Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja
The Jema Villa Ubud
Majoituspaikan taso: 3
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan The Jema Villa Ubud valokuvagalleria





Arvostelut
8,68,6 kautta 10.
Loistava
Koko koti
2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta2 henkilöä
Suositut palvelut/mukavuudet
- Uima-allas
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Ulkotilat
Tutustu alueeseen

7 Gg. Jepun, Ubud, Bali, 80571
- Gajah Mas GalleryPlace, Gajah Mas Gallery19 min kävelymatka
- Pura Taman Pulen temppeliPlace, Pura Taman Pulen temppeli5 min ajomatka
- Agung Rain taidemuseoPlace, Agung Rain taidemuseo6 min ajomatka
- Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema)Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema)56 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Villa Lestaru Ubud
Ubud
Villa Lestaru Ubud
Ubud
- Uima-allas
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
Hinta on 39 €
39 €
sisältää verot ja maksut
1.5.–2.5.

Win House Ubud by Supala
Ubud
Win House Ubud by Supala
Ubud
- Uima-allas
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 1 arvostelu
5
Poikkeuksellisen hyvä
1 arvostelu

The Calm Ubud
Ubud
The Calm Ubud
Ubud
- Uima-allas
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Siivous
4.5 kautta 5, Upea, 4 arvostelua
4,5
Upea
4 arvostelua

Green Zone Villas Ubud
Ubud
Green Zone Villas Ubud
Ubud
- Uima-allas
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi

Villa Dharman A9
Ubud
Villa Dharman A9
Ubud
- Uima-allas
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmastointi

Gold Fish House Ubud
Ubud
Gold Fish House Ubud
Ubud
- Uima-allas
- Keittiö
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi

Charming 2-bedroom villa in fabulous Bali
Bali
Charming 2-bedroom villa in fabulous Bali
Bali
- Ilmastointi
Hinta on 79 €
79 €
sisältää verot ja maksut
7.5.–8.5.

6-BR ympäröimä upealla puutarhalla. Sisältää aamiaisen 12 hengelle.
UBUD
6-BR ympäröimä upealla puutarhalla. Sisältää aamiaisen 12 hengelle.
UBUD
- Uima-allas
- Keittiö
- Kuivausrumpu
- Ilmastointi

Ground floor of secluded villa with pool, 10 min to Ubud centre
Gianyar
Ground floor of secluded villa with pool, 10 min to Ubud centre
Gianyar
- Uima-allas
- Keittiö
- Ilmastointi
- Ulkotilat

Tropical Mirage: Cool 2BDR Villa with Private Pool
Ubud
Tropical Mirage: Cool 2BDR Villa with Private Pool
Ubud
- Uima-allas
- Keittiö
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 1 arvostelu
5
Poikkeuksellisen hyvä
1 arvostelu
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
The Jema Villa Ubud
Tämän huvilan palveluihin kuuluu ulkouima-allas, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja jääkaappi julkisissa tiloissa. Omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha ja grillejä. Jokaisessa 2 huvilassa on 2 makuuhuonetta ja ilmainen Wi-Fi. Asiakkaiden käytössä on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja astianpesukone.
The Jema Villa Ubud tarjoaa 2 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneissa on kalusteina työpöytä ja keittiösaareke. Tämä huvila tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Tämän 3 tähden huvilan huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, astiat/ruokailuvälineet ja astianpesukone. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä huvilassa käytössäsi on ulkouima-allas.
The Jema Villa Ubud sijaitsee lähellä kohdetta Ubud Monkey Forest. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan. Tässä 3 tähden huvilassa on 2 huvilaa. Jokainen huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
- Ilmastoidut huvilat, joissa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaukset, 2 kylpyhuonetta ja jääkaappi
- Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti
- Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
- Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat jaettu mikroaaltouuni, jaettu jääkaappi ja juomavesiautomaatti
- Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ubudin perinteiset taidemarkkinat ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ubudin palatsi
The Jema Villa Ubud tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja puutarhan. The Jema Villa Ubud tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös mikroaaltouunin yleisissä tiloissa, jääkaapin yleisissä tiloissa ja juomavesiautomaatin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden huvila sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
- Aurinkotuoleja uima-altaalla
- Ulkouima-allas
Internet
- Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
- Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Keittonurkkaus
- Astianpesukone
- Jaettu mikroaaltouuni
- Juomavesiautomaatti
- Jääkaappi
- Keittiösaareke
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Leivänpaahdin
- Liesi
- Pakastin
- Paperipyyhkeet
- Siivousvälineitä
- Tehosekoitin
- Uuni
- Vedenkeitin
Makuuhuoneet
- 2 makuuhuonetta
Kylpyhuone
- 2 yksityistä kylpyhuonetta
- Ilmaiset hygieniatuotteet
Ulkotilat
- Grilli
- Puutarha
- Puutarhakalusteet
Työtilat
- Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissiä
- Määrätyt tupakointialueet
Palvelut ja mukavuudet
- Matkatavarasäilytys
- Päivittäinen siivouspalvelu
Turvallisuusominaisuudet
- Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
- Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
- 2 majoitustilaa
- Juomavesiautomaatti
- Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 12.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Remontit ja kiinniolokaudet
Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.
Sisäänpääsy
Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tupakointikäytännöt
Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista.
Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
The Jema Villa Ubud Ubud
The Jema Villa Ubud Villa
The Jema Villa Ubud Villa Ubud