Loft Osteria by Sagardi

3.5 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Loft Osteria by Sagardi valokuvagalleria

Terassi/patio
Suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja
Sviitti | Ruokailu omassa huoneessa
Superior-ullakkohuoneisto | Oleskelualue | 32–tuumainen LCD-televisio, jossa kaapelikanavat
Päivittäinen mannermainen aamiainen maksusta

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Humberto 1 333, Buenos Aires, Buenos Aires, 1103
  • Place, San Telmon antiikkimarkkinat
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, San Telmon markkinat
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, 9 de Julio Avenue
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Buenos Aires (EZE-Ministro Pistarinin kansainvälinen lentoasema)
    ‪49 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Standard-ullakkohuoneisto

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 32 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior-ullakkohuoneisto

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Loft Osteria by Sagardi

Ravintola, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on express-uloskirjautuminen, kiertoajelu-/lippupalvelu ja tallelokero vastaanotossa.
Loft Osteria by Sagardi tarjoaa 8 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on erillinen ruokailualue. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky sänky, untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Tyynyvalikoima on saatavilla. 32-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä.

Loft Osteria by Sagardi sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta 9 de Julio Avenue. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja ravintola.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa ja 6 kokoushuonetta
  • Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta 9 de Julio Avenue ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Buenos Airesin obeliski
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tässä majoituspaikassa on 6 kokoushuonetta. Loft Osteria by Sagardi tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, huonepalvelun (rajoitettuina aikoina) ja express-uloskirjautumisen. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3,5 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 9.00–11.00; 5 USD per henkilö
  • Baari/aulabaari
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 6 kokoushuonetta

Ulkotilat

  • Puutarhakalusteet

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Kovapuulattia huoneessa
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 1 kerros
  • 1 rakennus
  • Juhlasali
  • Merkityt tupakointialueet
  • Vastaanottosali

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Pillowtop-patja
  • Pimennysverhot
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LCD-televisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Erillinen ruokailualue
  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Ilmainen pullovesi
  • Minijääkaappi

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–0.00
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Humberto 1, 319, Restaurante Sagardi.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Loft Osteria by Sagardi ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 17-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 17-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.50 USD per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Argentiinan arvonlisävero (21 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske niitä matkailijoita, jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla Argentiinan ulkopuolelta ja jotka esittävät voimassa olevan passin tai henkilöllisyystodistuksen sekä Argentiinan maahanmuuttoviranomaisten antaman maahantulomerkinnän osoittaakseen, että he eivät ole Argentiinan asukkaita. Tämä poikkeus koskee pelkästään majoituksia, mukaan lukien aamiaisen sisältävät varaukset.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 5 USD per henkilö
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 26 USD per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Loft Osteria by Sagardi tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–0.00.
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Humberto 1, 319, Restaurante Sagardi
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos portaiden käyttö on sinulle vaivalloista, ota yhteyttä majoitusliikkeeseen etukäteen. Käytettävissä ei ole hissiä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 17 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Osteria Sagardi
Loft Osteria by Sagardi Hotel
Loft Osteria by Sagardi Buenos Aires
Loft Osteria by Sagardi Hotel Buenos Aires

Loft Osteria by Sagardi – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 51 kautta 81 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 81 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 81 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 81 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 6 kautta 81 arvostelua

8,8/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

geraldine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff are nice and location was super. Restaurants and shops are all over within 5 minutes
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Richard

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was courteous and room was clean and charming. Location was convenient.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sung

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location and excellent value for money.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Benjamin

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fantastic hotel!!!
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

TZU CHUN

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Host lady is very helpful and charming
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Anthony

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
loved everything about the place and the staff are very friendly 😊
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

wendy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Great location in the heart of San Telmo. Very spacious two level loft with a huge comfy bed. Staff were very hospitable and gracious. Were able to leave our bags after checkout. High water pressure rainfall shower with lots of hot water. AC kept the room at a comfortable even temperature.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Carmen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Breakfast was worth having and the staff were always helpful, room is comfortable but it's not a hotel just individual rooms. Location is good, however wouldn't stay again. I'd rather be in a hotel.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Terrence R

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Good experience

Great loft space, perfect location near San Telmo market, good value.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Terrence

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location in SAN Telmo.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gerhard

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great stay - super friendly staff

We really enjoyed our stay at Loft Osteria and everything was to our liking. The staff was super friendly and helpful and the room was beautiful and comfortable. And we loved the location. We would stay here again!
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jenitza

Friends

Beautiful loft. Excellent service, thanks to all the staff. Very centric. Definitely stayed in if I come back to Argentina.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Andrew

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
It gave you everything you needed!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

DANIEL III

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing Staff!!! 2nd time there already.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

George

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I love this property because it is quiet and very close to everything. It's in a great shopping area dining area I would say it's close to most tourists. The only thing I did not like is it has a lot of steps to get into the property don't give your handicap, disabled, elderly, you would 🚫 like this property.
Yöpyi 10 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Judy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Right opposite to a big church, also located in an artistic area close to old town center. It's a lift with split levels inside, spacious, clean, comfortable with good air-con & Wi-Fi. We were provided VIP access (free drinks and 10% discount for dinner) which is great. Staff are friendly and helpful. Breakfast is basic but included. The only issue is many stairs going up to the apartment is a bit challenging, given my husband has a heart condition and I got my left knee injured. All the rest are good. Still highly recommend it
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susan J

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We stayed on night after arriving from a 16 hour flight from San Francisco. Truly so accommodating. Held our luggage until checkin. Loved the room. The shower was hot and wonderful! The restaurant is lively with lots of fabulous dishes! Our room was quiet; it overlooked the street and church. Lovely balcony! Beautiful old floors, 16’ ceilings and 12’ French doors. If you want more of Argentine charm this is it, with modern bath! Love to come back again soon!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Lorraine

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
We enjoyed our stay at Loft Osteria by Sagardi. In terms of location, you really can’t beat it! San Telmo is lovely and the hotel is located in a quaint cobblestoned street that is quiet for sleeping, but close to shopping and dining options, as well as a grocery store and the market. The staff are pleasant and the simple breakfast of toast or croissants, coffee and orange juice was very tasty. We also appreciated the fresh towels each day. This is an old building, with some of the issues you might expect, but overall a decent option for travellers looking for a safe, affordable place to stay. I do think the room would benefit from a deep clean as it was a bit grubby in spots, but the linens were fresh and the toilet and sink were cleaned each day. One recommendation I would make to the owner is to attach a bottle opener to the wall in the mini-kitchen. The hotel provided two bottles of mineral water but you need an opener to remove the caps and I noticed guests had damaged the table and stairs trying to pry off the bottle caps, which is a shame. Overall, this hotel is a good option for travellers of the “cheap and cheerful” variety who just want a comfortable place to sleep while they enjoy their visit to Buenos Aires.
Yöpyi 13 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

mauro

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
what about what i dislike, not cleaning the rooms everyday, have to ask for towels and toilet paper, the suite room with out a single hanging hook, not enough chairs, it could use a small table for the balcony, more clothe hangers, please do something about the dozen of flies hanging in the room every day … a curtain for the diving doors between rooms , such poor design of bathroom/ shower area , if curtains opened they see you naked from across the street… not sure you should call suite at your most noisy room … but the ladies down below at restaurant were awesome !!
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Robert Scott

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Warning

Although my stay was very comfortable an unfortunate incident occurred that merits a warning to all who may choose this place for future accommodation. I left the property to check the local sites. My room was locked (I unfortunately forgot to close the safe) and when I returned a considerable amount of money was missing. The only one who who could have possibly taken it would be someone with a key to the room. When I let the management know they initially seemed concerned and supportive. Assuring me they would deal with it and let me know as soon as possible. Weeks went by, no response, not until I reached out again. Even though the room was locked they felt I failed in my responsibility to lock the safe. As disturbing as that is the fact that they never got back to me until I prompted them to do so is more concerning. Very unprofessional!
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

michael

Terrible wifi. I'm possible to work from this hotels wifi in your room. I the booked the suite to celebrate our 25th wedding anniversary. A couple weeks before our arrival we were informed that the suite was broken so they would provide a different room. Imagine our surprise when other guest were staying in the suite. The hotel staff lied. We arrived early and left our bags in the restaurant area where the hotel lobby is situated. We asked if we could wait by the rooftop pool. We were informed that the pool is broken. I guess it's been broken for 4 years!!!!! The hotel front desk service should have more customer relation training. You get a small bottle of water when you check in, afterwards you pay for it. The restaurant must be under different management as it is and has always been very good. Honestly check out the curio Hilton right in the san telmo square, it's beautiful, about the same price and I'm sure much better kept. I would be hesitant to book rooms and pee pay as the hotel is not investing in itself at this point.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Flemming

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Terrible

Checked out after 1 night, was supposed to stay for 4 nights. Horrible experience all the way through. Let’s start with check in and service - very little English and argued that I should pay for something I already paid for. Be aware of this. Couldn’t check in an hour early, which is fair. Came back and another one greeted me. She spoke English and was kind and serviceminded. Went out for the day and came back for dinner at the restaurant. No one spoke English at the restaurant, but food was good. In the room, the noise was excessive and sounded like an engine neutral gear was in the room at all times, and the room was very basic. The make the pictures look way better than reality. The final straw came the day after for breakfast, where they came in with 5 small slices of bread and arrogantly asked me to pay more, if I wanted a full breakfast, even though it stated that breakfast was included. Afterwards so checked out and never came back - overall terrible experience, and cannot recommend to anyone.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I would definitely not recommend staying here. We booked this place for 2 days. Firstly checking in takes about an hour. Then we got in and the wifi never worked. The air condition never worked either and it was unbearably hot to the point where it was uncomfortable to sleep. We go and ask their staff and they said theyll look into it while we were away. We come back they never did because it was still boiling hot. Then we go down and ask again and the same guy who said he would look into it said he didnt see an issue and didnt know what we were talking about and refused to do anything about it. We emailed them via expedia and to this day its been a few weeks we have never heard back. We couldnt complete our stay here we ended up leaving early and booking somewhere else because the wifi never worked and the living conditions was so unbearable and uncomfortable. We dropped off our keys and i told the girl that it was just too hot to stay and she responded say that sucks. Worst customer service I've ever seen in my life.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Krys

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The is a deeply run down property that rents rooms - it's not really a hotel. The doors to the rooms/apartments don't close properly - you are forever mucking about with pulling the wooden doors and turning the keys. The blinds above the entrance doors get stuck in the doors and you cant move them as you can reach them - you'll be mucking about with it for ages. The kitchen had cob webs on it - clearly not cleaned for a while and evidently not checked before being let out. The room has got windows closed off with blinds staples to them and the weird art work on the ceiling clearly covers something nasty. Electrics behind the bed were exposed - myriad of cables and junction boxes not sealed. These are basics of a let properly. The courtyard is falling apart and the chairs are not usable. The fabric is coming off and there are puddles of water laying on what fabric remains. The bathroom is painted black so you can't see the dirt. Best not to look too hard or you might end up leaving. Incase like me you thought there was a pool there is not. It has been closed off for years and the court years left is a dumping ground for the owners. Should be a lovely place but it's at best a one star stay. Refund please. If you'd like photos of any of the above please do let me know.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025