Koko huoneisto

Shibuya House

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Shibuya House valokuvagalleria

0B | Oleskelualue | Taulutelevisio

Arvostelut

2,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
6-34-17 Daita, Setagaya-ku, Tokyo, Tokyo, 1550033
  • Place, Hanegi-puisto
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Suzunari-teatteri
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Tokion Camiin & Turkin kulttuurikeskus
    ‪4 min ajomatka‬
  • Airport, Tokio (HND-Haneda)
    ‪39 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huone ( 201 )

  • 1 makuuhuone
  • 9 henkilöä
  • 5 parisänkyä

Huone ( 300 )

  • 1 makuuhuone
  • 12 henkilöä
  • 1 parisänky ja 6 yhden hengen sänkyä

Huone ( 102 )

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 futonia (74–100 cm leveää)

Huone ( 202 )

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 3 parisänkyä

Huone ( 101 )

  • 1 makuuhuone
  • 9 henkilöä
  • 5 yhden hengen sänkyä ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Huone ( 302 )

  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Shibuya House

Huoneistot, joissa on keittonurkkaukset ja parvekkeet
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja takka aulassa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys, taulutelevisio, kaapelikanavat sekä keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on parveke, ruokailualue ja oleskelualue. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Shibuya House tarjoaa 6 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Shibuya House sijaitsee lähellä kohdetta Shibuyan risteys. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Tässä 2,5 tähden asuinrakennuksessa on 6 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, parvekkeen ja olohuoneen
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kielitaitoinen henkilökunta, takka aulassa ja televisio yleisissä tiloissa
  • Sijaitsee 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shibuyan risteys ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha
Shibuya House tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, takan aulassa ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Tohvelit
  • Yksityinen tai jaettu kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka aulassa

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat
  • Televisio yleisissä tiloissa

Ulkotilat

  • Parveke

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 6 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Shibuya House Tokyo
Shibuya House Tokyo
Shibuya House Apartment
Shibuya House Apartment Tokyo

Shibuya House – arvostelut

Arvostelut

2,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 1 arvostelua

2,0/10

Siisteys

6,0/10

Henkilökunta ja palvelu

2,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 Hirveä

ひよこマニア

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

管理が行き届いていない

まず、ついてすぐ、エクスペディアの写真と全然違っていた。 また、ベッド6、布団三組だったはずが探してもベッドしかない。布団三組があったとしても敷く場所がない。そのため、電話しなかった。 他にも、あると書かれていたコーヒーメーカーがない。 電子レンジの中に前の客が忘れたと思われるピザか入ったままになっていて臭っていた。 洗濯機の前に靴下が片方落ちていた。 使用中の米が置いたままだった。洗面所の前に使いさしのウェットティッシュがそのまま置いてあった。 清潔かが激しく疑問であった。 マットレスは普通のものもあれば、柔らかすぎて寝心地が悪いものもあった。
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2018