Kampoeng Joglo Abangan Ubud

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kampoeng Joglo Abangan Ubud valokuvagalleria

Kuisti
Aulan oleskelutila
Huvila, 1 makuuhuone, yksityinen uima-allas | Pillowtop-patjalliset sängyt, minibaari (osa tuotteista ilmaisia)
Standard-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, kylpyamme | Pillowtop-patjalliset sängyt, minibaari (osa tuotteista ilmaisia)
Sisätilat

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Jl. Raya Ubud, Ubud, Bali, 80571
  • Place, Campuhan Ridge Walk
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Place, Ubudin palatsi
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Ubudin perinteiset taidemarkkinat
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema)
    ‪47 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, kylpyamme

  • 30 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kampoeng Joglo Abangan Ubud

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Ubudin palatsi
Tämän hotellin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, ulkouima-allas ja ravintola. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja express-sisäänkirjautuminen.
Kampoeng Joglo Abangan Ubud tarjoaa 7 ilmastoitua huonetta, joissa on DVD-soitin ja tuotteilla täytetty minibaari. Vuoteissa on pillowtop-patjallinen sänky-patjat. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tallelokerot. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja pimennysverhot. Siivous päivittäin ja hierontapalvelu huoneessa on saatavilla pyynnöstä.

Käytössäsi on sisäuima-allas ja ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Kampoeng Joglo Abangan Ubud sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ubudin palatsi. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja sisäuima-altaan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa ja ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät lastenvahti, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Campuhan Ridge Walk ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Ubudin palatsi
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Kampoeng Joglo Abangan Ubud tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sisäuima-altaan ja ulkouima-altaan. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Kampoeng Joglo Abangan Ubud tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 7.30–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 7.30–10.00; 50 000 IDR per aikuinen ja 25 000 IDR per lapsi
  • Ravintola

Tekemistä

  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • DVD-soitin
  • Lastenvahti (lisämaksusta)
  • Pyykinpesutilat
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti

Muuta

  • 1 kerros
  • 1 rakennus
  • Rakennettu vuonna 2014

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla
  • Pillowtop-patja
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen minibaari (rajoitetut tuotteet)
  • Ilmainen pullovesi
  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Majoituspaikka veloittaa 2.5 prosenttia luottokorttimaksuista
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.30
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Kampoeng Joglo Abangan Ubud ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 250000.0 IDR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 50000 IDR aikuisille ja 25000 IDR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 350000.00 IDR per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Lisävuode: 250000.0 IDR per päivä
  • Luottokorttimaksuista veloitetaan 2.5 %:n suuruinen lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Kampoeng Joglo Abangan Ubud tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.30.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Abangan Bungalow
Abangan Bungalow Hotel
Abangan Bungalow Hotel Ubud
Abangan Bungalow Ubud
Abangan Bungalow Ubud, Bali
Kampoeng Joglo Abangan Ubud Hotel
Kampoeng Joglo Abangan Hotel
Kampoeng Joglo Abangan Ubud
Kampoeng Joglo Abangan
Kampoeng Joglo Abangan Ubud Ubud
Kampoeng Joglo Abangan Ubud Hotel
Kampoeng Joglo Abangan Ubud Hotel Ubud

Kampoeng Joglo Abangan Ubud – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 16 kautta 37 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 37 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 37 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 37 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 37 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

5,4/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kaunis ja mukava hotelli

Ihana hotelli ja ystävällinen palvelu. Sänky oli iso ja mukava. Aamiainen oli hyvä ja runsas. Kaikin puolin kiva paikka, suosittelen.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The property is basic and rustic. While the villas are cute, they are poorly maintained, especially the bathrooms. It was really rather disgusting -- squashed bugs on the walls, no shower curtain, clearly the sink area had not been cleaned in years. Luckily, the bed was comfortable and appeared clean, but that was the only portion of the room that was.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2019

8/10 Hyvä

Kar Wei

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent service

Excellent service and room
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A sweet place well located. Th staff were friendly and helpful. The place needs a bit of a refurbishment which I think they are doing. Nice big rooms with basic amenities and the pool was lovely. The breakfast was not very good so we skipped that.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2019

8/10 Hyvä

Sandeep

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great stay

Huge room, comfy bed, good location. Shower could use a little cleaning, but it wasn't too off putting.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018

10/10 Loistava

Fabienne, Plaisir

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Très bon hôtel. Rapport qualité prix excellent. Chambre très spacieuse, personnel très agréable. Petit hôtel avec beaucoup de charme. Je recommande.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2018

6/10 OK

しゅう, 日本

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

あと一歩、

まず立地ですがこのホテルからモンキーフォレストまで徒歩で行くにはちょっと遠いです。最初からバイクを借りればよかったなと後から思いました。徒歩行動前提ならもう少しウブド中心部に近い方が便利かと。翌日はバイクで行動しましたが、ただバイクも坂の上の立地なので2ケツだと上り下りが結構危なっかしかったです。慣れてない人はご注意を。 朝食はバイキングではなく質素なパンケーキまたはサンドイッチです。 部屋は写真にもあるとおり無駄に広くて、かといって全くゴージャスではないので広すぎても不便なもんだなと初めて思いました(笑)部屋の設備は最低限のものだけです。 景色は写真のような感じはないと思った方がよろしいです。部屋の外はライステラスというより草地に近いかな(笑) あ、長所としてスタッフはみんなフレンドリーで全く問題なしです。 まあ総合的に金額相応といえばそうでしょうかね。リゾートフルなものは全く期待できないと思った方がいいです。初めてのバリだったので比較対象が他国のホテルになってしまうのですが。。。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018

10/10 Loistava

Vijaya, Singapore

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Beautiful peaceful and quiet

My friend and me loved this place It was beautiful, quiet and serene yet very close to the amenities, shopping and sight seeing. The hotel staff were very friendly and warm. The rooms were spacious comfortable and had an old world charm to it. The view outside was nothing short of spectacular. The only drawback was the very limited food that was served, we arrived slightly late in the evening and would have loved if there was some room service or dining option available to us considering that we were a little tired and would have not liked to walk out in search of food. But all in all this place is fabulous. Hope the place is kept as is in the future, would love to come and stay there again.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2018

10/10 Loistava

siroj, bangkok Thailand

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat

ห้องพักหรู

สถานที่ดีพอควร ห้องพักหรู สถานที่สวย แต่พนักงานบริการไม่ค่อยดี
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018

10/10 Loistava

PASCAL

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Un bel havre de paix.

Hôtel très bien situé, dans le centre, nombreux restaurants, boutiques, temples à proximité. Il est en léger retrait par rapport à la rue aussi on entend pas trop les bruits. Si vous cherchez un spa, prenez à droite en sortant, et à quelques centaines de mètres vous trouverez le Gratia spa, si vous voulez vous relaxer, les soins y sont excellents. Concernant la chambre elle est spacieuse, le lit à baldaquin très confortable, piscine pas mal aussi.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018

6/10 OK

Ellen

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Läget är det bästa

Dåligt skick, massa myror och det regnade in i badrummet. I övrigt mysigt och väldigt bra läge.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018

10/10 Loistava

Les

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Close to town, spacious rooms

Close to town, nice small property with very large, comfortable rooms.
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2018

10/10 Loistava

Galina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2017

10/10 Loistava

daniel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

casa con mucha cultura

maravillosos , el lugar los paisajes y la habitacion soñada , mas una pileta con un paisaje muy lindo
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2017

8/10 Hyvä

Les

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Small property close to town and quiet.

Excellent accommodation in the stand alone joglo. Huge room, seperate, large bathroom. Pool is a reasonable size, clean and very relaxing. The property is about 200metres from central Ubud market with plenty of restaurants and shops at the doorstep. It is above street level so noise is minimal. Breakfast is available and ok but not lavish.
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2017

8/10 Hyvä

0306, Japan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Closed to the downtown

The hotel was located in a very good place, close to downtown of Ubud. Safe to walk around at night,the staff was very friendly, food and swimming pool were great!

4/10 Huono

Aussie

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Lack of maintenance

Great location. unfortunately general maintenance is affecting an otherwise great place.

10/10 Loistava

Suprapakorn

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

6/10 OK

Sara

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Justito pero barato. Muy buena ubicación

Lo mejor sin duda es la habitación, en la misma calle principal pero a la vez es súper tranquilo pq está en una pequeña subida. El hotel creo que no está en su mejor momento. Aunque tiene mucho potencial esta bastante descuidado, y aunque el personal es agradable, algunos no hablan inglés (el señor que se queda por la noche por ejemplo). La cama es cómoda (aunque un tanto corta). El desayuno bastante escaso. En general no está del todo mal, y el precio es muy barato

6/10 OK

Hiroshi, 日本

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

なかなかリゾート。ゆったりした部屋。

ウブドセンターから、車で5分ほど。 しかし最近は渋滞がひどく、王宮から30分かかることもある距離。 道に黄色い看板と、急な上り坂。わかりやすいと思います。 写真のとおりの建物、ロケーションです。 スタンダードルームでしたが、かなり広いです。 子供が走り回って遊べるくらい広いです。 冷蔵庫の中のソフトドリンク類とビールは補充はされませんが無料。 ペットボトルの水は毎日2本、冷蔵庫にいれておいてくれます。 朝食はブッフェの時とオーダー制の時がありますが、オーダー制だったとしても何回でも用意してくれます。 のーんびりやっている宿で、悪く言えばゆるいですが、テキパキしたサービスではないけれど、人間らしくて悪くないです。 洗濯物も出したらすぐ洗濯屋にとどけてくれたり、タオルをたくさん借りにいってもすぐ持ってきてくれたり、好印象。 ただ、雨が降ると、スタンダードルームはトイレが雨漏りしました。 風呂とトイレがこれまた広ーいのですが、深夜に雨が降り雨漏り、知らずに入り転びそうになりました。 スタッフに翌朝クレームしましたが、修理しますといったものの改善されず… この点だけが残念。 メガネのDuuiさんという女性スタッフがとても頼りになりました。 また使うと思います。 ぜひスタンダード以上のお部屋で。

8/10 Hyvä

Brook

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Highly recommend.

Great small hotel and very kind and helpful staff. It felt like a small, peaceful island in the business of Ubud city centre. We stayed 5 nights total, rooms are massive, bathrooms are relatively simple.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

รีสอร์ตใกล้ศูนย์กลางอุบุด แต่แวดล้อมด้วยธรรรมชาติ

เป็นรีสอร์ตขนาดเล้ก พนักงานให้บริการดีมาก มีน้ำใจ ดูแลเอาใจใส่เป็นอย่างดี สภาพโรงแรมโดยรวมจัดว่าดี มีการบำรุงรักษาเสมอ สระว่ายน้ำสะอาด น่าเล่น บรรยากาศร่มรื่น ที่พักตกแต่งสไตล์บาหลี สวยงาม แต่เสียหายที่ไม่ได้เห็นทุ่งนาในโรงแรม

8/10 Hyvä

claudia, Honolulu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Spacious, relaxing and excellent service staff!

It was great! Staff was polite and courteous! Hotel was very clean and we'll kept housekeeping! Shower had no curtain, toilet leaked when using and roof leaked when rained but bathroom was so spacious, didn't bother us. Has a lot of hot water which we loved! Location was great to walk to museums, ubud palace, art market and monkey sanctuary. Close for atv adventure, water rafting and safaris. A lot of lush greenery! If you have a challenge walking or use a wheel chair, may not be ideal place to stay due to accessibility. Loved the location being at the edge of the busy town so we weren't surrounded by it. Hotel was very relaxing!