Koko huoneisto

Sakura Yoyogi by Tranova

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sakura Yoyogi by Tranova valokuvagalleria

1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, vedenkeitin
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Huoneisto | Rakennuksen muotoilu
Ulkopuoli

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1-6-3, Tokyo, Tokyo, 151-0053
  • Place, Meiji-temppeli
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, Tokion metropolihallinnon rakennus
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Tokio (HND-Haneda)
    ‪37 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto

  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huoneisto, tupakointi kielletty (201, 2 ppl)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huoneisto, tupakointi kielletty (202, 2 ppl)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huoneisto, tupakointi kielletty (204, 2 ppl)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huoneisto, tupakointi kielletty (205, 2 ppl)

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Sakura Yoyogi by Tranova

Jokaisessa huoneistossa on pyykinpesukoneet ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, taulutelevisio ja vedenkeitin.
Sakura Yoyogi by Tranova tarjoaa 3 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. Huoneissa on taulutelevisio.

Sakura Yoyogi by Tranova sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha. Tässä 3 tähden asuinrakennuksessa on 3 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, pyykinpesukoneen ja taulutelevision
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha ja Meiji-temppeli

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 15.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Turvalokero, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Klo 15.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero M130043181
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sakura Yoyogi Tokyo
Sakura Yoyogi Apartment
Sakura Yoyogi Apartment Tokyo

Sakura Yoyogi by Tranova – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 7 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 7 arvostelua

9,2/10

Siisteys

6,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

William John

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
communication wasn’t great, accommodations are quite small
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

4/10 Huono

Rilla Victoria

Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Jesse

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location was a positive otherwise a few issues… - Noisier than a love hotel - Light from emergency exit light shining in bedroom while trying to get to sleep - Light from bedroom balcony door without curtains in morning - Steep narrow stairs at entrance dark at night without proper lighting, barely able to get suitcase up and down - Cracked toilet seat which pinches - No bidet - Bathroom could use an uplift for the price of the accommodation - Low door arch leading into bedroom, smacked my head multiple times and I’m not an overly tall individual. For what it was, I would have expected a better price point.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Eric Kyle

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

あんり

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
良かったです
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Booker

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The stay was great. The property is very quiet and nice. It’s small perfect for one person. I would stay here again. The host did say it was booked when I tried to extend and he lied and it was not booked so I booked it online after I asked him so he was caught in a lie. That was my only issue. Other than that the state was nice.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Ethan

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025