AS Hotel Limbiate Fiera

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan AS Hotel Limbiate Fiera valokuvagalleria

Aula
Kolmen hengen standard-huone | 1 makuuhuone, untuvapeitot, minibaari, tallelokero huoneessa
Aula
Baari (majoituspaikassa)
Terassi/patio

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Baari
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Pesulapalvelut
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Huonepalvelu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Corso Como 52, Limbiate, MB, 20812
  • Place, Fiera Milanon messukeskus
    ‪14 min ajomatka‬
  • Place, Museo Storico Alfa Romeo
    ‪14 min ajomatka‬
  • Place, Autodromo Nazionale Monza
    ‪16 min ajomatka‬
  • Airport, Milano (LIN-Linate)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Superior-sviitti

  • 39 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen standard-huone yhdelle, 1 suuri parisänky

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen economy-huone yhdelle, lisärakennuksessa

7,0 kautta 10
Hyvä
(4 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 henkilö
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen economy-huone, lisärakennuksessa

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

7,0 kautta 10
Hyvä
(2 arvostelua)
  • 23 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, 1 suuri parisänky

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(5 arvostelua)
  • 23 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kolmen hengen standard-huone

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(11 arvostelua)
  • 23 m²
  • 4 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä TAI 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen economy-huone (kaksi sänkyä), lisärakennuksessa

  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

AS Hotel Limbiate Fiera

Esikaupunkialueella oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Ravintola, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on kokouskeskus, business center ja kokoustila.
AS Hotel Limbiate Fiera tarjoaa 183 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Vuoteissa on untuvapeitot. Satelliittikanavat ja maksulliset elokuvat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, sadesuihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

AS Hotel Limbiate Fiera on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Fiera Milanon messukeskus ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Niguarda Ca' Grandan sairaala
  • Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Business-palveluihin kuuluu business center ja kokoushuoneita. AS Hotel Limbiate Fiera tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, concierge-palvelut ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja alueelliset kuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Corso Como 52 Restaurant – ravintola paikanpäällä. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Lasten ruokalista on saatavilla.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Corso Como 52 Restaurant

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat
  • Välipalabaari/herkkukauppa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Kokoushuoneita
  • Kokouskeskus
  • Tietokonepiste

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 2 rakennusta
  • 3 kerrosta
  • Juhlasali
  • Rakennettu vuonna 2011
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Maksulliset elokuvat
  • Teräväpiirtotelevisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänky on saatavilla 20.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 89 EUR per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Vauvansänky: 20.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
AS Hotel Limbiate Fiera tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 108027-ALB-00001, IT108027A1DZJON456
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

AS Fiera
AS Hotel Fiera
AS Hotel Limbiate Fiera
AS Limbiate Fiera
Azzurra Hotel Limbiate

AS Hotel Limbiate Fiera – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 376 kautta 790 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 275 kautta 790 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 76 kautta 790 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 37 kautta 790 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 26 kautta 790 arvostelua

8,6/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,2/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Heikki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Samu

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Siisteys
A bit dirty room and some bits were broken. Otherwise good for the value.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Henkilökunta oli mukava ja aamiainen oli erinomainen!👌 Hotellihuoneessa haisi lievästi tupakalle kun menimme, mutta huoneessa oli hyvä ilmastointi joten haju ei häirinnyt.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023

4/10 Huono

Henry

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Teemu

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2018

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Keskinkertainenkin olisi ollut hyvä.

Huone oli varsin nuhjuinen ja pimeä, ravintolan hintataso ei heijastunut ruuan laatuun, henkilökunnan käytös vaikutti teennäiseltä, yhteiset tilat olivat todella meluisat, aamupala oli keskinkertainen, hotellilta käveli hetken juna-asemalle josta pääsi helposti keskustaan. Huoneessa sänky oli erittäin epämukava, ulko-ovesta kuului liikenteen ääni, huoneeseen johtavassa portaikossa ei ollut mitään valaistusta, huoneen valaistus oli huono, huoneessa oli kuuma kunnes yöllä oli kylmä (ilmastointilaite oli meluisa eikä muuttanut huoneen lämpötilaa).
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017

8/10 Hyvä

Paavo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotelli on erittäin hyvä työmatkavirailuun, kun ei ole tarvetta olla Milanon keskustassa. Alueella nyt ei ole juuri turistista nähtävää eikä koettavaa, mutta junalla pääsee Milanon keskustaan. Autolla liikkuville hyvät pysäköintitilat.

10/10 Loistava

Jari-Pekka, Kauhajoki, Finland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Business hotel

We are really satisfied to AS Hotel Limbiate Fiera. This is kind of business hotel, and good one. Friendly staff who treated well also punkrockers ;) Room was enough big etc. If you has no car, this is not your choice. This is far away from most of places. Breakfast and its selection was like it should be in four star hotel.

10/10 Loistava

Risto, Lempäälä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyvä yöpymispaikka Milannon ja Montzan väissä

Milanoon ja Comon järvialueeseen tutustumassa. Hotelli oli upea ja uusi. Todella siistiä jokapaikassa ja siistijät tekivät huonesiivouksen perusteellisesti pesten lattiat ja pesuhuoneen täydellisti yöpymisemmekin aikana. Hotellin henkilökunta iloista ja avuliasta. Ilmainen shuttle kuljetus rautatieasemalle ja respa neuvoi matkan junalla Milanoon. Autolle hyvä pysäköintitila talon alakerrassa. Sängyt hyvät. Aamupala runsas ja monipuolinen. Hinta-laatusuhde hyvä. Tätä hotellia voi suositella ja tulisin toienkin kerran, josko Milanon keskutaan shoppailemaan tai Monzaan formulaa seuraamaan.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Hotelli oli muuten loistava, mutta suihkusta tuli vain kylmää vettä ja henkilökunta ei ollut hirveän palveluhaluista.

4/10 Huono

Orhan

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

6/10 OK

David

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Motel vieillissant mais pratique

Chambre au Motel. Nous avons dû changer de chambre car la première sentait très fort à tabac (chambre non fumeur) et lits jumeaux au lieu de grand lit comme nous avions réservé. La deuxième chambre sentait encore le tabac mais moins. Nous l'avons gardé. Meubles vieillissants mais bien agencés et lit confortable. La douche fuit grave l'eau par le dessous et nous avons dû essuyer avec les serviettes : Une claire négligence d'entretien de la part de l'hotel. Petit déjeuner inclus dans le prix et très bien avec beaucoup de choix. Personnel agréable, surtout la jeune stagiaire qui nous a fait le check-in.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

6/10 OK

Matteo

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Henry

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Entspricht nicht den Bildern. Dreckig. Abgewohnt. Badezimmer dringend renovierungsbedürftig. Es riecht nach Zigaretten. Teppich wellt sich. Türe lässt sich nicht verschließen. Totale Irreführung.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

ROBERTO

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ottima
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Giuliano

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Pirapakaran, Rorbas

Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

MARCO

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Niels

Liikematkailija
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Lutfi

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice place
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Filippo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

ANGELO

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Viaggio di lavoro

Cortesia nel trovare le soluzioni giuste e la camera idonea.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Gabriele

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sempre una garanzia

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

Potato

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025