Koko chalet

Quinta Casalinho - T2 Amendoeira

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Quinta Casalinho - T2 Amendoeira valokuvagalleria

Suorakaiteen muotoinen uima-allas, jossa on kirkasta, sinistä vettä, ja sen ympärillä on aurinkotuoleja ja aurinkovarjo.
Moderni olohuone, jossa on sohva, ruokapöytä tuoleineen, keittiöalue ja seinälle asennettu televisio.
Moderni keittiö, jossa on ruokailutila, seinälle asennettu televisio ja näkymä ulkoterasille.
Ulkoterassi, jossa on pöytä ja tuoleja, pieni puutarha-alue keinonurmella sekä valkoinen rakennus, jossa on ovi ja ikkunat.
Makuuhuoneessa on sänky, kaksi yöpöytää, ikkuna ja kaksi seinätaideteosta.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko chalet

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone50 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Guia
  • Place, AlgarveShoppingin kauppakeskus
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Albufeiran vanha kaupunginaukio
    ‪13 min ajomatka‬
  • Place, The Strip (ravintolakatu)
    ‪13 min ajomatka‬
  • Airport, Faro (FAO-Faron kansainvälinen lentokenttä)
    ‪35 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Quinta Casalinho - T2 Amendoeira

The T2 apartment São Rafael is located in Quinta Casalinho in the Mouraria area, Albufeira.



A Quinta Casalinho is located 2.5km from Algarveshopping and 4km from Albufeira town centre, perfect for a relaxing holiday but close enough to the centre to visit local shops and our beaches.



This Farm offers various accommodation types T0, T1 and T2, which can be booked individually or in their entirety to accommodate groups up to 18 people.



In the common areas, you will find the swimming pool, garden, outdoor dining area, and free parking.



The outdoor dining area has BBQs where you can enjoy meals in the open air.



This particular apartment consists of a living and dining room, kitchen, two bedrooms and a bathroom.

The bedrooms, one with a double bed, the other with two drawer beds, supported by a bathroom with a shower and air conditioning.



On the outside, there is a patio of about 75m2 with a BBQ and an outdoor dining table.



At Quinta Casalinho, small pets are welcome!



Accessible to guests



- Adult/Children's Pool

- Garden

- Parking

- BBQ



The apartment is delivered with sheets applied to the beds, face and bath towels for each of the guests.



Bookings made through Sales Channels and the VRBO group are subject to our confirmation.



We do not accept bookings from people under 23 years old. A deposit of €300 may be requested, which will be returned after verification of the apartment's good condition. If anything is damaged, the cost of its repair or replacement will be deducted from the deposit.
Tämä chalet sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta AlgarveShoppingin kauppakeskus.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Albufeiran vanha kaupunginaukio ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta AlgarveShoppingin kauppakeskus
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Chalet tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä chalet on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla majoituspaikassa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Yksi lemmikki yhteensä
  • Maksu: EUR 25
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 50 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit: 25 EUR
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 25 EUR
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Syöttötuoli: 10 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 78073/AL
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

504777

Quinta Casalinho - T2 Amendoeira – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Francois S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Hébergement situé au calme, à proximité de toutes les commodités et axes routiers. Logement fonctionnel avec tout le matériel nécessaire, maison en retrait des autres logements et à côté de la piscine. Idéale pour des vacances au calme
Entrée du domaine
Coin salon de jardin
Piscine
Yöpyi 12 yötä elokuussa 2025