Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Close to the sea & nature. 60 sqm apartment + 60 sqm roof terrace.

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Close to the sea & nature. 60 sqm apartment + 60 sqm roof terrace. valokuvagalleria

Ranta lähistöllä
Ranta lähistöllä
Terassi/patio
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, Wi-Fi
Sisätilat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä70 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Keittiö
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
La Caleta, Santa Cruz de Tenerife
  • Las Maretasin ranta
    ‪7 min kävelymatka‬
  • El Medanon ranta
    ‪14 min ajomatka‬
  • La Tejitan ranta
    ‪20 min ajomatka‬
  • Teneriffa (TFS-Etelä-Teneriffa)
    ‪12 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Close to the sea & nature. 60 sqm apartment + 60 sqm roof terrace.

Loma-asunto, jossa on keittiö ja patio
Pyykinpesutilat ja grillejä kuuluvat tämän loma-asunnon palveluihin. Loma-asunnossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, kahvin-/teenkeitin, patio ja älytelevisio.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on patio. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Huoneissa on älytelevisio.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Teneriffan rannat. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa keittiön ja pation.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja pation
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee vain 2 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Teneriffan rannat ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Las Maretasin ranta
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

Peter & Friederike

Puhutut kielet

Englanti, saksa ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Hummeri-/rapukattila
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Ulkosuihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä valtamerta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 70 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero RGE/219125/2023

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Close to the sea & nature. 60 sqm apartment + 60 sqm roof terrace. – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Wolfgang S., Kiel

Hyvää: Siisteys

Super schöne Unterkunft

Die fünf Sterne sind absolut berechtigt, es stimmt einfach alles. Angefangen bei der Kommunikation und der ausführlichen Information vorab, dem problemlosen Check-in mit Maria und Betreuung nur soviel wie man möchte, das ist perfekt. Traumwohnung mit einer wunderbaren Dachterrasse und zwei Badezimmern, die alles toppen, was man bei einer Ferienwohnung erwartet. Perfekt auch die Verglasung, man kann bei Wind und Wetter draußen sitzen, und gefühlt hat man eigentlich ein Haus, man ist für sich, völlig ungestört. Alles vorhanden für alle, die kochen/grillen wollen, alles picobello sauber, besser geht's nicht. Wir hatten einen Traumurlaub!man bei einer etwartet mwundDachterrasse und
Yöpyi 15 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Franzi v.

Hyvää: Siisteys

Schöne und ruhige Ferienwohnung

Sehr schöne Ferienwohnung, die wir für unseren Aufenthalt von sechs Tagen gebucht haben. Sie ist sehr sauber und liegt zentral für Ausflüge in der Umgebung. Mit Blick auf das Meer konnten wir abends den Sonnenuntergang auf der Dachterasse genießen.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025