Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Uudempi mökki W / BRAND UUSI PONTOONIVENETTELY sisältyy vuokraan. Aivan vedessä.

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Uudempi mökki W / BRAND UUSI PONTOONIVENETTELY sisältyy vuokraan. Aivan vedessä. valokuvagalleria

Näkymä majoituspaikasta
Älytelevisio, takka, DVD-soitin, kirjoja
Ulkoalueet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Luokittelematon kuva, 5 kautta 48, painike

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta9 henkilöä93 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Pickerel, WI
  • Place, Pickerel Lake
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Crane Lake
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Crystal Lake
    ‪16 min ajomatka‬
  • Airport, Rhinelander, Wisconsin (RHI-Oneidan piirikunnan lentokenttä)
    ‪67 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Uudempi mökki W / BRAND UUSI PONTOONIVENETTELY sisältyy vuokraan. Aivan vedessä.

Mökkimme on hyvin yksinäinen ja viimeinen mökki tällä järven puolella. Uusi 2018 ponttonivene ja Internet ja kaapeli loman mukana. Erinomainen sijainti kalastukseen ja veneilyyn sekä lähiseudun nähtävyyksiin tutustumiseen. 3 makuuhuoneen, 1 kylpymökin 1 300 hehtaarin Pickerel-järvellä omalla eristäytyneellä lahdellaan upouusi ponttonivene sisältyy hintaan. Nukkuu jopa 8 tai 9 henkilöä. Olemme hyvin lähellä vettä. Rakastat paikkaamme, koska sen tunnelma, ulkotila ja tämän alueen rauha ja yksityisyys ovat tärkeitä. Paikka on hyvä pariskunnille ja perheille (lasten kanssa).

Siellä on mukava ajotieltä sijaitseva alue ja kolme vaihetta, jotka vievät teidät piha-alueelle veden reunaa pitkin, missä paloaukko sijaitsee. Meillä on yli 51 hehtaaria ja yli 2500 jalkaa julkisivua Pickerel-järvellä. Suurin osa lahdesta on osa omaisuuttamme. Tämän paikan yksityisyys on uskomatonta. Olemme yli 200 metrin päässä kevyesti matkustetusta Pickerel Lake Roadista. Mökki on järven rannalla, etkä näe tietä mökiltä. Meillä on 2 telakkaa. Pääosassa on L- ja penkki istumista varten ja ponttonivene. Toissijaisella telakalla on kanootti, jossa melat ja soutuvene. Meillä on palo kuoppa ja kuiva / pinottu polttopuut saatavana varastotilassa.

Mökissä on noin 1000 neliöjalkaa, 500 neliömetriä alakerrassa ja 500 yläkerrassa. Yhdessä huoneessa on queen-vuode ja parivuode. Toisessa makuuhuoneessa on yksi kuningatar. Parvihuone on kävelymatka läpi makuuhuoneen, jossa on TV, rakkausistuin ja sohva (erillinen sänky), jonka alla on vyöry (toinen kaksois). Alakerrassa on myös täysikokoinen sohva, joka on muistivahva / vuodesohva. Kiinteistö sijaitsee Pickerel-järven luoteiskulmassa omalla yksityisellä lahdella. Se on Pickerelin kaupungin ja Mole Lake: n välillä. Se on koilliseen Antigosta (25 mailia) ja etelään Crandonista (20 mailia).

UUSI VUODELLE 2018: Korvaamme ponttonilaivamme BRAND NEW 2018 -mallilla Montego Bay Fish ja risteily ponttooniveneellä, jota käytetään vuoden 2018 veneilykaudella (ULKOPUOLISTA TOUKOKUU 1. - LOKAKUU 20). Tämä on 22 jalan vene, jossa on live-kaivo, 90 hevosen 4-stokeinen elohopeamoottori, kalan etsijä, 27 gallonan polttoainesäiliö, biminin päällinen ja mahtuu 12 hengelle. Asensimme toukokuussa 2017 BRAND NEW ELECTRIC veneenostimen - laske vene vain avaimella ja suunnata ulos järvelle. Paljon tilaa kalastaa tästä veneestä tai nauttia kyydistä järven ympärillä. Uutta venettä rakennetaan, mutta se on hyvin samanlainen kuin tässä kuvassa näkyvä sininen vene - ERITTÄARVON näköinen vene. Vuokrahinnat ovat kilpailukykyisesti hinnoiteltuja 1200–2400 dollaria viikossa veneilykauden aikana. Vertailun vuoksi, jos vuokraat tämän ponttoni veneen yksin, se maksaa noin. 250 dollaria päivässä tai noin 1 400 dollaria viikossa (ilman mökkiä). Niputa ja säästä rahaa.

Pickerel Lake on noin 3. 5 tunnin päässä Milwaukee ja Madison. Mökki rakennettiin kokonaan uudelleen vuonna 2014 ja se on aivan Pickerel-järven rannalla 20 metrin päässä veden reunasta. Yksityisyyttä on paljon, koska meidät on viety yli 200 metrin päässä kevyesti kulkevalta Pickerel Lake Roadilta. Palokammio, propaanigrilli ja pyykki paikan päällä. Saatavana ympäri vuoden kalastukseen, veneilyyn ja uintiin kesällä sekä moottorikelkkailuun, pilkkimiseen ja hiihtoon talvella. Olemme ATV-reitillä ja moottorikelkkareitillä.

Uinti on saatavilla laiturimme lopussa. Se on noin 4 jalkaa syvä ja siellä on jonkin verran hiekkaa, mutta lähellä on myös munua ja rikkaruohoja. Meillä on uimaportaat laiturin päässä. Suurempia uima-alueita on saatavana Pickerel-järvellä lyhyellä veneretkellä. On myös hienoja rantoja, jotka sijaitsevat lähellä olevissa järvissä.

Ponttoni-veneen vuokrakustannukset on sisällytetty vierailusi hintaan VÄLILLÄ 5/1 JA LÄHESTI 10/20. Talvihinnat ovat paljon alhaisemmat. Ponttoni-venevuokraus on * pakollista "KEVÄN", "SUMMER "- ja" FALL "-vuosikausina, ja se on vuokrattava kaikille päiville, joissa oleskelet.

* Voimme harkita mökin vuokrausta ilman ponttonivenettä (ja alentaa korkoa asianmukaisesti) seuraavissa tapauksissa:
1. Jos vuokraat syksyllä 2018 ja vuokra-aika ei sisällä perjantai- tai lauantai-iltaylijää.
2. Jos teet varauksen 30 päivän sisällä sisäänkirjautumispäivästäsi.

Valinnainen: meillä on 15 hevosen perämoottoria vuokrattavissa 100 dollaria viikossa. Tämä voidaan kiinnittää soutuveneeseen ja antaa pääsyn Crane-järvelle rummun läpi. Kysy jos olet kiinnostunut vuokraamaan tämän.

Olemme oikealla ATV-reitin varrella! Voit käyttää blacktop Pickerel Lake -teitä (jollei 25 mailia tunnissa ole ilmoitettu ATV-nopeusrajoitusta) yhteyden luomiseksi maastopolkuihin, jotka alkavat noin 2. 5 mailia länteen. Sieltä pääset Augustyn Spring -polkuille (ehkä kaksi mailia kauempana maastopolkuihin). Tämä yhdistyy White Lake -auton ATV-polkuihin. Voit lähteä länteen ja kytkeä Parrish Highlandsin mönkijäpolkuja. Vaihtoehtoisesti voit mennä itään Pickerel Lake Roadilla ja yhdistää Nicolet State -auton polkuun. Olemme myös oikealla moottorikelkkareitillä !! Pura kelkkasi ja olet valmis ryhtymään valtiolle moottorikelkallasi. Mökki on varustettu kahdella lämpöpumpulla (ilmastointi tai lämmitys) ja propaaniuunilla optimaalista mukavuutta ympäri vuoden.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pickerel Lake. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja sähköauton latauspiste
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pickerel Lake ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Woods Island
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla
  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Hiihto

  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Auto suositeltu
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Puuliesi
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Stereot
  • Videokirjasto
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Esteetön pysäköintitila
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti

Sijainti

  • Golfkentän vieressä
  • Järven rannalla
  • Kaupungin keskustassa
  • Kylässä
  • Maaseudulla
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Kajakki
  • Polkupyöriä
  • Talviurheiluvarusteita
  • Vene
  • Vesiurheiluvälineitä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kasino lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luistelumahdollisuus lähistöllä
  • Metsästysmahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Polkupyöriä
  • Puutarha
  • Sähköauton latausasema
  • Yksikön koko: 93 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 22

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone ja käynnistä se
Poista petivaatteet käytetyistä sängyistä ja kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Newer W/ Brand NEW Pontoon Boat Included Rent. Right Water

Renovated Waterfront Northwoods Cabin with NEW 2024 Pontoon Boat and fire pit – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 77 kautta 94 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 94 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 94 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 94 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 94 arvostelua

9,2/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

michelle c.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great location. Owner very responsive
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Daniel S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great experience! Everything as advertised and more!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Seth G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Relaxing and Secluded

Excellent spot to unwind with an amazing boat, and great hosts!
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Matt P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great spot!

Perfect size place with great fishing. Has everything we needed including wifi and TV. Located on quiet and picturesque corner of lake. Saw loon, Eagles, ducks and swans as well.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Cathy & Dave H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Beautiful area of WI

The cabin is in a beautiful area. We enjoyed our time there. It's quiet and peaceful, there is lots of wildlife, and the pontoon was fantastic to take a leisurely ride around the lake. The interior has all the amenities of a home, dishwasher, washer & dryer, huge TV, large fridge, and a nice gas stove. I would recommend it to anyone for a relaxing vacation.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Had a great week despite the chilly weather and occasional rain. Caught fish every day either off pi

Fall colors were beautiful.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tracy H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Was a gteat break from work..technology and a reset with good rest and relaxation

Great reset
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Peter H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Nice and clean. Perfect little cabin for our snowmobile trip.

Great communication. Easy to work with.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Melissa M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Peaceful Retreat!

Small, but mighty house right on the water. Very private location, which we love! We went for the fall colors, golf, walks and boat rides on the very nice pontoon. The home has everything you need! Beds are comfortable!! Hosts are gracious and responsive.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

William R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Summer up north

Excellent place to stay for summer fun. Bringing my side by side next time to check out the trails. Took boat out every day to stop at the bar and beach across the lake
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Renee P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Wonderful

Very relaxing and peaceful. Enjoyed the pontoon and kayaks. Great communication with owner.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Benjamin L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Nice cabin with New Pontoon Boat!!!

Very nice cabin with brand new pontoon included. Private location, only a few steps to dock. Super comfortable large pontoon with 90 hp 4-stroke, Hummingbird fish finder. Good fishing and nice bars and restaurants nearby. Easy check in and check out process. Definitely will be back!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dan D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Lake and Boat

Took my 3 sons and 2 grandsons their for 5 days. It was very nice, the boat was great, plus kayaks, canoe, tubing and foam island mat were all available. We fished, swam, watched eagles and had campfires every night. Worked out great for 6 people.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

ROBERT M.

Huonoa: Listauksen paikkansapitävyys

Horrible Fishing Lake!!

Lake average depth 2 1/2 feet. Weeds everywhere. Pontoon with 90 hp Mercury....way to big for incredibly shallow lake. House was average at best. Electricity went out twice...no storms in the area. I went home 2 days early. Waste of money!!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

David S.

Vacation

We had a great time, a very nice cottage with everything that we needed. A very few problems, some firewood was too big to burn and no way to split it smaller, also the fire pit was not cleaned out. We took care of that too.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tom K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Snowmobiling around Pickerel Wisconsin.

We had a great time. The trails were great all weekend! It was a cold start with below zero temps but Saturday was nice around 20 degrees. The cabin was clean. They had everything needed for an enjoyable stay. It would be nice if there was a good access area to get on/off the lake with the snowmobiles but we made the best of the one spot we could find to get on/off the lake. It was a fun weekend for all of us.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Susan V.

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Outdoor fun!

The outdoor opportunities were fantastic; pontoon, fishing, water activities, camp fires, wildlife, etc. As mentioned, Pickerel Lake is not great for swimming-too many weeds. Dan, the owner was readily available via phone and quickly provided solutions when the septic alarm sounded and an issue arose with the pontoon. Cleanliness of the cottage did not meet our expectations.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Melissa S.

Peaceful Family Retreat!

This was our second year forgoing our usual vacation at a resort or amusement park to do an "Unplugged Week" at a lakeside cabin. The one we rented last year was booked, so we decided to give this rental a try based upon the privacy of the property and the inclusion of the pontoon. We were not disappointed! Everything was clean and as described. The place was stocked with everything we needed, with the the exception of a flyswatter and kitchen shears/scissors. (But no big deal)! It was great to have a washer & dryer and air conditioning. We did notice that the AC didn't seem to cool the master bedroom as well as the other bedroom upstairs, so we just slept with the door open and the ceiling fan on in that room. While the inside of the cabin is great, we didn't spend much time there! During rainy patches, the kids watched movies they found in the upstairs bedroom and we played a lot of games of Clue. But if it wasn't raining, we were outside. Our 11yo is an avid fisherman and he fished on the dock from sunrise to sunset. My husband also fished, and my daughter and I spent a lot of time lying on the back of the docked pontoon catching some sun, reading, and watching the guys fish. Over the course of 5 days, the guys caught well over 100 panfish off the dock. The cloudy, rainy day was the best fishing -- tons of panfish, a big large mouth, and a Northern. Although the lake is pretty weedy, the water off the dock is shallow and clear, and both kids swam and kayaked there. The best thing by far about this rental is the pontoon boat. In late morning, the fish stopped biting around the dock so we'd take the boat out to fish in other spots. (Didn't have much luck fishing off the boat)! We also hooked up the tube and took the kids tubing a couple of times. We'd never tubed from a pontoon and didn't know if it would be fast enough, but it was a blast! We'd also go for a ride every night after dinner, sometimes to fish and sometimes to just relax and explore the rest of the lake. We saw loons, muskrats, and bald eagles. We only left the cabin twice -- once to get groceries in Crandon and once to have dinner at the Water's Edge Lodge on Lake Lucerne (Good food, free wifi) -- so we don't have any suggestions for other things to do in the area. The owners were great. We texted Dan with a couple of minor questions when we arrived and he was very quick to respond both times. Overall, this is a great place to stay and we'd definitely like to come back!
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2016
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ronald W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

A nice experience for the family

We spent a week with 4 adults and 3 children and had a good time. The home is well-kept and navigating the bathroom area was not a problem. It is a small home but adequate for 6 people. The kitchen was pretty nice with appropriate appliances and adequate utensils and cookware. There is not much to do around the area for kids apart from water activities on the lake. A trip to Eagle River for a tube float down the Wisconsin River and a dinner out with shopping was a good move. Antigo is good for mid-sized town basic shopping and groceries. Local quick marts have some basics and it’s only a short drive for bait, gas, ice, and misc items. The fishing was not what we hoped for on Pickerel but was still fun. We cast each day for several hours using mostly spinner baits with chartreuse skirts and flashy silver spoons in areas where the weeds were a bit deeper. The whole lake is quite shallow with only a few deeper areas. Trolling with minnows or worm rigs is not really an option with so many weeds. We caught around 50 pike but most were in the 12”-18” range....cigars....fishing mostly in 3’-4’ of weed flats and around the backside of the small island on the SW side of the northern section of the lake. Caught 4 keeper pike around 24” and one LM Bass that was 19”. Also caught around 20 smallies....usually around the edges of bountiful Lilly pads. All were between 10”-14”....no keepers. The dock is actually quite fun to mess around with fishing. Worms and a small hook with bobber catch bluegill in just seconds. Get cheap crappie minnows from the gas station and catch some nice crappies ranging from 6”-10” along with an occasional perch or even a smallie off the edges of the lilies. Even caught a couple pike off the dock. The boat is very nice and ran great for fishing, cruising, and tubing. Live well is great and the provided tube holds three persons and is great fun. There is not very much storage for food items so bring bins or boxes to keep food organized. It might be nice to have shelving or even a storage cabinet installed where the controls for the AC are located. All in all, it was a nice experience for the whole family to experience nature and time together. Do yourself a favor and don’t count on the internet to entertain everyone. It is sufficient to check email or take care of some business, but may cause some strife if the kids want to be on it all the time. Unplug and be with each itger for fun and games and margin.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

William R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Family vacation

Great time. Good fishing, Kids loved the beach at the bar. Cruise every evening on the boat. Nice place to get away
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Amy L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great family fishing trip!

Cabin was very nice and pontoon was great! Beautiful area! Ran into a couple bad storms but still got out and caught lots of fish. We had a wonderful time.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tyler K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great getaway

My family and I went for a fishing trip. We caught more fish than what we were expecting and enjoyed our time. The cabin had everything we needed and the host was responsive to our needs.
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tom K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Huonoa: Listauksen paikkansapitävyys

Snowmobiling weekend on Pickerel Lake.

The house was clean and had adequate amenities. You have to back the trucks and trailers down the driveway which is certainly not ideal! The house is advertised as a 3 bedroom, 4 beds which can sleep 9. There are only 2 bedrooms and 3 beds! That was a problem for us. The TV is upstairs and in a very small room where the 5 of us could not watch the TV so we went to a bar to watch the football game. A more accurate description of this property will be greatly appreciated by future renters I am sure. Everything else was fine.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Candice B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Winter Break

Close to the lake, cozy place, and excellent communication with the owner. House is completely stocked, and the kids loved the little loft upstairs to hang out and watch TV.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

PATRICIA N.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very nice

Very easy to book
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2021