Koko huoneisto

Alcalá Plaza

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Alcalá Plaza valokuvagalleria

Rannikkoalue, jossa on kallioista maastoa, ranta ja rakennus kallion päällä.
Kaksi tuolia ja niiden välissä pöytä, kaikki sijoitettu puukannelle, josta avautuu näkymä vesistöön ja palmuille.
Hotellihuone, jossa on kaksi sänkyä, suuri peili ja taideteos, jossa on kuvattu rantamaisema.
Pyöreä pöytä, jonka päällä on kaksi ruukkukasvia ja kolme lasista kynttilänjalkaa.
Ruokailutilassa on puinen pöytä, johon on katettu neljälle, ja pöydän ympärillä on punottuja tuoleja, joissa on vihreät tyynyt. Pöydän yläpuolella seinällä on kolme kukka-aiheista maalausta.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä78 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Näkymä vuoristoon

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Alcalá, Tenerife
  • Place, Teneriffan rannat
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Alcalan ranta
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Tarajalesin ranta
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Teneriffa (TFS-Etelä-Teneriffa)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Alcalá Plaza

Top huoneisto aivan Alcalá kylän aukiolla ja vain 1 minuutin kävelymatkan päässä pienestä hiekkarannasta. Tämä valoisa huoneisto sijaitsee pienen ja hiljaisen Alcalá-kylän keskustassa. Hyvällä maulla sisustettu, se tarjoaa kaiken mitä haluatte mukavasta lomasta. Kohokohta on tietysti suuri ja yksityinen kattoterassi, josta on näkymä Atlantille ja naapurimaiseen La Gomeran saarelle, joka pääsee olohuoneen kierreportaatilla. Ruokapöytä ja 2 aurinkotuolia takaavat myös monia rentouttavia ja rentouttavia tunteja. Lisäksi siellä on nopea Wi-Fi, yhdistetty oleskelu- ja ruokailutila, jossa on Smart TV ja Netflix, erillinen ja täysin varustettu keittiö, tuulinen makuuhuone, jossa on 2 vierekkäistä sänkyä ja toinen makuuhuone 2 hengelle ja suihkuhuone. Laurelipuiden ympäröimällä kylän aukiolla on pankkeja, supermarket, sukelluskoulu ja erilaisia baareja ja ravintoloita, jotka ovat ihania maistamaan paikallista gastronomiaa. Maanantaisin tapahtuu myös pieni kylämarkkinat, joissa voit myös ostaa tuoreita hedelmiä ja vihanneksia suoraan paikalliselta viljelijältä. Kaunis Strandprommenade johtaa muutamassa minuutissa kolmeen muuhun pieneen hiekkarannaan ja luonnon uima-altaisiin, joissa on polkupyöräreitit, lasten leikkikentät jne. Alcalá on edelleen yksi harvoista pienistä rannikkokaupungeista saaren eteläosassa, jossa voit silti kokea paikallista tunnelmaa. Ihanteellinen lomamökki uimaharrastajille sekä luonnon ystäville, jotka haluavat paeta suurista matkailun matkailun linnoituksista.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Teneriffan rannat. Majoituspaikassa on saatavilla kattoterassi ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja kattoterassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Teneriffan rannat ja 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Alcalán kulttuurikeskus
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Netflix
  • Suoratoistopalveluita
  • Televisio

Ulkotilat

  • Kattoterassi
  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 78 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Checkin 16:00-00:00

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero VV-38-4-0089841, ESHFTU0000380150007932510020000000000VV-38-4-00898415
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Alcalá Plaza Apartment
Alcalá Plaza Guia de Isora
Alcalá Plaza Apartment Guia de Isora
Alcalá Plaza Apartment for 4 People in Alcalà
Apt.2 min From the Beach sea View Free Wifi Parking
Apt.2 min From the Beach sea View Free Fibre Wifi Parking
282630

Alcalá Plaza – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 8 kautta 15 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 7 kautta 15 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 15 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 15 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 15 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Graham C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great location overlooking the town square. 2 minutes to the sea front.
Yöpyi 14 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sarah B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great space and location in Alcala

We were really happy with this as a homebase for exploring Tenerife. Good space, beautiful roof deck (for sunsets!), garage parking and easy access to main roads/highway.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Frank M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Stay in Alcala

very nice apartment directly at the plaza of alcala, short walk to the beach at the harbor
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Daria C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
-
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

David W.

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Noisy but nice

Comfortable apartment with balcony and great roof terrace reached by spiral staircase. It does not have air con but is well equipped otherwise. Noise through the day from the plaza below, as well as building activity nearby and week day road sweeper very early, before 7 am, not conducive to sleep. Peaceful through the night though and well positioned for swimming, walking, restaurants, & so on. Basement garage a good asset though it took a while for the management to give us the right key. It would be useful if the council could be persuaded to commence their sweeping until after 08.00.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ute B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Sonnenseite

Ein herrliches Plätzchen ist diese gut geschnittene Ferienwohnung am schönsten Platz von Alcala. Lebhaft, authentisch, direkt am Stadt Badeplatz und mit diverser Restauration für jeden Geschmack. Ein Ort um zumindest zeitweise Krisen ind Alltagsgrau hinter sich zu lassen.
Yöpyi 10 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Christian W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Schöne Umgebung an der Westküste Teneriffas

Wir waren mit der Wohnung sehr zufrieden. Die Wohnung verfügt über einen Tiefgaragenstellplatz und Aufzug, was beim Bezug der Ferienwohnung und bei Einkäufen sehr praktisch ist. Es gibt unzählige Strände in unmittelbarer Umgebung. Bei Alcalà gibt es eine Bucht mit einem kleinen Sandstrand. Der etwa 1km entfernten Jaquita-Strand ist schon grösser. Wir bevorzugten dennoch den ca. 4 km entfernten Strand in Puerto de Santiago las arenas. Hierfür empfiehlt sich aufgrund der Parkplatzsituation im Sommer der Kauf einer Buskarte am zentralen Busbahnhof in Costa Adeje. Wir hatten das Glück die Feierlichkeiten zum Fest der schwarzen Madonna an Maria Himmelfahrt mitzuerleben. Dieses Ergeignis findet alljährlich in der Woche vom 15.08. an der direkt bei der Unterkunft gelegenen Calle Plaza mit einem imposanten Feuerwerk statt.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Christian D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Hervorragend

Tolle Lage, sehr sauber und gepflegt! Alle Küchenutensilien in gutem Zustand vorhanden. Tolle Dachterasse mit Blick auf La Gomera! Morgens etwas laut rund um den Marktplatz, aber es hat uns nicht weiter gestört!
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Susanne B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Alcalá Plaza

Die Wohnung war sehr schön und sauber. Allerdings manchmal relativ laut, teilweise durch laute Nachbarn und durch Arbeiten auf dem Platz. Wegen der diesjährigen Hitze konnte man den Balkon nachmittags nicht mehr nutzen. Ansonsten ist die Lage hervorragend.
Yöpyi 14 yötä lokakuussa 2023
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Britta

Traumhafte Wohnung mitten im Geschehen

Die Wohnung ist hell, freundlich und geschmackvoll eingerichtet. Vom Balkon und von der Dachterasse hat man einen wunderschönen Blick. In der Küche fehlt es an nichts. Die tolle Lage an der Plaza bringt es mit sich, dass es gelegentlich laut ist: Der Kehrwagen kommt jeden zweiten Tag am frühen Morgen, zweimal in der Woche wird die Plaza abgekärchert. Am Montag, wenn der Markt stattfindet, wird die Plaza mit Musik beschallt und es fand auch während unseres Aufenthalts ein Fest statt. Das Schlimmste aber war der Baulärm von der Baustelle gegenüber von 7:00 bis 15:00 Uhr. Fazit: bis auf den Lärm eine Unterkunft, die keine Wünsche offen lässt.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Guido K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Alcala, ein wunderschöner Ort

Wir haben uns sehr wohl gefühlt. Die Kommunikation mit der Agentur Top Kanaren war außergewöhnlich gut, sehr nett und zuvorkommend. Wir kommen wieder nach Alcala.
Yöpyi 11 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

gary B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Will come back.

Great apartment in typical Canarian village.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Beate S.

Hyvää: Siisteys, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfekte Wohnung im Süden

Wohnung hat alles, was man braucht. Betten gut. Bettzeug und Handtücher reichlich, ebenso Küche gut ausgestattet. Immer wieder gerne
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2020
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Well equipped apartment in good location

Well equipped kitchen, Lovely large sea view terrace with sun-beds tables and chairs. Good sized balcony overlooking town square with small local bars and restaurants. Excellent wi-fi. Dedicated parking bay. 2 mins walk to seafront. Good communication/directions from agent. There are no english channels on tv or Netflix as described. Better pillows and maybe mattress topper as beds are very firm.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Manuela F.

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Manchmal etwas laut

Hochwertige Ausstattung in allen Raumen (incl. Dachterrasse),keine "Pladderdusche" und gut ausgestattete Küche. Leider manchmal etwas laut und damit meine ich nicht die belebte Atmosphäre durch das reichhaltige Gastronomieangebot auf dem Plaza (meistens gegen 23.00 Uhr Feierabend), sondern Kehrmaschine ind Laubbläser um 6.00 Uhr, Kanalreinigung um 5.30 Uhr sowie mehrere Wertstoffcotainerleerungen mitten in der Nacht. Mussten deswegen leider in das hintere Schlafzimmer wechseln.
Yöpyi 12 yötä lokakuussa 2019