Koko huoneisto

SEKAI HOTEL Botan

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan SEKAI HOTEL Botan valokuvagalleria

Ulkopuoli
Talo (Botan) | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni
Talo (Botan) | 1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi
Talo (Botan) | Olohuone | Taulutelevisio
Talo (Botan) | Olohuone | Taulutelevisio

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone8 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1-9-16 Nishikujo Konohana-ku, Osaka, Osaka
  • Place, Kyocera Dome Osaka
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Place, Solaniwa-Onsen Osaka Bay Tower
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Osakan kansainvälinen kokouskeskus
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema)
    ‪60 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

SEKAI HOTEL Botan

Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu pyykinpesutilat ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja parveke sekä keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on taulutelevisio, hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Huoneissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on parveke. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja bidee.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Huoneissa on taulutelevisio.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kyocera Dome Osaka. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, parveke ja taulutelevisio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kyocera Dome Osaka ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Orix-teatteri
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Matkatavarasäilytys
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–23.00
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Osaka Prefecture, Osaka, Konohana-ku Nishikujo 1-19-6, Japan.
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–23.00.
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Osaka Prefecture, Osaka, Konohana-ku Nishikujo 1-19-6, Japan
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

SEKAI HOTEL Botan Osaka
SEKAI HOTEL Botan
SEKAI Botan Osaka
SEKAI Botan
SEKAI HOTEL Botan Osaka
SEKAI HOTEL Botan Apartment
SEKAI HOTEL Botan Apartment Osaka

SEKAI HOTEL Botan – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

4,0/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

4,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2018