Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Villa puutarha La Limonaia
La limonaia syntyi omistajan loma-asunnoksi. Kirjailija, joka asuu Italiassa ja Englannissa, jossa hän usein menee kirjoittamaan romaani. Kiinteistöä ympäröi vehreys hiljaisessa ympäristössä, jota ympäröi suuri puutarha, jossa on nurmikkoa, laventeli pensaita ja sitruunapuut. Villa sopii viisi vierasta, koostuu kolmesta makuuhuonetta, keittiö, olohuone ja kaksi kylpyhuonetta sekä sisä-ja ulkosuihku. Myös suuri patio suojautua auringolta ja järjestää lihaa tai kalaa grillit. Kodinkoneet, wifi, saippuat ja liinavaatteet sisältyvät ilman lisäkustannuksia. Talvella on lämmitys ja mahdollisuus käyttää takka. Pysäköinti on ilmainen. La Limonaia on 30 km: n päässä Napolista ja tärkeimmistä museoista ja kulttuurikohteista. Vain yli kaksikymmentä minuuttia päästä Baiaan, Pozzuoliun ja saarekkeihin. Lähellä Castel Volturnoa on Lago Patria, Variconin oasis ja Välimeren ekopuisto. Helppo päästä moottoriteille Casertalle ja Napolille. Pinetamaren varustetut rannat ovat viiden minuutin ajomatkan päässä. Golfkentät ja ratsastustallit ovat alle 3 km: n päässä. Alueella on lukuisia meijereitä, joissa voit maistella tyypillisiä buffalo mozzarellaa ja pizzerioita, joissa pizza margherita erottuu. Kauppakeskukset, apteekit ja pubit ovat käden ulottuvilla. Jopa sairaala on hyvin lähellä, mutta tietenkin toivomme, että et koskaan tarvitse sitä.
Tämä huvila sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Gaetan lahti. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Gaetan lahti ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Golf Club Volturno
Tämä huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huvila on savuton.
Majoittaja
Vincenzo
Puhutut kielet
Englanti ja italia
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Ranta lähistöllä
Rantatuolit
Internet
Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Auto suositeltu
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Paperipyyhkeet
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Bidee
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Olohuone
Ruokapöytä
Takka
Viihdetarjonta
Kirjoja
Ulkotilat
Aidattu piha
Grilli
Patio
Puutarha
Puutarhakalusteet
Ulkotulisija
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Vain kissat ja koirat tervetulleita
Korkeintaan 10 kg per lemmikki
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Silitysrauta/-lauta
Sijainti
Lähellä meren rantaa
Lähellä outlet-ostoskeskusta
Sairaalan lähellä
Tekemistä
Ekokiertoajeluja lähistöllä
Golfmahdollisuus lähistöllä
Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
Kalastusmahdollisuus lähistöllä
Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
Teemapuisto lähistöllä
Viinitilakierroksia lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Ensiapulaukku
Palosammutin
Yleistä
Aurinkovoima
Energiaa säästävät katkaisimet huoneissa
Kaksilasiset ikkunat
Kierrätysmahdollisuus
Käytössä vain uusiutuvaa energiaa
Käytössä ympäristöystävällisiä siivoustuotteita
Puutarha
Vettä säästävät WC-istuimet
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
Yksikön koko: 80 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 9.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämä majoituspaikka hyödyntää aurinkovoimaa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Villa Garden Limonaia Castel Volturno
Garden Limonaia Castel Volturno
Garn Limonaia Castel Volturno
With Limonaia Castel Volturno
Villa With Garden La Limonaia Villa
Villa With Garden La Limonaia Castel Volturno
Villa With Garden La Limonaia Villa Castel Volturno
Villa with garden – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 8 arvostelua
10–Loistava
5
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 8 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 8 arvostelua
6–OK
2
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 8 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 8 arvostelua
2–Hirveä
0
8,4/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Alfredo P.
27.5.2024
Hyvää: Siisteys
La Limonaia
Il soggiorno è stato veramente ottimo. È una bella struttura, facile da raggiungere, e, cosa molto importante, l' host, Vincenzo, si è reso disponibile sin da subito fornendo tutte le informazioni. Ottima esperienza.
Alfredo P.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
8/10 Hyvä
Mary L.
27.10.2023
Hyvää: Siisteys
Lovely Italian villa with private garden
The host and the villa were wonderful. Follow his advice on where to go and where to eat. Moos Si restaurant was a good recommendation. Beach is close and very nice. The village is kind of sketchy - I wouldn't walk around at night alone.
Mary L.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2023
6/10 OK
Philippe N.
23.9.2022
Hyvää: Siisteys
La limonea
Très belle maison spacieuse située sur un jardin charmant, literies confortables , bonne climatisation.
Nous avons été très gênés par des myriades de moustiques très agressifs et la nuit par des aboiements de chiens incessants .
Des plages magnifiques sont à 4 km mais l’environnement proche est difficile.
Philippe N.
Yöpyi 14 yötä syyskuussa 2022
6/10 OK
Michael T.
7.7.2022
Huonoa: Siisteys
Tolles Haus in schlechter Umgebung
Bei Ankunft wurden wir sehr freundlich empfangen. Es gab Tipps für den Aufenthalt vor Ort.
Das Haus ist wie dargestellt, hat Flair und verspricht erholsame Tage. Ein plus: Klimaanlage in zwei von drei Schlafzimmern und im Wohnbereich. Überall Insektenschutz vorhanden!
Die Sauberkeit war unterdurchschnittlich. Es war aber alles da um es selbst in Ordnung zu bringen. Es fehlten auch ausreichend Besteck und scharfe Messer. Sie wurden aber beigebracht.
Die Betten waren gut.
Mein Tipp an den Gastgeber:
Mülltüten bereitlegen und pro neuem Aufenthalt aus hygienischen Gründen ein neues Schneidebrett zur Verfügung stellen.
Bei der Aussendusche ggf. einen Sichtschutz zum Nachbarn anbringen und den Wasser Ablauf verbessern. Das Wasser staute sich zurück.
Die Umgebung ist sehr verarmt und größtenteils baufällig oder renovierungsbedürftig.
Der Strand war sauber, vielleicht war das Meer wegen der Strömung trüb.
Wir sind nach zwei Tagen wieder abgereist weil wir uns in der Region nicht wohl gefühlt haben.
Michael T.
Yöpyi 10 yötä kesäkuussa 2022
10/10 Loistava
mara c.
6.9.2020
Hyvää: Siisteys
Curata nei minimi particolari.
La casa è curata con passione e attenzione nei minimi particolari, gli interni sono molto suggestivi. Il giardino bellissimo e immenso totalmente recintato, la mia border collie Tabatha era felicissima..Vincenzo molto disponibile e attento.
mara c.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2020
10/10 Loistava
Sandro G.
21.1.2020
Hyvää: Siisteys
Un vacanza indimenticabile.
Sono stato ospite in una bella villa con un giardino curato e ben tenuto, con piante di arance e limoni piene dei loro colorati frutti. La disposizione interna è funzionale e sopratutto accurata, con delle belle decorazioni che nell'insieme dell'arredamento mettono a proprio agio gli ospiti.
Vorrei sottolineare anche la cortesia e gentilezza del proprietario Vincenzo che si è messo a disposizione indicandomi i vicini luoghi di interesse turistico ed i migliori ristoranti della zona.
Vorrei ultimare questa recensione definendo " La Limonaia " un luogo bello e pulito per trascorrere una vacanza indimenticabile.
Sandro G.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020
10/10 Loistava
John A.
11.7.2019
Hyvää: Siisteys
Good as a base
Quite residental old Italian property, old but good furniture, nice garden, Bottle of chilled wine on arrival, loads of fresh lemons, very helpfull host. 30 mins from Naples and Pompie, 45 mins from Sorrento.
John A.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019
10/10 Loistava
Rosella B.
26.8.2018
Un angolo di paradiso!
Abbiamo soggiornato alla Limonaia solo una notte ma ci è dispiaciuto così tanto andar via che abbiamo deciso di tornarci quanto prima per godere più a lungo di questo angolo di paradiso!
La casa è ampia, arredata con gusto, accogliente, comoda e ben organizzata e il giardino è ancora più bello che in foto.
Il nostro host Vincenzo poi è una persona veramente gentile e molto disponibile.
Insomma questa è proprio la casa giusta per rilassarsi dopo una giornata di mare o turismo.