Al Campaniel

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Al Campaniel valokuvagalleria

Terassi, jossa on ulkokalusteita, ruukkukasveja ja näkymä ympäröiviin rakennuksiin.
Standard-huoneisto, 2 makuuhuonetta, keittotila, pohjakerroksessa | Tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Huoneessa on puinen työpöytä, maljakko, jossa on kukkia, peili ja ovi, jossa on koristeellinen lasipaneeli.
Ruokailutila, jossa on punaisella kankaalla verhoillut tuolit, valkoiset pöytäliinat ja koristeellisin paneelein varustettu puinen kaappi.
Pieni, hyvin valaistu huone, jossa on valkoinen työpöytä, tuoli, patteri, ikkuna, jossa on keltaiset verhot, ja peili, jonka päällä työpöydällä on lamppu.

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
San Polo 2889-Calle del Campaniel, Venice, VE, 30125
  • Place, Canal Grande
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Piazzalle Roma
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Rialton silta
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪41 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Camera Standard con bagno privato esterno

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • 11 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huoneisto, 2 makuuhuonetta, keittotila, pohjakerroksessa

  • Näkymä kaupungille
  • 25 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Camera Superior con bagno interno

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Al Campaniel

Kiertoajelu-/lippupalvelu, tallelokero vastaanotossa ja ilmainen aamiainen kuuluvat tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen.
Al Campaniel tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat puhelin sekä ilmaiset paikallispuhelut (voimassa saattaa olla rajoituksia). Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Al Campaniel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Canal Grande. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen ja ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Piazza dei Frari (aukio) ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Campo Santa Margherita
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Al Campaniel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja tallelokeron vastaanotossa.

Tämä 3 tähden aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Ruoka ja juoma

  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 11.1.2026–10.1.2028 (päivät saattavat muuttua).

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 25.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lisävuode: 25.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042B4FZN9HIO6
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Al Campaniel ei tarjoile alkoholia.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Al Campaniel
Al Campaniel B&B
Al Campaniel B&B Venice
Al Campaniel Venice
Campaniel
Al Campaniel Hotel Venice
Al Campaniel Venice
Al Campaniel Bed & breakfast
Al Campaniel Bed & breakfast Venice

Al Campaniel – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 366 kautta 694 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 263 kautta 694 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 45 kautta 694 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 13 kautta 694 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 694 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jeandré

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was clean and great location
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Matthew

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Loved this hotel. It was very clean, convenient and great value for money. Would stay again without question.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Melica

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice staff and really clean! We enjoyed our stay
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kyle

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a very comfortable place, and in a very nice area. You are close to everything. We only stayed a night, and the breakfast in the morning and fresh coffee with a wonderful touch.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Danielle

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Surprisingly it was easier to find than I expected. The staff were very friendly. Room was clean.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Rodolfo

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Very good location but the place is old,
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tiny room but clean and perfect for our needs. We only stayed one night so a small spot was just what we needed.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jesus

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice staff, enjoyed the breakfast. Our flight was cancelled and we arrived the next morning and our room was still ready and they were understanding. Neighborhood was charming.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Arbind

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owners were very helpful and kind.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mégane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The body Emanuele is very kind the place room and bathroom was impeccable very clean and confortable, I highly recommend it, good place in Venise
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

James

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Al Campaniel was a great place to stay and Emanuel (owner-operator) was incredibly sweet. We had a safe and cozy room at a really affordable price point. The breakfast was a good continental breakfast with fresh fruit, pastries, coffee, meats and cheeses. The location is perfect and the accommodations and service were very excellent. I highly recommend this bed and breakfast!
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Elena

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My son and I stayed in this hotel. We had good time. The room, bathroom, all area was super clean. We can tell Mr. Emanuele and people who work there take care about the hotel. The breakfast was amazing, everything you need to start your day! We left our luggage until late night train, and it was safe. Great place! Great experience! Very close to most visited places, 10 minutes from bus station.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Patricia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
All.good
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ella

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff and breakfast were phenomenal. We did not realize the bathroom was not attached to the room which made showering/using the restroom inconvenient. Overall would stay again but would like to get a room with attached bathroom next time. Great stay!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Comfortable.

Very central to all attractions. Extremely helpful host and room comfortable.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lisa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Our stay was lovely. The hosts were kind and gracious. It was easy to walk to the vaporetto and a pleasant walk to San Marco and all the sites. Highly recommend!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sheryl

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Comfortable and convenient

Our stay was wonderful! The owner is very accommodating and the service was great. Breakfast was included which was a nice touch and really good. Our room was comfortable and clean. The location was convenient to the vaporetta stop and very quiet. We would definitely recommend this place!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Lesa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owner of the property was overly accomodating and helped us navigate the city and call taxis.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

emmanuel abiodun

Did not have time for breakfast
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Heather

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Marco and staff were AMAZING! Very accommodating and helpful. Wonderful breakfast in the morning. Located super close to a water shuttle/bus stop. Very clean room and comfy bed. Thanks for everything! Would definitely come back here again!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Duncan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Really great B+B Stay

Lovely B+B with a good breakfast to start the day. It was a really nice, clean room with lots of aminities and plugs to charge our stuff overnight. Would have been very happy to stay longer. Biggest issue was that we didn't know it was near a water-bus stop until we had walked through half of Venice. Connections to St Mark's Square are great!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Teresa

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a wonderful stay at Al Campaniel! Our room was exactly what we needed for our time in Venice. Although it was located on the main floor, which initially made me worry about noise, I was very wrong! The room was surprisingly quiet, peaceful, and impeccably clean throughout our stay. The private bathroom was a great bonus. The location was fantastic. We loved the convenience store right on the corner for quick snacks. It was also an easy, stress-free walk from the train station, even when managing our carry-on luggage. Check-in was seamless, and Emanuelle was incredibly helpful. Check-out was just as simple. I can't emphasize enough how truly delicious the breakfast was—it was a highlight! The entire staff clearly puts a great deal of care into the rooms, the food, and the overall guest experience.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

ramin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
There were mosquitos in the room
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ehsan-ul

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Online chwcking was difficult. Had to wait to talk and get assistance to getting in. Otherwise service and location to river bus was excellent.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

MICHELLE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We stayed 2 nights. The staff are absolutely lovely. Our room was spacious, and we had access to everything we needed for a short stay. It's a very short walk to the nearest ferry stop making it a great spot for navigating around Venice. Breakfast was lovely and they were able to accommodate my gluten free requirements once I let them know I'm coeliac. We were on the 2nd floor and had to carry our heavy luggage stairs up and down but aside from that we found our stay very enjoyable. Unfortunately, we were pick-pocketed nearby which we have learnt is a wide-spread problem across Venice so stay alert and take precautions to protect your valuables while visiting this beautiful city.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025