Floor 6 by DOT Suites

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Floor 6 by DOT Suites valokuvagalleria

Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, äänieristys
Näkymä majoituspaikasta
Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, äänieristys
Sisätilat
Näkymä majoituspaikasta

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Via Montebello 99, Rome, RM, 00185
  • Espanjalaiset portaat
    ‪3 min ajomatka‬
  • Fontana di Trevi
    ‪3 min ajomatka‬
  • Colosseum
    ‪4 min ajomatka‬
  • Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 15 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä), 1 parisänky tai 2 yhden hengen sänkyä, parveke

  • Näkymä kaupungille
  • 15 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen huone, parveke

  • 18 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Floor 6 by DOT Suites

Majatalo lähellä kohdetta Espanjalaiset portaat
Kiertoajelu-/lippupalvelu ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman majatalon palveluihin.
Floor 6 by DOT Suites tarjoaa 6 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneissa on taulutelevisio.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja hiustenkuivaaja. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Floor 6 by DOT Suites sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Via XX Settembre. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Nazionale-katu ja Via Veneto
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Floor 6 by DOT Suites tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun ja hissin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä majatalo on savuton.

Puhutut kielet

Englanti, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella (EUR 25 per päivä); alennuksia saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.30–13.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 5 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 50 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 3 henkilöä)
  • Pysäköintimaksu läheisellä pysäköintipaikalla: 25.00 EUR per päivä
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Floor 6 by DOT Suites tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 72 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.30–13.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091B4XD733PQV

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Floor 6 Guesthouse Rome
Floor 6 Guesthouse
Floor 6 Rome
Floor 6 Rome
Floor 6 Guesthouse
Floor 6 Guesthouse Rome

Floor 6 by DOT Suites – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 46 kautta 143 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 53 kautta 143 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 23 kautta 143 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 10 kautta 143 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 11 kautta 143 arvostelua

8,0/10

Siisteys

7,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mukava ja siisti paikka.

Mukava, siisti ja rauhallinen paikka, hyvä palvelu melko lähellä Roma Terminin asemaa.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Loistava majoitus Roomassa

Hyvä sijainti lähellä rautatieasemaa, huoneen parvekkeelta upeat maisemat. Siisti paikka. Miinusta että majapaikka mainostaa minibaria palveluna, totuus on että aulassa on kaikille yhteinen jääkaappi.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2017

6/10 OK

Julia

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

miroslava

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great service and very modern room. It was big spacious and check in was easy! Really enjoyed our stay here. Thanks floor 6!
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Muneet

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Accommodating
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

6/10 OK

Emmanuelle

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys

Passable

Chambre convenable pour le prix, mais très bruyant dès tôt le matin.. ce n'est vraiment pas agréable. La propreté des draps laissaient à désirer.. ma couette était jaune et sentait très mauvais.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Jørgen

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice, but no staff for any houers later than 12. frendly and eficcient enough ..when they were there
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

mario

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
All in all a good place but the use of the lift was a problem and having to haul baggage 6 floors not enjoyable - customer service didn’t respond to inquiry on lift - other than that room is clean and well located to train and as described
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

6/10 OK

Jodean

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I guess the property is typical for Rome, however it’s is budget friendly and is central close to transit and train. Elevators doesn’t work all the time and we have to walk 6th flight of stairs. If this is a constant problem they should atleast have someone to take the luggage down stairs. Other than that u get what u paid for.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Francisca

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good for the price, central, you get what you pay for. The only minus was the cold shower water.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

Craig

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Can’t fault it

Not too far from the centre and the price is reasonable. The room itself was the best I’d stayed in Italy
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Carla

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
La atención del personal excelente, te responden a los mensajes de inmediato, limpieza muy bien, como comentario diría la nevera no enfriaba.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

6/10 OK

Marco

Matkusti perheen kanssa
Abbastanza pulita, molto semplice
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2024

2/10 Hirveä

Lorena

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Para no repetir

La habitación con muchísimo polvo y un olor a cañerías horroroso. La primera noche, al dormir, un ruido repentino y fuerte… resulta ser que se enciende unos calentadores cuando tú u otro huésped de otra habitación se ducha. Duchas sin gel. Lo peor de todo? El acceso. Se necesitan tres códigos para acceder, pues el de la puerta principal no me funcionó dos días, por lo que tuve que quedarme en la puerta esperando a que llegara alguien ya que no hay recepción (solo hasta las 2 pm) y el WhatsApp ni llamadas atendían. En resumen, no volveré ni recomendaré jamás
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2024

10/10 Loistava

Matania

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023

2/10 Hirveä

Paloma

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Decepcionante

Nos dieron una habitación de calidad inferior a la que habíamos pagado
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023

2/10 Hirveä

Jennifer

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La ubicación del piso del hotel excelente, pero son unos aprovechados y mentirosos, tengan mucho cuidado, nos dieron la habitación B con balcón, la cual era la única que no tenía agua caliente, nos hicieron creer que era un problema de todas las habitaciones y terminaron reconociendo que solo era de nuestra habitación, solo ofrecieron una disculpa pero no una solución, tuve que insistir en que nos cambiaran de habitación y de mala gana y con pretextos lo hicieron, probamos los baños de dos de las habitaciones y no tenían ningún problema!!! De igual manera volvieron a ofrecer esta habitación a otro huésped, toda una estafa. La habitación que me dieron al tercer día (me tuve que bañar dos días con agua no fría, helada) era de un costo menor, solicité una compensación y al día de hoy no he recibido un correo por parte de ellos o de Expedia, cuando informe a Expedia solo recibí una disculpa pero señalaron que ellos no podían hacer nada… cuando es por este medio que hice la reserva, las autoridades me recomendaron levantar una denuncia en contra del hotel, tengan mucho cuidado!!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023

4/10 Huono

ALFONSO

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023

2/10 Hirveä

Sultan

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I am surprised that, Expedia using its platform to sell like this type of rubbish properties
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bilder sind Schein, Sauberkeit lässt wünsche offen

Lacken am ersten Tag schon dreckig, benutzte Tasse im Zimmer nachdem die Reinigungskraft da war, Zustand des Zimmers nicht schön. Sieht auf Bildern schön aus aber man darf nicht genauer hinschauen. Bett hart und federn merkt man durch, Rückenschmerzen sind schnell da. Schimmel in der Dusche, zu wenig Ablageflächen.
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Leonie

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were great. The room was okay, nice bathroom. Good location to walk into the centre and to get to the train station.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Anna

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very pleasant experience and helpful staff.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

6/10 OK

Vesta

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The actual room does not look like a picture. It’s renovated but very poorly. Pictures show sunny modern place, but we got a dark dungeon.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2023

4/10 Huono

Steeve

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Le personnel était très agréable, la chambre correcte. L’endroit est bien situé car proche de la gare. Par contre j’ai du faire changer mon oreiller qui était fortement taché de sang à mon arrivée. Ensuite, vu que l’on conserve les essuies plusieurs jours il faudrait prévoir de quoi les mettre sècher. Aucun crochet ou barre disponible. Je faisais sécher mon essuie sur la télé. Nous avons demandé des crochets mais rien n’a été fait. Dommage… Merci
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023