Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Otsuka 5 Chome
Jokaisessa 2 kodissa on 3 makuuhuonetta ja ilmainen Wi-Fi. Asiakkaiden käytössä on syvä kylpyamme sekä keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Siivouspalvelu on saatavilla kerran loman aikana.
Otsuka 5 Chome tarjoaa 2 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, syvä kylpyamme ja WC-istuin sähköisellä bideellä.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on taulutelevisio. Siivous on saatavilla kerran vierailun aikana.
Otsuka 5 Chome sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Wasedan yliopisto. Tässä 3 tähden loma-asunnossa on 2 kotia. Jokainen loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja syvän kylpyammeen.
Ilmastoidut kodit, joissa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaukset, pyykinpesukoneet ja syvät kylpyammeet
Ilmainen Wi-Fi
Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tokyo Dome ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Wasedan yliopisto
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Perheystävällinen
Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)
Keittonurkkaus
Jääkaappi
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Mikroaaltouuni
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Erillinen kylpyamme ja suihku
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Syvä kylpyamme
WC (jossa on sähköinen bidee)
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Ilmastointi
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Ei hissiä
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Siivouspalvelu kerran vierailun aikana
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Palosammutin
Yleistä
2 majoitustilaa
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 2.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Turvalokero, yksityinen sisäänkäynti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 7 korkeintaan 2 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Enintään 7 korkeintaan 2 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.