Hotel Corner

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Corner valokuvagalleria

Vastaanotto
Vastaanotto
Kahden hengen comfort-huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot
Ulkoalueet
Baari (majoituspaikassa)

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Mažuranicevo šetalište 1, Split, Split-Dalmatia, 21000
  • Place, Diokletianuksen palatsi
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Riva-promenadi
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Splitin satama
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Airport, Split (SPU)
    ‪26 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen comfort-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen standard-huone, 1 suuri parisänky

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 26 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kolmen hengen comfort-huone, 3 yhden hengen sänkyä

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen perhehuone, 1 suuri parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 54 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Corner

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on business center, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat.
Hotel Corner tarjoaa 44 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. LCD-televisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Hotel Corner sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Nuorisopuiston stadion. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Diokletianuksen palatsi ja Riva-promenadi
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä.

Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Hotel Corner tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Varaus on pakollinen.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä kattamaton pysäköinti (EUR 15 per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Elintarvikemyymälä
  • Pyykinpesutilat
  • Vauvansänky huoneessa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pankkiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Juhlasali
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Aterioita on saatavana varausten perusteella, eikä niitä voi pyytää sisäänkirjautumisen jälkeen.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Lomakeskusmaksu: 2.50 EUR per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 15 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Corner Split
Corner Split
Hotel Corner Hotel
Hotel Corner Split
Hotel Corner Hotel Split

Hotel Corner – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 36 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 12 kautta 36 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 36 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 36 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 36 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Himanshu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel has really nice location and is super clean however hot water is supplied by solar pannels that are not enough to provide it to the rooms and therefore showers are never hot (the staff even suggests keeping tap open meaning lots of waste)
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Svetoslav

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Breakfast is awesome
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Théo

Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Stéphanie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Literie mauvaise, pas digne dun 4 étoiles. Pdj très correct
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Daan

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good hotel in Split with easy parking for €15/night. About a 10 minute walk to the Old Town. Rooms are spacious and done well and beds are comfy. A lovely place for a short stay.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Buket

Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Nabeel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Even though it was clean but it didn’t feel warm ,the housekeeping staff did not know the correct checkout time ,she knocked and told us to leave by 11am when the correct check out time was noon.The food selection for ok and the food quality was not great.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Robert

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

ESNALDO, Miami

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nite, beautiful and conveniently located...nice staff
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Ma carmen

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

SUNGHEE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

스플리트의 숨은 보석

프론트 직원이 매우 친절했고 너무 만족스러운 경험이었습니다 시설도 전체적으로 낄끔하고 화장실이 너무 만족스러웠어요 도보로 근처 관광지 이동이 편리했고 식당도 매우 많이 있어 선택지가 좋았습니다
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

6/10 OK

Arne

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Craig

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

SAKINE

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was our first trip to Croatia, and I was looking for a safe, clean, and conveniently located place near the highlights of Split. Hotel Corner exceeded all my expectations. The staff were very helpful and friendly. There's a bus stop right across from the hotel that goes directly to the airport. If you plan to stay here, avoid taking the shuttle bus, as it only stops at the main station, forcing you to walk 15 minutes back to the hotel. Instead, opt for the number 37 public bus, which is cheaper and stops right opposite the hotel. If you plan to take the public bus to the beaches, like Kašjuni or Bene, or visit nearby places such as Trogir, buy your tickets from the ticket offices or use the app. You’ll save significantly, as tickets are half the price compared to buying them directly on the bus.
Yöpyi 9 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Cristina

Awesome

Wonderful located
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Leonor

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La estancia fue muy agradable y el personal excelente
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Talia

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is only a 10-15 minute walk from multiple attractions such as Diocletian's Palace and the pier (which is where my partner and I took off for an island-hopping cave tour). The hotel has a good breakfast and is clean. My favorite part of our room was the heated towel racks which made it easy to dry our swimsuits at the end of the day.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

peter

Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Wai Yee Fiona

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Free parking is available. Staff is helpful. Just it will be even better if kettle could be provided.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Cavina

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really great. Would recommend staying here
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

DANIEL

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Rodolfo A

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Gran ubicación y excelente atención!

El hotel es cómodo, está muy cerca del puerto de ferrys y del casco antiguo. Habitacón y baño amplios. Ducha "walk-in" no tenía presión, pero estuvo bien igual. Lo que no es tan sencillo es convivir con la señal sonora para no videntes en los semáforos peatonales cercanos, si la habitación que te toca da sobre la calle. Aún con el vidriado doble, el sonido intermitente era molesto. Buen desayuno, café no tanto. Excelente atención de todo el personal.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

6/10 OK

Roxane

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Établissement correct, un peu bruyant, aurait besoin d’un rafraîchissement dans la déco et les équipements. Pour un 4 étoiles, nous nous attendions à mieux Attention les lits 2 places disposent de 2 couettes individuelles.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Ami

Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023