Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Maaseudun matkailutalo El Roble

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Maaseudun matkailutalo El Roble valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Älytelevisio, takka, DVD-soitin
Ulkoruokailutilat
Ulkopuoli
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä85 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Fontanales (Moya)
  • Place, Los Tilos de Moyan kansallispuisto
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Tomás Moralesin kotimuseo
    ‪13 min ajomatka‬
  • Place, Las Palmasin rannat
    ‪20 min ajomatka‬
  • Airport, Las Palmas (LPA-Gran Canaria)
    ‪49 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Maaseudun matkailutalo El Roble

Maatila, joka sijaitsee yksinoikeudella Fontanalesin kaupungissa, luonnonpuistossa "Doramasin maaseutupuisto", jonka pinta-ala on noin m2.

Vuonna 2000 rakennettu maaseudun suosittu arkkitehtuuri, joka on kunnostettu ja laajennettu kunnioittaen tätä tyyliä ja joka on integroitu sen ympäröivään luontoon, lisäämällä kaikki nykyiset mukavuudet nauttia rauhallisesta ja rennosta lomasta maaseudulla .

Loistavan tilanteensa ansiosta talosta ja sen terasseista on kauniit panoraamanäkymät Atlantille ja saaren pohjoispuolelle, viljelyalueilla ja kastanjapuiden, laakereiden, tammien yms. Metsillä sekä lintuja ja muita eläimistön ja kasviston tyypit. Ympäröi todellisia teitä retkeilyyn.

Talossa on 1 kahden hengen huone, jossa on pukuhuone, parvi, jossa parivuode, 1 kylpyhuone, iso olohuone-keittiö, katetut kuistit ja terassit. Solarium ja uima-allas, aurinkovarjo, riippumatot, grilli, ulkokalusteet ja pysäköinti.

Varustettu T.V.-satelliitilla (+ 500 kanavaa), keskuslämmitys,
Takka, keraaminen liesi, jääkaappi, kahvinkeitin, leivänpaahdin, mikroaaltouuni. Sekä kodin ja kylpyhuoneen liinavaatteet, sänky ja uima-allas (silitysrauta, hiustenkuivaaja).
Maksimi kapasiteetti: 4 henkeä

Se sijaitsee 2'5 km: n päässä Fontanalesista (3 ravintolaa, bodegón, puhelinlaatikko, supermarketit ja käsityökauppa) ja 10 km Moyasta pankkien, kauppojen, apteekkien, terveyskeskuksen jne. Kanssa.
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Los Tilos de Moyan kansallispuisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ulkouima-altaan ja pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittiön ja pyykinpesukoneen
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Los Tilos de Moyan kansallispuisto ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tomás Moralesin kotimuseo
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Pelejä
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Kuisti/lanai
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Yksi lemmikki yhteensä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissiä (majoituspaikka katutasossa)
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: SE PUEDE FUMAR EN EL EXTERIOR

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 85 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 12.30

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: SE COBRARA UN SUPLEMENTO DE 15 EUROS POR NOCHE

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Majoittajan kommentti: DISPONEMOS DE CUNA PARA BEBÉ

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
SE PUEDE FUMAR EN EL EXTERIOR

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero ESFCTU00003500100020110300000000000000-35-1-00001086

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Cottage Cottage
Maaseudun Matkailutalo El Roble
Cottage Santa Maria de Guia de Gran Canaria
Cottage Cottage Santa Maria de Guia de Gran Canaria

El Roble rural holiday home – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Neil W., London

Hyvää: Siisteys

Lovely country house

We had a great stay in El Roble. The house is comfortable and well-equipped and the location is peaceful and beautiful. Inmaculada brought us extra firewood for the wood-burning stove and her husband cleaned the pool for us halfway through our stay.Two tips if you're planning to stay here:- bear in mind that the weather in the mountains is very different from the coast (several degrees cooler and often cloudy)- the road to access the house is like a farm road (narrow, windy and somewhat slippery when damp) - don't plan on arriving after dark, but stay on the coast and come up in the morning
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Armin D.

Hyvää: Siisteys

Ein kleines Paradies auf dem Berg

Nach einer kurvenreichen Straße erreicht man ein liebevoll, mit vielen kleinen durchdachten Einzeheiten gestaltetes Haus auf einer Bergnase mit sehr schön angelegtem Garten. Der Blick reicht bis Las Palmas, was besonders nachts sehr beeindrucken ist. Das Haus war auch im Winter warm. Die Vermieter sind sehr gastfreundlich. Lieben Dank Inmaculada und Manolo
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2021