Hotel Garni An der Weide

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Garni An der Weide valokuvagalleria

Kahvila, jossa on kahvimylly, kahvinkeitin ja ruokalista.
Moderni sisustus, jossa on portaikko, oleskelutila sohvineen ja sohvapöytineen sekä ruukkukasvi.
Käytävä, jossa on puinen ovi, musta matto, peili, kaupunkimaisemaa esittävä seinätarra, kasvi ja keittiöalue, jossa on kyltti, jossa lukee ”CAFE”.
Rakennuksen sisäänkäynti, jossa on punainen ovi, numero 21, ja kivestä tehdyt portaat, jotka johtavat ylös sisäänkäynnille.
Makuuhuone, jossa on suuri sänky, vaatekaappi ja peili.

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Alt-Mahlsdorf 21, Berlin, 12623
  • Place, ent. juutalainen tyttökoulu
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, Alexanderplatz
    ‪43 min ajomatka‬
  • Place, Checkpoint Charlie
    ‪50 min ajomatka‬
  • Airport, Berliini (BER-Berliini–Brandenburg)
    ‪51 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone, useita sänkyjä

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen standard-huone yhdelle

  • Näkymä kaupungille
  • 20 m²
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huoneisto, 1 makuuhuone

  • Näkymä kaupungille
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Garni An der Weide

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kahvila, express-uloskirjautuminen ja puutarha. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Siivouspalvelu on saatavilla tiettyinä aikoina.
Hotel Garni An der Weide tarjoaa 15 huonetta, joissa on minibaari ja ilmainen pullovesi. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous rajoitettuina aikoina ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Garni An der Weide sijaitsee lähellä kohdetta Gärten der Welt -puisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kahvilan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan kahvilassa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
  • Sijaitsee 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Gärten der Welt -puisto ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Stasi-museo Berlin
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Garni An der Weide tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, puutarhan ja express-uloskirjautumisen. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.00–9.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.00–9.00; 10,50 EUR per aikuinen ja 10,50 EUR per lapsi
  • Kahvila

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (rajoitettu saatavuus)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Perinteinen arkkitehtuuri
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Minibaari

Muuta

  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 25.00 EUR
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna maanantai–sunnuntai (klo 14.00–18.00) ja maanantai–sunnuntai (klo 14.00–18.00)
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 14.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija, turvalokero, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per päivä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 14.9 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänky on saatavilla 14.9 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Käteisellä maksettava takuumaksu vaurioiden varalle: 250.00 EUR
  • 8.025 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 10.5 EUR aikuisille ja 10.5 EUR lapsille
  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 25.00 EUR
  • Vauvansänky: 14.9 EUR per yö
  • Lisävuode: 14.9 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn ja lisä-/varavuoteen
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
  • Maanantai sunnuntai: klo 14.00–18.00
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 14.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel-Garni der Weide Hotel Berlin
Hotel-Garni der Weide Hotel
Hotel-Garni der Weide Berlin
Hotel-Garni der Weide
Hotel Garni An der Weide Hotel
Hotel Garni An der Weide Berlin
Hotel Garni An der Weide Hotel Berlin

Hotel Garni An der Weide – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 14 kautta 43 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 20 kautta 43 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 6 kautta 43 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 43 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 43 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Freshta

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
It was clean enough, but poor breakfast and very rude staff during breakfast.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kevin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Each of the staff was very good and helpfull. Breakfast was uniformly excellent. I speak no German, but they were patient. My only issue with stay was that i am big and tall, (180 Kg & 2M) and shower was small, however excellent. I would stay here again, but shower may defer others.
Yöpyi 10 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Christopher

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The reception of this hotel closes at 6pm, so if you are arriving after that time, they give you self check in instructions. This is what I did. I was able to get into the lobby after multiple tries, but the lock box they gave me that was supposed to have my key was empty. After calling the hotel (for which I was charged a $15 roaming fee plus long distance charges by the way) I was able to get access to another lock box which held my key. So it was an awful and stressful check in experience, but otherwise the hotel is fine.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Esa

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Kotoisa hotelli

Hiven jo kulunut hotelli, Mukava respahenkilökunta. Pihasta autolla suoraa reittiä keskustaan.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Regina

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Frühstück ok
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Rezeption schließt um 17 Uhr. Keine Hotelbar vorhanden.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Johannes

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Direkt an einer Bundesstrasse gelegen- Zimmer zur Rückseite sind okay!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ahmad

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Die Personal sind sehr nett
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Sonst gutes Hotel

Wir hatten Zimmer Nr. 1 im Erdgeschoss. Eigentlich sehr schön, nur, dass wir kein dunkles Rollo hatten. Eine Straßenlaterne hat uns die ganze Nacht geblendet. Das sollte nochmal überlegt werden. Vielen Dank.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Christine

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
In Ihrem Portal muss erwähnt werden dass bis zu drei Treppen gestiegen werden muss!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Olivier

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Weiterempfehlung für eine preiswerte Übernachtung in Berlin. Gastfreundliches Personal, sauberes Zimmer und gutes Frühstück.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

P.G.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Zimmer sind sauber, gutes Frühstück aber sehr laut, da das Hotel direkt neben einer sehr stark befahrenen Straße liegt.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Einrichtung war sehr modern, alles war sehr sauber und in einem sehr guten Zustand. Das Personal war sehr feundlich. Parkplätze standen genügend zur Verfügung.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ich wahr zufrieden mit dem hotel kann ich weiterempfehlen
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Gutes Preis-Leistungsverhältnis

Preis-Leistung ist gut. Das Hotel ist aus der Blüte schon wieder raus, aber die Zimmer sind ordentlich aufbereitet und das nicht erst vor 40 Jahren. Wenn man ein sauberes, kostengünstiges Plätzchen für die Nacht am Rand von Berlin sucht, ist man hier richtig.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal ist sehr nett , freundlich und hilfsbereit. Es ist ein kleines Hotel mit 14 Zimmer. Die Zimmer verteilen sich über 2 Etagen .
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Unterkunft ist völlig in Ordnung für den Preis.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Günstige Unterkunft, nettes Personal, ordentliche Zimmer. Hunde sind erlaubt und auch günstig im Aufpreis.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Huoneen mukavuus
Sehr einfaches Haus. Dem Preis eher angemessen. Unangenehme Nacht, da das Nichtraucherzimmer nach Zigaretten roch. Zur Vorsorge stand schon ein Raumspray auf dem Zimmer.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Michael

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Leider mit Sicherheit nicht wieder

Extrem laut. Die Nacht war um 5.00h vorbei. Frühstück Aufbackbrötchen trocken. Das war leider ein Flopp
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Weihnachtsreise

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
einchecken, wohnen, abreisen top, hohe Sauberkeit, schalldichte Fenster, trotz B1 himmlische Ruhe Preis unschlagbar öffentlicher Nahverkehr 15 Minuten Fußweg in 20 Minuten im Zentrum Alex
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andreas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ich war sehr zufrieden
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Klein aber fein!

Modern eingerichtes Zimmer, sehr sauber und Personal nett.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Abzocke!

Hatte Frühzeitig Doppelzimmer gebucht und auch bezahlt. Bekommen haben wir ein Zimmer mit einem 140m Bett unzumutbar für zwei Erwachsene Menschen und 30 Grad draußen.Bin selber seid 20 Jahren in der Reise Branche tätig, aber so etwas habe ich noch nicht erlebt. Dies war ein Zimmer für 1 Person und Behinderten gerecht. Ich wollte auf dieses Zimmer ein Preisnachlass.Die Chefin war wohl im Urlaub, ich bekam auf meine zwei Mails keine Antwort oder Stellungnahme. Sehr traurig, denn die Angestellten haben wirklich versucht alles gut zu machen es gab zum Abschied sogar ein Flasche Wein, trotzdem waren die Nächte unzumutbar und man hatte das Gefühl man wurde Abgezockt!!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Seetal

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

2 night stay.

The area behind this hotel is lovely! Although it is not close to the Center of Berlin. It is about 20 minutes by car and by taxi costs roughly 30 euro. The train station is not far but again you are Far East so it does take a good 40 mins to get into the Center including the walk to the station. The hotel itself is good for a couple of days. No air conditioning. When the windows are left open expect a lot of flies to be hovering in the room. They do provide a fly swat. A bit annoying. We were only there for short periods of time and kept the window closed. Next time we would stay more central. By tram and bus it is about 1 hr to the airport. And it is easy. The train system is very good. Just do your research on it before visiting Berlin. It is the best way to get around town. Berlin itself it beautiful with great food places. Price wise. We can’t complain.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2018