Koko loma-asunto

WaterColor Luxury 30A! 63 Läntinen järvi, puistoalue, allas, 7 Bdrms, Slps 16+

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan WaterColor Luxury 30A! 63 Läntinen järvi, puistoalue, allas, 7 Bdrms, Slps 16+ valokuvagalleria

Uima-allas
Ruokailu
Televisio, takka, DVD-soitin, pöytäjalkapallopöytä
Terassi/patio
Ulkopuoli

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

7 makuuhuonetta8 kylpyhuonetta16 henkilöä502 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Uima-allas
  • Takka
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
Santa Rosa Beach, FL
  • Grayton Beach State Park
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Seaside Beach
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Blue Mountain Beach
    ‪9 min ajomatka‬
  • Fort Walton Beach, FL (VPS-Northwest Florida Regional)
    ‪67 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

WaterColor Luxury 30A! 63 Läntinen järvi, puistoalue, allas, 7 Bdrms, Slps 16+

63 Western Lake Drive | WaterColor, FL
Tässä tilavassa ja ilmiömäisessä kiinteistössä on ylellinen King Master -sviitti, jossa on rehevä oleskelualue, oma kuisti ja tilava kylpyhuone, jossa on kalkkikivi, marmori, lasi ja pikkukivi. Tämä koti on myös kolme suurta ylimääräistä kuningas makuuhuonetta päärakennuksessa, joista yksi on ensimmäisessä kerroksessa, joista jokaisella on oma kauniisti varustettu kylpyhuone. Toisessa kerroksessa on queen-makuuhuone, jossa on kylpyhuone. Kolmannessa kerroksessa on hauska tila nuorille tai lapsille, joilla on sisäänrakennettu kahden hengen kerrossänky ja oleskelutila, jossa on suuri taulutelevisio. Vaunujen talossa on suuri erillinen King-makuuhuone, jossa on oma kylpyhuone ja tilava keittiö ja oleskelutila, jossa on TV. Pihalla on propaani, ruokapöytä, yksityinen suolavesi-allas ja poreallas, jossa on ulkotakka ja viihtyisä istuin, ihanteellinen paikka rentoutua päivän jälkeen rannalla.
Mukana 12 'katot avoimen konseptin ensimmäisessä kerroksessa; iso gourmet-keittiö, jossa on Subzero- ja Wolf-laitteita, kaksi astianpesukonetta (yksi päärakennuksessa ja yksi vaunuissa), jääpalakone, viinijääkaappi ja iso keskisaari, jossa on 5 istuinta; erillinen ruokasali-alue avoinna keittiöön ja pääasialliseen olohuoneeseen; toinen olohuonealue talon edessä ensimmäisessä kerroksessa hiljaisia keskusteluja, työskentelyä tai kirjan lukemista varten ja lankaharjatut kovapuulattiat; kolme pesula-aluetta (1 ensimmäisessä kerroksessa ulkopuolella olevasta sisäänkäynnistä ulkosuihkun vieressä, 1 toisessa kerroksessa ja pinottava vaunutalossa); useita kuistia talon edestä ja takaa.
************************************************** ***********************************************
** Rantakerhopäivitys: WaterColorin kodinomistajien yhdistys on ilmoittanut meille, että WaterColor Beach Club -laajennuksen vaihe I on saatu päätökseen ja on AVATTU 4. heinäkuuta 2019 alkaen. Laajennusvaihe II on alkanut ja jatkuu vuoden 2020 loppuun mennessä ja huipentuu kahden uuden uima-altaan lisäämiseen. HoA on ilmoittanut meille, että rantakerho suljetaan joka maanantai auttaakseen laajennusprojektin etenemistä mahdollisimman nopeasti. Tuolien ja sateenvarjojen vuokraus jatkuu.
** Camp WaterColor -laajennus valmistui ja avattiin uudelleen keväällä 2019. Camp WaterColor -aluetta on laajennettu kattamaan suurempi uima-allas, ylimääräinen uima-allas, kaksi vesiliukumäkeä ja laiska joki. Heillä on myös nopea palvelu ruokailu- / juomavaihtoehto ja lisäkylpyhuoneita.
************************************************** ************************************************** **
KOTIN KOROSTUKSET
- Nukkuu 16+
- 7 makuuhuonetta
- 7 1/2 kylpyä
- Ammattimaisesti sisustettu
- Yksityinen uima-allas takalla ja ulkosuihkulla
- Kuljetustalo king-makuuhuoneella, olohuoneella ja minikeittiöllä
- 4 olohuonealuetta, joista 2 pääkerroksessa, 1 3. kerroksessa ja 1 vaunutalossa
- Autotalli tilaa 2 autolle plus 2 ylimääräistä autoa ajotiellä
- Suoraan 30A kadun toisella puolella Inn ja 2 taloa kaukana Seaside Entrance
Akvarellipalvelut: Lähes 50 prosenttia WaterColorin omaisuudesta on omistettu avoimelle avaruudelle ja suojelualueille. Länsi-järvi, 220 hehtaarin harvinainen rannikon dyynijärvi, rajoittaa yhteisöä, jossa omistajat ja vieraat voivat kanootti, kajakki tai purjehtia. Persianlahden smaragdivesit ovat vain muutaman askeleen päässä, tai yksi monista yhteisön allasista voidaan hyödyntää. Nauti ruokailusta Fish Out of Wateristä, josta on näkymät dyyneihin ja Persianlahdelle, tai BaitHouse-rakennukseen, josta on näkymät Länsi-järvelle. Laaja metsäpolkujärjestelmät sopivat erinomaisesti pyöräilyyn ja patikointiin tai nauttivat rentoutumisesta yhdessä monista viheralueista, kuten Cerulean-puistosta.
1. KERROS
- Edessä ja takana olevat kuistit
- King makuuhuone w / yksityinen kylpyamme ja 50 "taulutelevisio talon edessä
- Toissijainen tai muodollinen olohuone talon edessä sopii täydellisesti aikuisten keskusteluihin tai kirjan lukemiseen
- Suuri pesutupa, jonka vieressä on "Sand Room", joka sopii erinomaisesti pyyhkeiden pesemiseen, kun tulet suoraan rannalta
- Puoli kylpyamme
- Suuri avoin konsepti asuintilaa, jossa on gourmet-keittiö, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistetut laitteet, graniitti työtasot, viini-jääkaappi, jääpalakone, astianpesukone ja suuri keskussaari, jossa on istuimet viidelle näköalalla tilavaan olohuoneeseen, jossa on 50-tuumainen taulu-tv ja avoin ruokailuhuone. ; suora pääsy uima-altaalle ja sisäpihalle
2. KERROS
- Main King Master-sviitti, jossa on 50-tuumainen taulutelevisio; pariovet avautuvat yksityiselle parvekkeelle, jolta on näkymät uima-altaalle ja sisäpihalle; kaunis suuri graniitti kylpyhuone, jossa suuri vaatehuone, erillinen täysi suihku ja vapaasti seisova amme
- Kaksi muuta King Master Suitesiä, joissa kussakin on 50-tuumainen taulutelevisio ja suuri parveke talon etupuolella. jokaisessa on oma kylpyhuone
- Viihtyisä queen-retriitti, jossa on myös kylpyhuone, joka avautuu myös 3. kerroksen vieraiden päätilaan
- Kätevä toinen pesutupa, josta pääsee helposti kaikkiin makuuhuoneisiin
3RD FLOOR
- Ihanteellinen teini-ikäinen tai lasten kerros, jossa on 3 sisäänrakennettua kerrossänkyä (6 kaksoset)
- Suuri leikkaussohva, jossa on 50 tuuman taulutelevisio
- Vaatehuone vaatteita tai pelejä varten
- Täysi kylpyhuone suihkulla
CARRIAGE HOUSE
- Käytettävissä oman portaikon kautta autotallien puolelta, tämä on suuri vaunu, jossa on korkeat katot.
- Oleskelutila, jossa on täysi keittiö, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistetut laitteet ja työtasot
- Erillinen suuri king-huone, jossa on oma kylpyhuone ja oma parveke
- Pinottu pesukone ja kuivaaja makuuhuoneen kaapissa
LISÄTIETOJA
- Aurinkoa täyttävä omaisuus
- Ammattimaisesti sisustettu hienolla sisustuksella
- Erillinen teini-ikäinen / lasten kerros, jossa on pankkiautomaatit ja TV / oleskelutila
- Tilava kuljetushuone, jossa on king-makuuhuone
- Ulkouima-piha-alue, jossa grilli, ruokapöytä, lämmitetty uima-allas / poreallas ja puulämmitteinen takka ja oleskelualue
- Ulkosuihku
- 2 auton autotalli, jossa on tilaa kahdelle ylimääräiselle autolle - 4 yhteensä
- Hi-Speed Wi-Fi (ei vastaa palvelun häiriöistä)
- EI Tapahtumia, kuten hääjuhlia ja muita suuria kokoontumisia, sallitaan. Tähän omaisuuteen on sallittua vain kotona nukkuminen. Jos rikotaan, sovelletaan kaksinkertaista siivousmaksua ja muita mahdollisia maksuja.
- NO PET HOME. Allekirjoitetun vuokrasopimuksen mukaan NO PET -käytännön rikkominen johtaa IMMEDIATE EVICTION -toimintoon, johon lisätään lisäkustannuksia.
- 15.3.2014 voimaan tuleva golfkärryjen vuokraus WaterColorissa on tehtävä tietyn myyjän kautta, ja se on rajoitettu 45 ajoneuvoon kaikkialla yhteisössä. Vain yksi kärry voi vuokrata per koti, ja vuokrat myönnetään ensiksi tullutta, palvellaan ensin. Toimittajan tiedot toimitetaan varauksen yhteydessä.
Varaus / varauspolitiikka
- HINNAT - VIIKKO-AIHE-AIKANA - Kevään tauko ja kesä
- 50% talletus erääntyy varauksen yhteydessä
- 250 dollarin peruutusmaksua lukuun ottamatta talletukset palautetaan täysin, jos peruutukset annetaan 60 päivää ennen saapumispäivää
- Maksuerä on maksettava 60 päivää ennen saapumista
- Hyväksymme Visa-, M / C-, Discover- ja AmEx-luottokortit
- CHECK-IN BEGINS klo 16.00 JA TARKISTA OUT ON 10:00 AM
Pyörät: tarjous sisältää 1 rantaristeilijän makuuhuoneessa.
HINNAT - Lauantai-LÄHELLÄ AINOINTI - Kevään tauko ja kesä.
Alla luetellut hinnat eivät sisällä siivouspalveluja, veroja ja vahinkovakuutuksia.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Seaside Beach. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi yksityisen uima-altaan ja poreammeen.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen conciergen
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Seaside Beach ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Grayton Beach State Park
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

Dune Vacation Rentals

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint. 2 paikkaa)
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 7 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 7,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Poreamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Kovapuulattia yleisissä tiloissa
  • Mukulakivilattia yleisissä tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Polkupyöriä
  • Pöytäjalkapallopeli
  • Uintimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Yksikön koko: 502 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 26

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

304841

WaterColor Luxury on 30A! 63 Western Lake, Park District, Pool, 7 Bdrms, Slps 16+ – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 38 kautta 38 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 38 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 38 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 38 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 38 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

William T.

Hyvää: Siisteys

Family gathering

Perfect place for our family to get together. Close to beach, multiple pools, food choices and groceries. Would stay there again.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Lisa K.

Hyvää: Siisteys

Beautiful Home/Great Location

We had a Great week at The Beach! The home was Beautiful and Spacious and in a Great Location!The ONLY negative was the Casita (house in the back) REEKED of Smoke. The property manager assured me they would be taking care of that issue, so it may be better now.Property manager was great during our stay. Very kind and Always quick to respond.
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Michael R., Wheaton

Hyvää: Siisteys

Everything was terrific!

fantastic
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Nancy G.

Hyvää: Siisteys

Christmas vacation

Great locationWonderful set up for kidsPool was a hitTVs weren’t complicatedPlenty of kitchen supplies, but an issue with coffee pots
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Krystal M.

Hyvää: Siisteys

Best place on 30A

Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Stephanie R., Mapleton, UT USA

Hyvää: Siisteys

Perfect stay!

Would love to come back again. House was perfect! Beach access practically right out the front door, perfectly maintained, tons of space, beautiful! Nicest beach I've been to, powdery sand for miles. Fall was the perfect time to go - ocean was still warm enough & weather was so pleasant - not too hot.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Jessica H.

Hyvää: Siisteys

Amazing location and beautiful home!

Came here with combined families (6 children ages 0-7) and loved the house! Very easy walk for all ages to/from the beach and extra perk to have access to Watercolor club and Camp Watercolor
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Sandy R.

Hyvää: Siisteys

Watercolor Family Vacation

The location of this property was superb. We were within walking distance to the main pool area, the beach, restaurants and retail. And the house itself was beautiful and had everything necessary for a family vacation. Definitely planning on a "repeat" trip.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Laura S.

Hyvää: Siisteys

Fabulous House

Great house, great location
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2023

10/10 Loistava

Lucy B.

Hyvää: Siisteys

Fantastic house.

Couldn't improve on a thing. It's a 10!
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

Steve D.

Hyvää: Siisteys

An Amazing Water Color house in a perfect location.

We had very high expectations - The house exceeded them in every way. It was an extremely easy walk to the beach - the pool - and Sea Side. We look forward to returning.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2022

10/10 Loistava

Lee and Nancy H.

Hyvää: Siisteys

Great location and plenty of room!

We had a wonderful time at Watercolor and enjoyed our stay at 63 Western Lake Drive! The house was large enough for the whole family. The pool, although it was small, was large enough for all of us to enjoy. We were in easy walking distance to the beach, shopping and restaurants. Would definitely recommend!
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Taylor B.

Hyvää: Siisteys

Perfect Beach House

The house was incredible and accommodated 14 adults and 4 kids for a week with ease. The location couldn’t be any better as we had a close beach access and easy access to any pool or shop in Watercolor. We also easily walked up to Seaside to shop and eat. The pool at the house was a lovely bonus as the kids would jump in and swim in the morning and evenings. The bedroom and bathroom setup is perfect as everyone has their own. We loved our trip and will definitely book again. The house manager was responsive to a few questions on the first day and we will definitely use them again.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Melissa J.

Hyvää: Siisteys

Excellent Property and Location

Our entire family throughly enjoyed our stay. The house was amazing and the location is perfect. Perfectly appointed, the house came with everything we needed for a fabulous family vacation.

10/10 Loistava

Susan P.

Hyvää: Siisteys

Great location, great house!

We loved the house and its location! It was close to everything! Lots of space for lots of people!
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Smruti P.

Hyvää: Siisteys

Absolutely beautiful home

Absolutely beautiful home - lovely decor, tall ceilings, airy, and spacious. Pictures online do not do justice. Perfect for our large family. The kids loved the heated pool/outdoor space. Location was also ideal. Just a quick walk away from shops, restaurants, and of course the beach. We will be booking for next year for sure!
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2021

10/10 Loistava

Stephanie H.

Hyvää: Siisteys

Great Family Vacation!

The property was even nicer in person than online and the location was terrific. Nada, the property manager, was very responsive.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2021

10/10 Loistava

Kathleen G.

Hyvää: Siisteys

Amazing home, loved our stay.

We have had many great vacations in watercolor homes and have loved them all but this was one of our most favorites, really great place to be.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2021

10/10 Loistava

Maya M.

Hyvää: Siisteys

Perfect!

This house was everything we could have hoped for and spot on per the listing! Gorgeously decorated, perfect location with everything so accessible. The week was a bit crazy navigating the impacts of COVID-19...but a great respite with this house.
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2020

10/10 Loistava

Marisa H.

Hyvää: Siisteys

Great

From the house to the great attentiveness of the property managers a great experience!
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Deborah D.

Hyvää: Siisteys

FIve STAR for location, comfort and space.

Excellent location! The Wine Bar and Beach are 1 block from the front door! Outdoor space is incredible with pool, hot tub and seating area with TV. Football in the pool/hot tub was incredible. House was well furnished and had everything needed for the perfect vacation! Has beach chairs and umbrellas in the garage. Has all amenities to include Keurig coffee maker!! Washer and drier on first and second floors. Everything you need to cook there! Parking was great! 2 car garage and parking for 3 additional in drive! Excellent HOME!!
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Joy O.

Hyvää: Siisteys

Need steps

A set of steps to get into the downstairs bed would be nice because it's really tall.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Jon S.

Perfect house. Perfect location.

Our family spent a week at this gorgeous house in Watercolor. Convenient to Seaside, Watercolor Inn, shops and eating, this was the perfect location. The house had every single amenity we could have asked for and plenty of room for everyone. The pool was nice to relax around after a day at the beach. The management company was extremely responsive to our questions and helpful to resolve an issue with resetting the Wi-Fi within minutes. If you are looking for the perfect house in the perfect location, look no further. We will definitely be going back.
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2019

10/10 Loistava

Annie P.

Great location and house!

We had a wonderful time - the location is perfect for both WaterColor and Seaside, and the house was great for our large group.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2019

10/10 Loistava

Kim H.

Take me back!

Beautiful home! Perfect location, super clean! Has every amenity you could hope for and more!
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2019