawa Condominium tarjoaa 3 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. 32-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat. Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Royal Heights Sakuragawa Condominium sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kyocera Dome Osaka. Tässä 3 tähden huoneistorakennuksessa on 3 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, pyykinpesukoneen ja taulutelevision
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kyocera Dome Osaka ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Dotonbori
Royal Heights Sakuragawa Condominium tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Sileä lattia huoneessa

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 majoitustilaa
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Siivous on saatavilla lisämaksusta.

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero M270023967
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Royal Heights Sakuragawa Condominium Condo
Royal Heights Sakuragawa Condominium Osaka
Royal Heights Sakuragawa Condominium Condo Osaka

Royal Heights Sakuragawa Condominium – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 186 kautta 307 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 92 kautta 307 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 19 kautta 307 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 307 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 307 arvostelua

9,2/10

Siisteys

8,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Katja

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Huoneen mukavuus
Location was good and easy to get around. Close to Namba and Dotonbori by foot. Bed was really comfy and clean. The only issue was that small centipedes tried to get in from the hallway. We had to isolate the door with toiletpaper to keep them out. Perhaps they are season related nuisance. Never the less, they seemed harmless and didn't ruin the experience too much.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

4/10 Huono

atsushi

Huonoa: Siisteys
I was worried about the smell of the pillows and bed.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Yukie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
静かで過ごしやすかったです。洗濯機や電気コンロ、食器などがあって自炊もできるので住民になった気分でした。お勧めです。
マンションの一部屋です
暗証番号を教えてもらいます
近くのお好み焼き屋さんのお好み焼きは、ふわふわで美味しいかったです
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Annelie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wir waren 4 Nächte in diesem Apartment in Osaka und haben uns sehr wohl gefühlt! Man hat ausreichend Platz - die Wohnung ist gut aufgeteilt sogar mit einer Tür, die das Schlafzimmer vom Rest abtrennt und der Platz wird typisch japanisch klug genutzt. Es gibt eine Washlet- Toilette, bequeme Betten und sogar einen kleinen Balkon. Die nächste Metro- Station ist nur 5 Minuten entfernt und der nächste Supermarkt direkt gegenüber. Man hört ein wenig den Straßenlärm, aber es werden sogar Ohropax zur Verfügung gestellt.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

??

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
交通の弁を考えると非常に立地は良かったです。 ただ、部屋の騒音が凄かったです。 エアコンをつけた影響なのか分かりませんが エアコンをつけて窓を閉めると、終始パンパンと布団を洗濯叩きで叩いているような音が外から響いていました。 少しだけ窓を開けると改善しましたが、その音が非常にうるさかったです。 部屋に電子レンジがあったのは有難いですが ラップがあるともっと助かりました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

YAYOI

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
騒音も気になるほどではなく、洗濯機もあり快適に過ごせました  また、利用させていただきます  ありがとうございました
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

??

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
清潔なお部屋で、気持ちよく過ごせました。こちらからの質問にもすぐ回答していただき、安心して利用することができました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

4/10 Huono

Juliet

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
VERY very noisy at night. Dryer did not work. Toilet room is very small, so not tall or big people friendly at all. You have maybe 3 inches of space between your knees and the wall when sitting. Bed was hard. Only good thing is the place was clean, close to train/bus stations and communication was good.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Tomoko

Hyvää: Siisteys
駅からすぐでアクセスが良い。部屋は清潔で洗濯機が部屋についているのが良かった。室内の段差が
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

SHINSAKU

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
保湿のケア用品があると、なお良かったと思います。化粧水、乳液とか。 お風呂の台座は、もっと分かりやすく表示してほしかった。浴室入口や浴室内に明示しても良かったように思えました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Hikari

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
暮らすように泊まれるので1泊では物足りませんでした。 次回は連泊させていただきます!
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Artista

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Looking forward to staying here during future trips. The communication and directions made accessing this space extremely easy. Its in a great location and i loved being able to wash and hang dry laundry there. They even provided a hang dry specialty hanger, it was very hot and humid during my trip so being able to have fresh clothes was a HUGE WIN. Area was close to the train lines and there were plenty of restuarants right outside. Beautiful space well kept and great amenities. I will be back. THANK YOU
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

マリコ

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
とてもお安く宿泊できました。駅前のパン屋さんも美味しかったです。 万博に行くために利用しました。少し離れていましたが、30分以内には 夢洲に行けて、とても満足でした。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Kazuki, Koga City

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
室内は清潔で必要なものが一通り揃ってました。徒歩5分の場所にたこ焼きとお好み焼きのテイクアウトの店があり、大阪のグルメを楽しめました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Yuichi

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
大阪万博がメインの旅行で宿泊しました。 値段はリーズナブルで、綺麗な賃貸の部屋な感じです。 洗濯機と洗剤もある為、連泊にはおすすめです。
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

??

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
京セラに近くクーラーもききがよく快適でした。また利用したいです。
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Carl

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

ChunHo

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
As a foreigner living in Tokyo Actually the location, place and cleanliness is great! But seem difficult for people who cannot understand Japanese founding the room
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

OKNAM

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

HSIAO TIEN

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
位置離車站有點遠(走路五分鐘以上) 住宿方說三天前會發訊息但沒收到也沒回應,有點讓人焦慮😣 訊息一直到前一天下午才收到 其餘部分都很棒!房間不大
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Ida

Matkusti perheen kanssa
洗濯できるのがとても良かった。3泊利用し、シーツ、タオルの交換、備品の補充がないので、宿泊者自身で対応しないといけない。空気清浄機があればなお良かった。
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

TOMOKI

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
お部屋は、とても快適でした。しいて言うなら、場所と入り口がわかりにくい。入り方のドアのボタン操作が多少わかりにくい。説明はメッセージで、きちんと記載してくれているので、よく読みましょう。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

WATANABE

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

6/10 OK

Akiko

コンドミニアムという施設がどんなものか分からず予約した為、チェックインの時間が遅れると連絡した所、とても武相卒な対応でがっかりしました。 お部屋自体はとてもよかったです
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
京セラドームでのライブがあり、近隣なのと滞在日数が長かったので洗濯機が部屋にあったのでこちらを利用させていただきました。 同行者の変更確認の連絡が少し遅かったのが気になりましたが入れ替わり時に無料て清掃していただき大変助かりました。 アメニティもそれなりに充実していましたが スリッパがどうにも使いずらかったです。 それなりに快適に過ごせましたので機会がありましたら また利用したいと思います。
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025