Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Omakotitalo, jossa oma puutarha ja grilli-ystävällinen,

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Omakotitalo, jossa oma puutarha ja grilli-ystävällinen, valokuvagalleria

Rannalla, aurinkotuoleja, rantapyyhkeitä
Älytelevisio, takka, DVD-soitin, pöytäjalkapallopöytä
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoalueet
Ulkopuoli

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta6 henkilöä300 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Näkymä rannalle
  • Poreallas
  • Pyykinpesukone
  • Takka
  • Lemmikkiystävällinen

Tutustu alueeseen

Map
Lukoran, Zadarska županija
  • Forum
    ‪43 min ajomatka‬
  • Kolovaren ranta
    ‪43 min ajomatka‬
  • Meriurut
    ‪44 min ajomatka‬
  • Zadar (ZAD)
    ‪48 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Omakotitalo, jossa oma puutarha ja grilli-ystävällinen,


Rauhallinen ja romanttinen sijainti pienessä Lukoran-kalastajakylässä Ugljan-saaren koillisrannikolla,
ensimmäinen Zadarin saaristossa Adrianmeren Kroatian alueella.
Ugljanin saarella, 25 minuutin lauttamatkan päässä Zadarista, tätä kaunista huvilaa ympäröi merinäköala ja idyllinen
maisemia. Siinä on pysäköinti, tilava puutarha ja parveke.

Tämä perheystävällinen huvila voi nukkua jopa 6 henkeä ja hyötyy upeasta paikasta, aivan meren rannalla.
tila on sisustettu perinteisesti, mutta tarjoaa silti monia moderneja mukavuuksia, kuten Wi-Fi, TV ja täysin varustettu
varustettu keittiö, jossa astianpesukone.

Manner-Euroopassa on 4 kansallispuistoa: Kornati, Krka, Plitvice ja Paklenica. Jokainen tarjoaa miellyttävän tilan ottaa
rauhallinen iltapäiväretki. Saarella ranta on vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä.
Sieltä on erinomaiset lauttayhteydet Zadariin ja täältä voit mennä eri päiväretkille esimerkiksi Šibenikiin, Plitviceyn tai Paklenicaan.
Se on ihanteellinen lapsiperheille, koska täältä löytyy rauhaa ja hiljaisuutta, samoin kuin ihana ranta, joka on mukautettu lasten tarpeisiin, ja lähellä on mukava rantabaari. Ilman turistijoukkoja!
Nauti todellisesta Välimeren gastronomiasta: kevyt, vähän kaloreita, hieman maustettua - keitettyä - nämä ovat saaren ruuan ominaispiirteitä. Tuoretta kalaa Adrianmeren rannalta, oliiviöljyjä, viikunoita, luonnonmukaisia vihanneksia - suoraan paikallisesta puutarhasta pöydälläsi!

Viehättävässä maalaismaisessa talossa Lukoranissa, Ugljanissa, on kolme makuuhuonetta, täysin toimiva keittiö, kylpyhuone, kaksi erillistä wc: tä ja iso olohuone.
Talo on itsenäinen, erillään muusta ja vehreyden ympäröimä. Ihana paikka uima-, sukellus-, purjehdus-, vaellus-, pyöräily- ja vaelluspaikoille. Tämä mukavasti kalustettu perinteinen kivitalo sijaitsee rauhallisella ja romanttisella paikalla pienessä Lukoran-kalastajakylässä Ugljan-saaren koillisrannikolla, ensimmäinen Zadarin saaristossa Adrianmeren Kroatian alueella, ihanteellinen paikka viettää aikaa rentouttava loma ystävien tai perheen kanssa kaukana turistijoukosta ja koettaessa saaren kulinaarisia nautintoja ja vieraanvaraisuutta.
Vuonna 1850 rakennettu perinteinen mökki on vasta hiljattain kunnostettu kokonaan vuonna 2012, kun se oli sisustettu mukavasti ja varustettu kaikilla nykyaikaisilla mukavuuksilla, samalla kun se säilytti kodikkaan ilmapiirin vanhasta dalmatialaisesta maalaistalosta.
Luotettava WiFi-yhteys on tarjolla ilmaiseksi.

Olohuoneesta pääsee ylelliseen 380 m²: n puutarha-alueeseen, jossa on lehtipuuterassi, joka on varustettu pöydällä, tuoleilla ja grillauksella. Nauti ateriasi istuen varjossa puiden alla ja jätä kaikki huolet tähän hiljaiseen paratiisiin laventelin ja kukien joukossa. Kaksi pysäköintipaikkaa on saatavana aivan huvilan edessä.
Lukoran tunnetaan puhtaista perheystävällisistä rannoistaan, joissa on tarjolla laaja valikoima vesiurheilulajeja, mukaan lukien sukellus, purjehdus, vesihiihto ja vesihiihto. Voit tutustua saareen monilla pyöräilyreiteillä, jotka löydät mökkisi välittömästä läheisyydestä. Sataman lähellä on pyörävuokraamoja. Tai voit nauttia veneretkestä naapurisaarille.
Syksyllä ja keväällä voit nauttia monista seuranta- ja pyöräilyreiteistä, ilmaisesta kiipeilystä tai luolasta tutkimisesta.
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta Prekon satama. Majoituspaikassa on saatavilla vesipuisto, poreallas ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2.5 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit käydä pärskimässä sydämesi kyllyydestä vesipuistossa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja sähköauton latauspiste
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiä ja leikkikenttä
  • Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Prekon satama ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Tvrđava sv. Mihovila u Prekomin linnoitus
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston ja porealtaan. Tämä lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, pelihallin/-huoneen ja puutarhan.

Majoittaja

Tanja

Puhutut kielet

Kroatia, englanti ja saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla
  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Hummeri-/rapukattila
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Musiikkikirjasto
  • Pelejä
  • Stereot
  • Videokirjasto
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Only in the garden and outside of the house.

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Pelihalli/-huone
  • Polkupyöriä
  • Pöytäjalkapallopeli
  • Tennis
  • Vesipuisto
  • Vesiurheiluvälineitä
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha
  • Sähköauton latausasema
  • Yksikön koko: 300 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 13.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero HR50838180785

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly Lukoran
Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached Private Garden Barbecue pet Friendly Lukoran
Detached Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached Private Garden Barbecue pet Friendly Lukoran
Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly Lukoran
Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly Lukoran
Detached House Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached House With Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached House With Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached House With Private Garden Barbecue pet Friendly
Detached House by the Sea Private Garden pet Friendly
Teleworking or Holiday Ideal Detached House by the Sea!
Detached House With Private Garden Barbecue pet Friendly
Remote Work or Holiday- Ideal Detached House by the Sea! Preko

Family- friendly holiday home for nature lovers! – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Anita S.

Hyvää: Siisteys

Romantisches Haus am Meer

Das Haus liegt direkt am Meer und 1 Minute entfernt hat man mehrere schöne Badestellen. 2 Minuten entfernt gibt es eine Bar mit gemütlichen Sesseln, wo man das Sonnen und Baden mit Getränken und leckeren Burgern oder Calamari und Pommes kombinieren kann. Der Garten ist etwas verwildert, aber der Sitzplatz ist gemütlich und schattig mit einer Pergola. Unbedingt viel Mückenspray mitnehmen! Es gibt leider keine Sonnenliegen, die eine, die noch da war, ist rostig und mit kaputter Bespannung zusammengebrochen. Es gibt nur zwei altmodische Holzliegestühle, diese mit der durchhängenden Stoffbahn. Mit den Kissen vom Haus kann man sich etwas behelfen. Das liebevoll dekorierte Haus ist etwas in die Jahre gekommen. Von den drei Schlafzimmern hat leider nur eins eine Klimaanlage. Saubere Wäsche und Handtücher sind reichlich vorhanden. In der Küche findet man alle Gerätschaften, die man so braucht, Geschirrtücher, Spüli, Spültabs, leider auch ganz viele winzige Ameisen, die beim kleinsten Brotkrümel zahlreich in Erscheinung treten. Der Backofen funktioniert super und es gibt zwei geräumige Kühlschränke und einen Gefrierschrank. Alles in allem hatten wir einen schönen Urlaub, sind immer ans Meer gegangen, dann im Garten uns und unser Hundchen abgeduscht und in einer gewissen Privatheit auch unbekleidet gesonnt. In Zadar waren wir mehrmals (einfach mit dem Passagierschiff ohne Auto rüberfahren), eine wunderschöne beschauliche Stadt. Es gibt auch gute Spazierwege für den Hund.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Helen Bates

Beautiful area, well equipped and comfortable accommodation.

The house was lovely and the bedrooms comfortable and all with electric fans which were needed in the heat. The kitchen is small but well equipped. The large fig trees in the garden provided fresh figs which were sweet and tasty and also had a lovely hammock slung between them. You will need a car or bicycles to get around the island. The area is beautiful but prices on the island are higher than the mainland. There are loads of beaches to explore and it is great for walking, cycling, swimming and snorkelling. Unfortunately the bicycles that were at the house were not in a usable condition but it is possible to hire bikes at several places on the island. There were a lot of mosquitos around which we did not find elsewhere. This was probably due to the drain of run-off water from the hills which is at the front of the property.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2018