Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Villa on upeat merinÀkymÀt, joka sijaitsee uima-altaan ja lÀhellÀ rantaa

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Villa on upeat merinÀkymÀt, joka sijaitsee uima-altaan ja lÀhellÀ rantaa valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Ulkopuoli
Uima-allas
Huvivenesatama
Ranta lÀhistöllÀ

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvÀ

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöÀ110 mÂČ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmastointi
  • PysĂ€köinti saatavilla
  • Pyykinpesukone
  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
La Herradura, AL
  • Punta de la Monan majakka
    â€Ș2 min kĂ€velymatka‬
  • Puerto Deportivo Marina del Esten huvivenesatama
    â€Ș8 min kĂ€velymatka‬
  • Herraduran ranta
    â€Ș11 min kĂ€velymatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmÀÀsi kuuluvien jÀsenten kÀytössÀ.

Villa on upeat merinÀkymÀt, joka sijaitsee uima-altaan ja lÀhellÀ rantaa

Nauti upeat nÀkymÀt VÀlimerelle upea ominaisuus. KÀtkeytyneenÀ ainutlaatuinen asuinpaikka nimeltÀ La Aldea, niemessÀ Punta de la Mona, kylÀssÀ La Herradura. HÀnellÀ on upeat nÀkymÀt merelle, merkittÀvÀ ja sen ulkopuolella. TÀmÀ talo on tilava olohuone avautuu suuri kalustettu terassi ottamiseksi aterioita tai rentoutua. Alimmassa kerroksessa on 2 makuuhuonetta, joissa merinÀköala, joista jokaisella on oma parveke ja kylpyhuone. Talo on ihanteellinen perheille ja pariskunnille, jossa vuodesohva olohuoneessa, joka nukkuu 5 yhteensÀ. TÀmÀ ominaisuus on yksi harvoista taloja La Aldea, nÀkymÀt uima-allas asuinpaikka, rauhallinen paikka, jossa sen rehevÀ trooppinen puutarha.

La Aldea: TÀmÀ yksinomainen Estate on asettunut kuuluisin niemeke Punta de la Mona. LÀnteen Punta sijaitsee kylÀn La Herradura (katso edellÀ) ja itÀÀn, "Marina del Este". NÀmÀ kaksi viimeistÀ paikat tarjoavat rantoja, ravintoloita ja baareja. On 3 golfkenttÀÀ puolen tunnin ajomatkan ja on mahdollista hiihtÀÀ Sierra Nevada (1h30) joulukuusta huhtikuuhun. Snorklaus koulu sijaitsee kylÀssÀ.

Sijainti: La Herradura (kÀÀnnetty "HevosenkenkĂ€") kuvaa tĂ€ydellisesti lahden vĂ€lillĂ€ kĂ€rjen Cerro Gordo ja Punta de la Mona. KylĂ€n La Herradura on sĂ€ilyttĂ€nyt espanja luonnetta ja toisin kuin muut rakennukset korkeus, jotka ovat EtelĂ€-Espanjassa, sitĂ€ ei ole pilalle matkailua. TÀÀltĂ€ löydĂ€t valikoiman hyviĂ€ ravintoloita ja perinteisiĂ€ espanjalaisia ​​baareja mutta hakeville yöelĂ€mĂ€ ovat pettyneitĂ€! KylĂ€, mutta jotkut supermarketit, pankit, kioski, terveyskeskus, apteekki, kampaamo ja markkinat, joka tarjoaa tuoreita joka aamu.

Tropical Coast, koti La Aldea, on yli 320 aurinkoista pÀivÀÀ ja keskimÀÀrÀinen vuotuinen lÀmpötila 17 ° C. Afrikkalainen tuulet, lÀmpimÀt vedet VÀlimeren ja Sierra Nevadan vuoristossa luo mikroilmaston ainutlaatuisen subtrooppisilla Euroopassa. LisÀksi kiehtova meren elÀmÀÀ tekee paikasta etuoikeutettu kohta sukellusta Espanjassa.

Suosittelemme auto: auto olisi tarpeen tehdÀ ostoksia kylÀssÀ noin 1 km ja tutustua alueeseen yleensÀ.

https: // sites. google. com / site / laaldea18fr /
TÀmÀ huvila sijaitsee kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Punta de la Monan majakka. Majoituspaikassa on saatavilla vesipuisto ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Voit kĂ€ydĂ€ pĂ€rskimĂ€ssĂ€ sydĂ€mesi kyllyydestĂ€ vesipuistossa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee kivenheiton pÀÀssĂ€ kohteesta Punta de la Monan majakka ja 6 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Puerto Deportivo Marina del Esten huvivenesatama
TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaidensa kÀyttöön vesipuiston. TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön myös terassin, puutarhan ja pyykinpesutilat.

TÀmÀ huvila on savuton.

Majoittaja

Cristina

Puhutut kielet

Englanti, ranska ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lĂ€histöllĂ€

Uima-altaat/kylpylÀ

  • Aidattu yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan pÀÀllĂ€ pysĂ€köinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • JÀÀkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • KeittovĂ€lineet, astiat ja ruokailuvĂ€lineet
  • LeivĂ€npaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • RuokapöytĂ€

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • RuokapöytĂ€

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • PelejĂ€
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
  • Videokirjasto

Ulkotilat

  • Kalustettu parveke/patio
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lÀmmitys

  • Ilmastointi
  • LĂ€mmitys

Lemmikit

  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • LĂ€hellĂ€ elĂ€intarhaa
  • LĂ€hellĂ€ huvivenesatamaa
  • LĂ€hellĂ€ lahtea
  • LĂ€hellĂ€ meren rantaa
  • LĂ€hellĂ€ outlet-ostoskeskusta

TekemistÀ

  • Vesipuisto
  • Golfmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kalastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Laitesukellusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • MaastopyörĂ€ilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Purjehdusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Purjelautailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Snorklausmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Teemapuisto lĂ€histöllĂ€
  • Uintimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Vaellus-/pyörĂ€ilyreittejĂ€ lĂ€histöllĂ€
  • Vesihiihtomahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Vesiskootterimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Viinitilakierroksia lĂ€histöllĂ€

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta hĂ€kĂ€varoittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa hĂ€kĂ€varoitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan hĂ€kĂ€varoittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

YleistÀ

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 110 neliömetriĂ€

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisÀÀn- ja uloskirjautumiseen sÀhköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisĂ€tietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • AvustajaelĂ€imistĂ€ ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: sur demande

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

TÀrkeÀÀ tietoa

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tÀtÀ varausta. Yksityisen majoittajan mÀÀrittÀmÀ peruutuskÀytÀntö koskee varaustasi.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien jÀrjestÀminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittajan kommentti: dans le respect du voisinage
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa hÀkÀvaroitinta. Harkitse kannettavan hÀkÀvaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on palovaroitin
TÀmÀn majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
TÀssÀ majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivÀt saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttÀvÀÀ asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttÀ majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisÀÀn- ja uloskirjautumisohjeet sÀhköpostitse. Saat myös Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero ...

LisÀmaininnat

  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttĂ€ kĂ€yttĂ€en varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijĂ€rjestelyjen tekemiseksi

Villa with a stunning sea view, located by the poolside and close to the beach – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvÀ

Arvosana 10 - Loistava. 59 kautta 63 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 3 kautta 63 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 63 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 63 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 0 kautta 63 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Caroline C.

HyvÀÀ: Siisteys

Very comfortable villa

Villa had lovely views, was in a pleasant and convenient location and was very well equipped. We would definitely consider staying there again.
Yöpyi 9 yötÀ huhtikuussa 2025

6/10 OK

José C.

Yöpyi 21 yötÀ marraskuussa 2024

10/10 Loistava

jeremy c.

HyvÀÀ: Siisteys

Excellent modern property with outstanding view

Clean, fantastic view !
Yöpyi 7 yötÀ lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Peter A., Kapiti Coast, New Zealand

HyvÀÀ: Siisteys

Charming

The property was simply and nicely furnished with quality and well appointed kitchen and offering comfort. The terrace presented a fabulous view of the ocean and the neighbourhood. The community still maintained a Spanish feel. Access to the pool was great and we thoroughly enjoyed our stay.
Yöpyi 11 yötÀ syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Steven O.

HyvÀÀ: Siisteys

Beautiful Property, stunning views

Beautiful property overlooking the sea - well equipped and modern inside with tasteful decor. Wonderful communal pool which was deserted most of the time. Set in lovely landscaped gardens. Have given 4 stars only because it is quite a walk into La Herradura down steep hills - about 20 mins - 30 mins. Because it was so hot and humid (34 degrees and 80% humidity) we didn't attempt it and drove - would have been nice to be able to walk into town to get food but then you would sacrifice the location and views. Great communication with owner also.
Yöpyi 12 yötÀ elokuussa 2024

10/10 Loistava

Nina F.

HyvÀÀ: Siisteys

Einer der schönsten Orte der Welt!

Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2024

10/10 Loistava

Christian M.

HyvÀÀ: Siisteys

Excelente

Muy bonito y cĂłmodo, mucho espacio y mucha luz
Yöpyi 10 yötÀ kesÀkuussa 2024

10/10 Loistava

Christian M.

HyvÀÀ: Siisteys

Perfect place

Perfect in all aspects. A dream home away from home
Yöpyi 7 yötÀ helmikuussa 2024

10/10 Loistava

Horst M., Hamburg, Deutschland

HyvÀÀ: Siisteys

Tolles Urlaub

Tolles Hause mit guter Ausstattung und fantastischem Ausblick. Es war etwas schwierig das Haus in der Anlage zu finden. Aber nach einem Telefonat war alles geklĂ€rt und wir konnten den Urlaub genießen.
Yöpyi 9 yötÀ maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Bastiaan D.

HyvÀÀ: Siisteys

Voortreffelijk

Heerlijk balkon. Grote woonkamer. Trap af voor het toilet was lastig.
Yöpyi 7 yötÀ joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Lelia M., USA

HyvÀÀ: Siisteys

Fantastic apartment in a stunning location

Wow! I’ve been traveling across the coasts of Portugal and Spain for the past two months, but I didn’t want to leave this place in the Costa Tropical. The apartment feels like a real home, not a cookie-cutter rental. It’s modern and clean and you can tell that Cristina took care in furnishing it with nice fixtures, artwork and personal touches. The duplex is in a beautiful residential area where the units cascade down the hillside. The landscaping is incredible - you feel like you’re living in a garden. The view to the sea, rooftops below and towns down the coastline is gorgeous. You do have to access steep steps to go to and from the apartment and a car is a necessity (you’re within an hour’s drive to great locations like Granada, Malaga, Sierra Nevada mountains, etc.). The village of La Herradura is quaint and relatively quiet compared to the tourist towns in the Costa del Sol. And people here are much nicer! This is my new favorite vacation spot and I will definitely be staying at Cristina’s lovely casa again.
Yöpyi 7 yötÀ marraskuussa 2023

10/10 Loistava

FRANCISCO JAVIER M.

HyvÀÀ: Siisteys

FantĂĄstico

El apartamento edta muy buen equipado, con terraza y unas vistas espectaculares. Tiene 2 plantas . En la de la entrada estå la cocina/salon y la terraza. Muy amplio y muy birn equipado. En la planta baja estan las dos habitaciones y los dos baños. Ambas habitacioned con vistas al mar. Todas las edificaciones alrededor son muy bonitas Hay que tener en cuenta que para ir a la.playa o a cualquier sitio se debe de llevar siempre el coche. Lo recomiendo 100% si no ed impedimento coger el coche
Yöpyi 8 yötÀ elokuussa 2023

10/10 Loistava

Michael H., Aberdeen, Scotland

HyvÀÀ: Siisteys

Fabulous

Fabulous duplex apartment with a view of paradise. Very comfortable with great outdoor space. Constant hot water. Good AC in living area and both bedrooms Exceptionally clean and well stocked for dining and cooking. Our home from home. Lively enclosed shared pool area but rarely used by others during our stay. Great communication with owner and agent. Thank you once again Cristina for letting us rent your wonderful holiday home. Looking forward to coming back.
Yöpyi 30 yötÀ toukokuussa 2023

10/10 Loistava

jeremy c.

HyvÀÀ: Siisteys

Beautiful Punta la Mona

Fantastic place- quiet neighbourhood - awesome sunrises - well maintained rental property plus well maintained common pool area. We'll continue to come back !
Yöpyi 7 yötÀ maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

Patric M., KORTESSEM, Belgique

HyvÀÀ: Siisteys

Fantastisch, proper en vriendelijk

Zoals beschreven op de site Fantastische locatie Vlotte reservatie
Yöpyi 49 yötÀ tammikuussa 2023

10/10 Loistava

Frank S.

HyvÀÀ: Siisteys

Wunderschöner Ort fĂŒr Ferien

Wir haben unseren Aufenthalt sehr genossen. Es stimmt einfach Alles. Vor allem hat es uns neben der Lage die sejr moderne KĂŒche angetan. Wir kommen wieder.
Yöpyi 10 yötÀ joulukuussa 2022

10/10 Loistava

jeremy c.

HyvÀÀ: Siisteys

La Herradura !!

Fantastic view, modern renovations ( kitchen, 2 showers) private common pool, very quiet calm neighbourhood. Great for up to 4. We’ll be back.
Yöpyi 7 yötÀ lokakuussa 2022

10/10 Loistava

Monika G.

HyvÀÀ: Siisteys

Sehr schön

Tadellos
Yöpyi 14 yötÀ lokakuussa 2022

10/10 Loistava

Rebeca J.

HyvÀÀ: Siisteys

El apartamento es fantĂĄstico

El apartamento estĂĄ muy bien equipado. La cocina tiene literalmente de todo. Se ve muy nuevo y las vistas son magnĂ­ficas. CĂłmo punto negativo tengo que decir que la cama principal es algo incĂłmoda. El colchĂłn se hunde bastante y hace ruido al moverte. Las almohadas tampoco son demasiado buenas. De todo lo demĂĄs no puedo decir nada malo. VolverĂ­a seguro
Yöpyi 8 yötÀ syyskuussa 2022

10/10 Loistava

CHRIS M.

HyvÀÀ: Siisteys

Gorgeous Tranquility

Off the beaten track in a very quiet neighbourhood, if your idea of a perfect holiday setting is a seaview with a tranquil backdrop then this is the place for you. A gorgeously renovated apartment in a really lovely setting. Bit of a hike to Marina del Este and La Herradura but worth it for peace and quiet. Thanks for a great stay
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2022

10/10 Loistava

FUSCHIA S.

HyvÀÀ: Siisteys

Parfait

Comme dit précédemment, hébergement de qualité trÚs confortable, rien ne manque.On ne se lasse pas de la vue magnifique, et la piscine est un vrai plus.
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2022

10/10 Loistava

Elisa H.

HyvÀÀ: Siisteys

Muy buena experiencia

Lo mejor la ubicaciĂłn y las vistas. Y por supuesto las excelentes calidades de la cocina. Todas las estancias con aire acondicionado y ventilador de techo.
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2022

10/10 Loistava

Peter L.

HyvÀÀ: Siisteys

Wonderful apartment

We had a wonderful time in the apartment! The view from the terrace was amazing, the modern kitchen was a joy to cook in and the pool was a great extra for a morning swim or after a day at the beach. We certainly would love to come back at some point. Thank you, Cristina!
Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2022

10/10 Loistava

Michael H.

HyvÀÀ: Siisteys

Fabulous

From the moment we arrived at the front door we knew we had made the right decision booking this accommodation. The property is modern and in very good condition. Clearly well looked after. It was our home from home for four weeks and had everything we needed for a perfect holiday. Great location overlooking the shared pool and fantastic sea and coast views. What you see in the photos is what you get. You will not be disappointed. Comfortable bed and great showers. The owner went the extra mile to provide us with access to our Netfli account for movie nights. The complex and pool is excellently maintained. We spent our days lazing on the balcony, by and in the pool and walks down to La Herrada (only 20 minutes and slightly longer in the return uphill) where we enjoyed many visits the various beach bars and restaurants. We have already booked our next stay.
Yöpyi 28 yötÀ toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Dirk H.

HyvÀÀ: Siisteys

Fast zufrieden

Entsprach alles der Beschreibung, alles sehr gepflegt und modern. Defekte Heizung wurde sofort ersetzt. Nach einem Sandsturm baten wir um einen Wasserschlauch zur Reinigung der Terrasse. Der Wasseranschluss war vohanden, aber ein Schlauch liess sich offenbar nicht auftreiben. Auch wurde uns niemand geschickt, um den Schlamm zu entfernen. So mussten wir mĂŒhsam mit TĂŒchern und Besen agieren.
Yöpyi 14 yötÀ maaliskuussa 2022