Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Maaseutu talo takka ja yksinomainen patio luonnon ympäröimänä. Lähellä Ainsaa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Maaseutu talo takka ja yksinomainen patio luonnon ympäröimänä. Lähellä Ainsaa valokuvagalleria

Ulkopuoli
Sisätilat
Sisätilat
Ruokailu
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone5 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Mondot
  • Place, Torre Museo de Las Creencias
    ‪17 min ajomatka‬
  • Place, Plaza Mayor
    ‪35 min ajomatka‬
  • Place, Ainsan linna
    ‪36 min ajomatka‬
  • Airport, Huesca (HSK-Pirineos)
    ‪86 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Maaseutu talo takka ja yksinomainen patio luonnon ympäröimänä. Lähellä Ainsaa

El Corral de Villacampa on maalaistalo, joka sijaitsee Sierra de Guaran ja Aragonian Pyreneiden välissä. Tämän maaseudun majoituksen rakentaminen ja suunnittelu perustuu itse Comarca de Sobrarben itse alkuperäiseen puuhun ja kiveen Huescan maakunnassa (Aragón).
Matkailuhuoneeksi luokiteltava maalaistalo sijaitsee lähellä Aínsaa, Mondotissa, pienessä kylässä, jossa on muutamia taloja, jotka on kehitetty ihanteellisella paikalla stressin poistamiseksi ja irrottamiseksi jokapäiväisestä elämästä. Sen enklaavi sallii lisäksi nauttia enintään 70 kilometrin säteellä suurta maisemaa ja kulttuurista rikkautta.
Aragonian Pyreneet, Ordesan ja Monte Perdidon kansallispuisto; Aínsa ja sen ihana historiallinen keskusta; Barbastro ja kuuluisa Somontano-viini; tai Sierra de Guara ja kaunis keskiaikainen kylä Alquézar, ovat joitakin paikkoja, joita ei pidä hukata vierailemalla viehättävässä Huescan maalaistalossa.
Tai jos etsit rauhaa, nauti talvikammiosta ja suuresta patiosta kesällä kivitakka.
Se on jaettu yli 2 kerrosta ja siinä on päällystetty ulkoterassi, joka pääsee samasta kodista yksinomaan vieraiden käyttöön.

toiminta:
Corral de Villacampa sijaitsee paikassa, jossa voit nauttia rauhasta luonnon keskellä. Sijainti on ihanteellinen kävely tai uiminen luonnollisessa rotossa, jos aika sallii. Mutta on myös mahdollisuus harjoittaa kaikenlaisia seikkailuja ja vesiurheilumahdollisuuksia, jotka kulkevat autolla muihin ympäristöihin.

- Vesiurheilut: Aínsassa, joka on vain 25 kilometrin päässä, on mahdollista harjoittaa koskenlaskua, melontaa, hydrospeedia tai muuta veden käyttöä. Jaera mahdollistaa jokaisen urheilun harjoittamisen.

- Katso Rupestrian Art maalauksia: Colungossa, 30 kilometrin päässä talostamme, on Rock Art Interpretation Center. Se on erinomainen lähtökohta tutustua moniin turvakoteihin, joissa on Mondolin lähellä sijaitsevia neoliittisia maalauksia.

- Vierailu Somontanon alkuperänimityksen viinitiloihin: Comarca de Somontano on erityisen tunnettu viinien laadusta. Halutessasi voit tutustua viinitilojen sisustukseen ja maistella erinomaisia viinejä. Järjestämme vierailun, jos haluat.

- Harjoittele hiihtopäivää: pääset lähelle yhtä laskettelurinteestä nauttimaan lumisesta päivästä. Candanchú, Piau-Engaly, Formigal ovat alle 100 km: n päässä, mikä tekee mahdolliseksi viettää päivän lumessa.

- Tule Ranskaan: Vain 70 kilometrin päässä Mondotista on Bielsa-tunneli, rajapiste naapurimaan kanssa. Pyreneiden toinen puoli esittelee kauniita maisemia.

- Rauhojen laskeutuminen: Jos haluat harjoitella rottien laskeutumista. Sierra de Guara ja Vero-joen kanjonit ovat paras paikka.

- Kiipeilyharjoittelu: Alquézarissa kiipeilyharrastajilla on mahdollisuus kruunata vertaansa vailla olevia kehyksiä. Myös Rodellarissa, Sierra de Guarassa tai Mallos de Riglosissa, lähellä Huescaa, ihanteellinen ympäristö tarjotaan tälle käytännölle.

- Terpeutic-kylpylä: Jos etsit rentoutumista, Navalin tuhannen vuoden ikäisten suolahuoneistojen 40 km: n päässä Mondotista peräisin oleva rentouttava voima on täydellinen paikka.
Tämä mökki tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 15,9 km:n päässä kohteesta Torre Museo de Las Creencias ja 15,9 km:n päässä kohteesta Samitierin linna
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Pelejä
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Maaseudulla
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Luolaretkeilyä lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kaksilasiset ikkunat
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 65 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.30

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Consultar previamente

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Rural house with fireplace and exclusive patio in the middle of nature. Near Ainsa. – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 12 kautta 14 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 14 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 14 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 14 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 14 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Vanha arvostelu

8/10 Hyvä

Esther v.

Nice, clean and well maintained small cottage

Nice welcome by the father of the owner who only spoke Spanish, but that wasn't a problem. Clean house, exactly like the pictures on the internet. Far (25 minutes) away from civilisation, fantastic "private" natural pool with waterfall at a 10 minutes drive. Only remark is regard to the small (1.40 m) beds and no ventilators in the house which made it (espacially at night) very warm.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Véronique C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Des vacances au grand calme

2 semaines parfaites dans cette maison agréable et très tranquille. La région est magnifique et les possibilités de randonnées sont infinies dans un rayon de 70 km. A recommander !
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Harmen M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Traditionele maar gerenoveerde woning met eigen patio in mooi natuurgebied

Het huis ligt in een verlaten dorpje waar de nakomelingen langzamerhand de oude stenen huizen van hun grootouders opknappen. Vanuit het dorp zijn er meerdere wandelpaden naar rivierpoelen en Romaanse kerkjes. In mei een al al bloeiende planten zoals klaprozen. Het uitzicht op de Pyreneeën is prachtig. De wandelingen daar zijn binnen 1-1,5 uur te bereiken en de wandelingen in de Siërra de Guara vanaf 30- 45 minuten. Boodschappen beter vooraf doen. In de keuken vind je alles om zelf te koken.
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Karla P.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Todo perfecto

Muy recomendable para unos días de tranquilad, casa muy Bonita y acogedora
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mar S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Desconexión rural

El sitio nos ha encantado. Es un pueblecito pequeño, tranquilo y con encanto. La casa muy bien acondicionada.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David V.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Un lugar perfecto para descansar y huir de la rutina de la ciudas

En un entorno rústico, con todas las comodidades para pasar muchos días en ella en una vivienda.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019
Vanha arvostelu

8/10 Hyvä

Maria B.

Mondot september 2014

Dear alberto and vicente, We had a wonderfull stay at your place in mondot. It's a nice and quiet place to be and enjoy the peace fullness after a year at work. About the house: all you need for a stay is available, the house is very clean. WiFi was functioning very good. Just a remark on the bed: for two persoons iT is a little bit to small. I would not recommend your house for young people who love to do lots of activities and maybe go out in the evening. Mondot is too far away from all that. Elderly people and nature lovers on the contrary will love to be there. But most of all we enjoyed the great welcome we received! You and your father are great people. We are still eating the tomatoes we received from you. Hope to see you again. Kind regards Maria
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

tranquil and rural

choose this rural retreat as a break away from it all! despite the 25 minute journey to the nearest supermarket - plan shopping trips around days out - we had a fantastic stay! this cottage is very comfortable and as the sun went down we could enjoy the patio and watch the bats come and go. we even had a nesting bird who we called Mildred and her two babies Ant and Dec. it was very hot when we stayed and unfortunately the area was plagued a little flies which seemed to be obsessed with our English skin. lovely bathroom, powerful shower, decent towels. only negative is the washing machine uses a hot water feed! not sure how constant use would effect clothes and I think the dishwasher mentioned in the details is the sink! lovely little kitchen with enough equipment to make simple food! this is a holiday and you don't want to cook! lovely hospitality and welcome from the owner and his son.
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Nicolas T.

Corral de Villacampa

Gîte très bien aménagé. Propriétaires adorables. Une jolie adresse.
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Kari M.

"Werkelijk een stukje par...

"Werkelijk een stukje paradijs op aarde voor mensen die graag buiten de toeristische centra verblijven. De eigenaar is bijzonder vriendelijk en het huisje is zeer smaakvol.Echt een aanrader!!!Een tip, navigeer vanaf Ainsa niet via de een navigatie systeem maar met de kaart. Ainsa, Barbastro afslag La Mata, Olson en Mondot. je navigatiesysteem herkent een gedeelte van deze weg niet! Dichtsbijzijnde vers brood is op de camping van Meson La Cinqa en anders in Ainsa."
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Olivier B.

"Sejour super sympa, perd...

"Sejour super sympa, perdu au milieu de la nature pour les amoureux du canyonning.les photos correspondent bien à l'appartement.Tres bon accueil. Que du plaisir rien a redire !"
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Ch A.

"Le gite de Mondot est un...

"Le gite de Mondot est une très bonne adresse pour un séjour dans cette magnifique région aragonnaise. Le gite est très joli, très bien restauré et équipé, mais aussi très calme, car dans un hameau pratiquement inhabité. La cour privée permet de prendre des petits déjeuners en plein air. Les épais murs de pierre permettent de passer des nuits agréables malgré la chaleur.Les propriétaires sont extrêmement accueillants et donnent de très bons conseils touristiques. A proximité on trouve des "rio" pour de très agréables baignades et la Sierra de Guara n''est vraiment pas loin...Il faut juste bien s''organiser pour les courses, car on est un peu loin des commerces, mais c''est le prix à payer pour le calme et les beaux paysages environnant. "
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

"ESTABA UN PARADISIO LA ...

"ESTABA UN PARADISIO LA CASITA ESTABA MUY LIMPIA Y MUY BIEN PARA DESCANSAR HEMOS PASADO VACACIONES ESTUPENDAS "
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Anton B.

"Lovely place away from i...

"Lovely place away from it all. Great outdoors with lovely scenery. A must for all nature lovers and anybody interested in trekking, mountain biking and other adventure sports. Owners made us feel at home."