Tässä savuttomassa hotellissa on 2 ravintolaa, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja baari/aulabaari. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, itsepalvelupysäköinti ja kokoushuone. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Scandic Falkoner tarjoaa 334 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Scandic Falkoner on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Frederiksbergin puisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ravintolaa ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntoklubin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Ilmainen Wi-Fi
Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa, kahvila ja baari/lounge
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kokoushuoneita ja pyykinpesutilat
Majoituspaikan alueella on tarjolla ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista lähellä julkisia kulkuyhteyksiä
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kööpenhaminan Tivoli ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Strøget
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa sekä kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Scandic Falkoner tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ympäri vuorokauden auki olevan kuntoklubin, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.00–11.00.
Scandic Falkoner tarjoaa asiakkaidensa käyttöön 2 ravintolaa.
Green Room Restaurant – ravintola paikanpäällä. Auki joka päivä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti (DKK 210 per per päivä)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–10.00 arkipäivisin ja 7.00–11.00 viikonloppuisin; 229 DKK per henkilö
2 ravintolaa
Baari/aulabaari
Kahvila
Paikan päällä olevat ravintolat
Green Room Bar
Green Room Restaurant
Tekemistä
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Televisio yleisissä tiloissa
Ympäri vuorokauden avoinna oleva kuntoklubi
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu pyynnöstä
Businesspalvelut
Kokoushuone
Ulkotilat
Kasvimaa
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
1 esteetön pysäköintitila
Hissi (100 senttimetriä leveä ovi)
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
16 kerrosta
Asiakkaille kerrotaan paikallisesta kulttuurista ja ekosysteemistä
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Remontit ja kiinniolokaudet
Seuraavat tilat on suljettu sunnuntaisin:
Baari/lounge
Ruokailupaikka/-paikat
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 200 DKK per lemmikki per yöpyminen (korkeintaan 200 DKK per yöpyminen), ja 200 DKK:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen
Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 1 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 229 DKK per henkilö
Omatoiminen pysäköinti: 210.00 DKK per päivä
Lemmikkitakuumaksu: 200 DKK per yöpyminen
Lemmikit: 200 DKK per lemmikki per yöpyminen (korkeintaan 200 DKK per yöpyminen)
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Aikainen sisäänkirjautuminen: 150 DKK
Myöhäinen uloskirjautuminen: 250 DKK
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja turvajärjestelmä
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Enintään 2 korkeintaan 1 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Radisson Blu Falconer
Radisson Blu Falconer Frederiksberg
Radisson Blu Falconer Hotel
Radisson Blu Falconer Hotel Frederiksberg
Radisson Blu Falconer Hotel And Conference Center, Copenhagen
Scandic Falkoner Hotel Frederiksberg
Scandic Falkoner Hotel
Scandic Falkoner Frederiksberg
Hotel Scandic Falkoner Frederiksberg
Frederiksberg Scandic Falkoner Hotel
Hotel Scandic Falkoner
Radisson Blu Falconer Hotel Conference Centre
Scandic Falkoner Frederiksberg
Scandic Falkoner Hotel
Scandic Falkoner Frederiksberg
Scandic Falkoner Hotel Frederiksberg
Scandic Falkoner – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 805 kautta 1567 arvostelua
10–Loistava
805
Arvosana 8 - Hyvä. 528 kautta 1567 arvostelua
8–Hyvä
528
Arvosana 6 - OK. 163 kautta 1567 arvostelua
6–OK
163
Arvosana 4 - Huono. 45 kautta 1567 arvostelua
4–Huono
45
Arvosana 2 - Hirveä. 26 kautta 1567 arvostelua
2–Hirveä
26
8,6/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
8,8/10
Palvelut/mukavuudet
8,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Maria Cristina
3.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent location
Maria Cristina
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Rosemary
1.3.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely stay. Very friendly and helpful staff.
Rosemary
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Tomi Olavi
5.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Vety nice breakfast, helpful staff, metro is close and big shipping mall also.
Tomi Olavi
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
John
19.1.2026
Nice hotel,
John
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Kim
2.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Stunning hotel beautiful decoration very well located special mention for the amazing electric adjustable beds absolutely loved that so comfortable!!
Kim
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
HRH Princess Zama-Zulu
19.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
We had a wonderful time at the hotel and the resturant was great food.
The hotel is very close to the Metro and Fredriksberg shopping mall.
HRH Princess Zama-Zulu
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Henrik
30.1.2026
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Breakfast very nice
Henrik
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Terry
26.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent location, reasonable value for money
Terry
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Huda
26.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved it
Huda
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Luke
22.12.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Great location. Comfortable beds. Clean bathroom.
Luke
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
jane
7.1.2026
Staff was great. Rooms are small but clean and efficient.
jane
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Per
14.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super friendly check in, clean and stylish room
Per
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Daniel
25.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Decent stay. Felt a bit too Business like though, and not so much a family hotel.
Daniel
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Joergen
8.3.2026
Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zx
Joergen
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
David
9.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Just a smart, clean and very friendly hotel.
Fabulous view of the city skyline from our window.
Very functional, tidy and comfortable room.
David
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Deborah
5.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was a great base for exploring Copenhagen.
Easy access to metro.
Very comfortable beds.
A superb breakfast!!
Staff were very helpful
Deborah
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Kheira
31.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Great hotel and location. Didn’t put 5 stars as expected kettle and minibar in rooms
Kheira
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Simon
14.2.2026
Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good
Simon
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Merilyn
20.12.2025
wonderful staff-friendly and accommodating
Sheets and pillow slips were missing for the sofa bed
Merilyn
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Klaus
1.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
😊
Klaus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Trine
24.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Oskar at Reception was excellent! Friendly, welcoming and extremely helpful.
The room (1161) was spotless with fantastic city views. Beds were really comfortable, had a great night’s sleep. Breakfast was excellent with a huge choice of food. I can highly recommend Scandi hotels, and will definitely return.
Trine
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Valerie
13.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Room was fine - Clean and nicely decorated but very dark.
Nice view
The hair dryer needed to be replaced.
We stayed 2 nights and the room was not made up.
Staff was mostly nice.
Food cocktails and service in the bar was good
Valerie
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Morten Wilhelm
2.2.2026
G
Morten Wilhelm
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Carlo
23.1.2026
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Alt ok
Carlo
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Susanne
1.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Comfortable, spacious room. No noise from other rooms.Excellent breakfast, lots of choice and plenty of seating. Helpful, friendly staff. Suitable for disabled people and promotes use of sunflower scheme/lanyard. Hotel next to metro station that goes straight to airport. Walkable area and lots of food/shopping options. Would definitely stay there again, had a brilliant time.