Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
NOT A HOTEL HIROO
Loma-asunto, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Roppongi Hiruzu
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu ravintola, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Japanilainen aamiainen. Loma-asunnossa on iPad, lämmitetty lattia (kylpyhuone) sekä keittonurkkaus, taulutelevisio ja kaapelikanavat. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, liesi ja erillinen kylpyamme ja suihku.
Ilmastoiduissa huoneissa on IPad ja ilmainen pullovesi. Huoneissa on keittonurkkaus, jossa on liesi. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, kylpytakit, bidee ja hiustenkuivaaja.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). 65-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Roppongi Hiruzu. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen sekä ravintolan ja concierge-palvelut. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja iPadin.
Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, iPad ja taulutelevisio
Ilmainen japanilainen aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Roppongi Hiruzu ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shibuyan risteys
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut ja pyykinpesutilat.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen japanilainen aamiainen joka päivä klo 8.00–9.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Japani
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Keittonurkkaus
Liesi
Ruokailu
Ilmainen japanilainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–9.30
Ravintola
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Bidee
Erillinen kylpyamme ja suihku
Hammasharja ja -tahna
Hiustenkuivaaja
Kylpytakit
Lämmitetty kylpyhuoneen lattia
Pyyhkeet saatavilla
Viihdetarjonta
65–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat
iPad
Pesulapalvelu
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Ei hissiä
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Concierge-palvelut
Ilmainen pullovesi
Matkatavarasäilytys
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat ohjeet älylukon avaamiseen
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Asiakkaiden pitää ladata majoituspaikan mobiilisovellus NOTAHOTEL ennen sisäänkirjautumista
Sisäänpääsy
Yksityinen sisäänkäynti, älylukko
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero on 100–200 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 10 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Asiakkaat saavat ohjeet älylukon avaamiseen. Asiakkaiden pitää ladata majoituspaikan mobiilisovellus NOTAHOTEL ennen sisäänkirjautumista.
Majoituspaikan rekisteröintinumero M130038574
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
NOT A HOTEL HIROO – arvostelut
Arvostelut
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 0 arvostelua
10–Loistava
0
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 0 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 0 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 0 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 0 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Arvosteluja ei vielä ole
Kirjoita tälle majoituspaikalle ensimmäinen arvostelu majoituksesi jälkeen.