Itsepalvelupysäköinti, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on myyntiautomaatti. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 tarjoaa 120 huonetta, joissa on tohvelit. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja WC-istuin sähköisellä bideellä. Siivous on saatavilla viikottain.
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 on saanut hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sendai Anpanmanin lasten museo & ostoskeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja myyntiautomaatti
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sendai Anpanmanin lasten museo & ostoskeskus ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tokyo Electron Hall Miyagin teatteri
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Toyoko Inn Sendai Higashi 2 tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja hissin. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 6.30–9.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 500 per per yö)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 6.30–9.00
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (viikoittain)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hissi
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Sampoo
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
WC elektronisella bideellä
Yksityinen kylpyhuone
Ruoka ja juoma
Jääkaappi
Vedenkeitin
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Lämmitys
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos olet varannut seitsemän yötä tai enemmän, saatat joutua vaihtamaan huonetta oleskelusi aikana.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Omatoiminen pysäköinti: 1500 JPY per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Siivouspalvelua on tarjolla 4 päivän välein.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Toyoko Inn Higashi-guchi No.2
Toyoko Sendai Higashi-guchi No.2
Toyoko Higashi-guchi No.2
Toyoko Inn Sendai Higashi guchi No 2
Toyoko Sendai Higashiguchi No
Toyoko Sendai Higashi 2 Sendai
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 Hotel
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 Sendai
Toyoko Inn Sendai Higashi guchi No.2
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 Hotel Sendai
Toyoko Inn Sendai Higashi 2 – arvostelut
Arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 107 kautta 331 arvostelua
10–Loistava
107
Arvosana 8 - Hyvä. 162 kautta 331 arvostelua
8–Hyvä
162
Arvosana 6 - OK. 44 kautta 331 arvostelua
6–OK
44
Arvosana 4 - Huono. 11 kautta 331 arvostelua
4–Huono
11
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 331 arvostelua
2–Hirveä
7
8,4/10
Siisteys
8,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
2/10 Hirveä
tomoya
7.1.2026
tomoya
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
YOSHIKO
5.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat