The Island Bear B&B

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan The Island Bear B&B valokuvagalleria

Vastaanotto
Pyörä oli pysäköitynä rakennuksen eteen, ja rakennuksessa oli kyltti, jossa luki: ”KILCHOMAN”.
Double Room | Ylelliset vuodevaatteet, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Maisteluhuone
Polkupyörä hiekkaisella polulla, taustalla auringonlasku.

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Shore Street, Bowmore, Islay Island, Scotland, PA43 7LB
  • Place, Bowmore Distillery (tislaamo)
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, MacTaggart Leisure Centre
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Lagavulin Distillery (tislaamo)
    ‪29 min ajomatka‬
  • Airport, Islay (ILY)
    ‪13 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Twin Room

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Room

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • Osittainen näkymä merelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Room 5

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Room

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Osittainen näkymä merelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

The Island Bear B&B

Sauna, ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
The Island Bear B&B tarjoaa 4 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Huoneissa on taulutelevisio.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Tässä aamiaismajoituksessa käytössäsi on sauna.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

The Island Bear B&B sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bowmore Distillery (tislaamo). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna, driving range ja golftunteja
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Bowmore Distillery (tislaamo) ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bruichladdich Distillery (tislaamo)
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. The Island Bear B&B tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös saunan ja alennuksen lähistöllä sijaitsevan kuntoilutilan käytöstä. Käytössäsi on myös kumppanimajoituspaikan sisäuima-allas. The Island Bear B&B remontoitiin täysin helmikuussa 2023.

Tämä 3 tähden aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen joka päivä klo 7.30–9.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–9.00

Tekemistä

  • 18-reikäinen golfkenttä lähistöllä
  • Ammattitason golfkauppa
  • Driving range
  • Golfautoja
  • Golftunteja
  • Sauna
  • Sisäuima-allas (asiakkaille)
  • Viinikierroksia
  • Viininmaisteluhuone

Perheystävällinen

  • Pääsy lähistöllä sijaitsevaan sisäuima-altaaseen

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Ulkotilat

  • Rantakadulla

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 3 kerrosta
  • Koko majoituspaikka remontoitu – helmikuu 2023
  • Rakennettu: 1886
  • Tupakointi ei sallittu
  • Viktoriaaninen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Majoituspaikka veloittaa 4 GBP luottokorttimaksuista
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 35 GBP per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 8 henkilöä)
  • Luottokorttimaksuista veloitetaan 4 GBP:n suuruinen lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy mobiilimaksut ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
The Island Bear B&B tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Golfin tiiajat tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä aamiaismajoitukseen ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Yksi lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Island Bear Bed & Breakfast Islay Island
Island Bear Islay Island
Island Bear & Islay Island
The Island Bear Bed Breakfast
The Bear B&b Islay
The Island Bear Bed Breakfast
The Island Bear B&B Islay Island
The Island Bear B&B Bed & breakfast
The Island Bear B&B Bed & breakfast Islay Island

The Island Bear B&B – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 74 kautta 91 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 14 kautta 91 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 91 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 91 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 91 arvostelua

10/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

9,6/10

Palvelut/mukavuudet

9,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Zhengce

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly staff
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fiona was a wonderful host. She knows all about the island. The room was cleaned beds comfortable and the breakfast was awesome
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Haruki

good
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

takuto

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Helpful hotel owner, Nice scotich breakfast, Clean room.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mary

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent location, very friendly, good breakfasts and lots of help with suggestions for things to do.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Nafis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Island Bear is very conveniently located in the cneter of Islay, a block away from ameneties, and the revered Bowmore distillery. The propert is nice, clean and lovingly mainted by the couple who also live there and are very helpful. Dunca (the owner) prepared deliciious Scotish breakfast every morning and was a reservoir of Islay knowledge. He knows every body on the Island, and everyone knows him fondly. I had great discussion with Duncan at breakfast every morning, and it was a highlight of my trip. Thank you for your hospitality.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great B&B

Good breakfast cooked to order. Great location. Sea view.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Elizabeth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location, near the harbour in Bowmore Room very good, very clean, comfortable bed, nice bathroom with bath Property is currently changing hands, the sale completed this week As per previous reviews the previous owner served full Scottish cooked breakfast- the new owner is just doing prepared continental breakfast boxes which you help yourself to from the fridge We were not expecting this and were quite disappointed. There is nowhere in Bowmore where you can get breakfast so be aware
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

John

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Central location for exploring Islay and Jura.

Great place to stay in the middle of Islay’s largest village. Friendly and helpful staff.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

stephen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Enjoyed a couple of days staying here. Rooms were very comfortable and clean. Nice breakfast.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kevin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Island Bear is a wonderful place to base a trip to Islay. It is situated at the center of town in Bowmore. The owners are very attentive and nice to talk with. The rooms are modern and very clean. Highly recommend!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Irakli

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very cosy place, wonderful people
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Garry

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly staff,nice breakfast walking distance to pubs , shopping and other convenient facilities. Comprehensive local information provided in room. Nice relaxation area
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hybre

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fiona and Duncan is friendly and helpful and provided a great breakfast every morning. The hotel was quiet and conveniently located a street from the ocean and and across the road from the Bowmore distillery with good restaurants nearby. Very comfortable beds and clean facilities.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Russell

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Island Bear was amazing, Fiona was a great hostess!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Chi Leung

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Convenient location
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very kind owners, easy check in and check out. Delicious home made breakfast in the morning. The room/bathroom was comfortable and homely. Location (in Bowmore) is ideal as a central location on Islay, and you have access to bus services.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Karen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean, modern and spacious and at a good price. Great value for money.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Teresa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Small but Clean and Personable

Fiona, Duncan and Filip were great hosts. The breakfast was excellent. Having a fan in the room would be a plus. The B &B was close to many of the distilleries. Getting on and off the Ferry was easy.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Joanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Duncan and Fiona were fantastic hosts so welcoming they recommended some lovely places to eat.The B&B was spotless extremely comfortable bed and a great breakfast. Could not have asked for more.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Diane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hostess was so friendly and helpful! The room was lovely and had a great bathtub. View was beautiful from the room. Breakfast was great!
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Adam

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Best place to stay on Islay

The location was perfect right in the heart of Bowmore with a wonderful view. Fiona and Duncan were wonderful hosts with excellent food, wit, and charm. The room was spacious and clean with everything we could have needed.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hayley

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We spent 3 nights at the Island Bear and it was wonderful. Duncan and Fiona were excellent hosts and helped us when we needed to make a change and bring our son with us. The room was lovely, comfortable and the breakfasts were fantastic. We’ll recommend staying here to everyone that we know traveling to Islay
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Georg

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really friendly owners, a clean and spacious room. Parking was no problem, close to the Bowmore distillery. Got a fully cooked Scottish breakfast, tasty! Weather wasn‘t so friendly, but hey: It‘s Scotland! Enjoyed my stay and hopefully will come back again.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Staff friendly and interested in what we'd done during the day. Towels not changed or room serviced during 3 night stay. Breakfast available after 8, limited time slots.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025