Lennot kohteesta Lautrach

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Lautrach – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
QYG
Perillä Turussa

Lennot Lautrach – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Lautrach – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Lautrach lähellä

Hotel Schloss Lautrach

Hotel Schloss Lautrach

4 out of 5
Schloßstraße 1 Lautrach BY
Hinta on 136 € per yö ajalle 28.6. viiva 29.6.
136 €
28.6.–29.6.
sisältää verot ja maksut
Hotel Schloss Lautrach sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Schwabisches Bauernhofmuseum (maatilamuseo). Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
9,2/10 Upea! (56 arvostelua)
"Vi bokade spontant då vi var på genomresa. Bra med gratis parkering och en imponerande byggnad och trädgård/park. Det finns inga butiker eller restauranger i närområdet vad vi kunde se. Vi saknade kylskåp och AC på rummet och det var väldigt varmt. Känns som ett typiskt konferenshotell. Tråkigt rum ..."

Arvosteltu 22.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Schloss Lautrach
Joesepp´s Hotel am Schweizerberg

Joesepp´s Hotel am Schweizerberg

Schweizerberg 17 Memmingen BY
Hinta on 112 € per yö ajalle 19.7. viiva 20.7.
112 €
19.7.–20.7.
sisältää verot ja maksut
Joesepp´s Hotel am Schweizerberg on saanut hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kulturwerkstatt Memmingen. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen valet-pysäköinnin ja ravintolan.
9/10 Upea! (357 arvostelua)
"Very nice and updated room. Lack of air condition make sleeping very hard and near the big road when window open isn't the best place to be when you try to sleep. The wifi didn't work and after mentioning it to reception, it still didn't work. We stayed only one night so don't know what was wrong. ..."

Arvosteltu 23.6.2017

Avautuu uuteen ikkunaanJoesepp´s Hotel am Schweizerberg
Dorint Parkhotel Jordanbad Biberach an der Riß

Dorint Parkhotel Jordanbad Biberach an der Riß

Im Jordanbad 7 Biberach an der Riss BW
Hinta on 118 € per yö ajalle 2.7. viiva 3.7.
118 €
2.7.–3.7.
sisältää verot ja maksut
Dorint Parkhotel Jordanbad Biberach an der Riß sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Riss. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja 5 sisäuima-allasta. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Erinomainen! (251 arvostelua)
"Breakfast is good"

Arvosteltu 21.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanDorint Parkhotel Jordanbad Biberach an der Riß
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Reos Hotel Wangen

Reos Hotel Wangen

Christian-Fopp-Straße 14 Wangen im Allgäu
Hinta on 80 € per yö ajalle 28.6. viiva 29.6.
80 €
28.6.–29.6.
sisältää verot ja maksut
Reos Hotel Wangen tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Erinomainen! (113 arvostelua)
"Das Zimmer war groß genug für eine Nacht. Genügend Parkplätze vorhanden. Toll gelegen, Lage ideal auch mit Kinder, da es sich direkt am ehemaligen Landesgartenschau Gelände von 2024 liegt, wo auch viele Spielplätze sind. Ne tolle Bar, auf direkt an der Arge, auf dem tollen Gelände. Das Zimmer war ..."

Arvosteltu 27.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanReos Hotel Wangen
Parkhotel Maximilian Ottobeuren Resort&Spa

Parkhotel Maximilian Ottobeuren Resort&Spa

Bannwaldweg 11 Ottobeuren BY
Hinta on 111 € per yö ajalle 27.7. viiva 28.7.
111 €
27.7.–28.7.
sisältää verot ja maksut
Parkhotel Maximilian Ottobeuren Resort&Spa on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ottobeurenin luostari. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja täyden palvelun kylpylän.
Avautuu uuteen ikkunaanParkhotel Maximilian Ottobeuren Resort&Spa
das flax allgäu

das flax allgäu

Schlosserstraße 4 Dietmannsried BY
Hinta on 86 € per yö ajalle 28.6. viiva 29.6.
86 €
28.6.–29.6.
sisältää verot ja maksut
Das flax allgäu on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Iller-rotkon näköalapaikka. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kuntosalin.
Avautuu uuteen ikkunaandas flax allgäu
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Lautrach
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.