Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Showa Bloom · Near Shinjuku Station

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Showa Bloom · Near Shinjuku Station valokuvagalleria

Huoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty | Työpöytä, silitysrauta/-lauta
Huoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty | Työpöytä, silitysrauta/-lauta
Huoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty | Työpöytä, silitysrauta/-lauta
Huoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty | Yksityinen keittiö | Mikroaaltouuni, liesi, vedenkeitin, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Huoneisto, 1 makuuhuone, tupakointi kielletty | Terassi/patio

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 kylpyhuone4 henkilöä20 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
2-chōme-38-6 Yoyogi, 101, Tokyo, Tokyo, 151-0053
  • Place, Shinjuku Isetan
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Samurai-museo
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Omoide Yokocho -kuja
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Airport, Tokio (HND-Haneda)
    ‪36 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Showa Bloom · Near Shinjuku Station

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Jokaisessa huoneistossa on keittiö, jossa on liesi ja mikroaaltouuni, sekä pyykinpesukone, taulutelevisio ja kaapelikanavat. Asiakkaiden käytössä on parveke, vedenkeitin ja hiustenkuivaaja.
Showa Bloom · Near Shinjuku Station tarjoaa 3 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke tai terassi. 50-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Tämän 3,5 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Showa Bloom · Near Shinjuku Station sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Samurai-museo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Tässä 3,5 tähden asuinrakennuksessa on 3 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen/pation.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen tai pation
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tokion keisarillinen palatsi
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä 3,5 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Paperipyyhkeet
  • Vedenkeitin

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 50–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Parveke/patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Yksi lemmikki yhteensä
  • Maksu: JPY 6 800 per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti, älylukko

Lemmikit

  • Lemmikit: 6800 JPY per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikkimaksu: 6800 JPY per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero M130054889

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Showa Bloom · Near Shinjuku Station – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Amy

Hyvää: Siisteys
very comfortable bed, clean room, felt safe 😊 and the host is kind and answers quickly; thank you!
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026