Ca' del Cinema

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ca' del Cinema valokuvagalleria

Terassi/patio
35–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat
Kahden hengen superior-huone, 1 parisänky | Minibaari, tallelokero huoneessa, yksilöllisesti sisustettu
Tilava olohuone, jossa on portaikko, ruokapöytä tuoleineen sekä joulukuusi kynttilöineen.
35–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle del Morion 2954, Castello, Venice, VE, 30122
  • Place, Huokausten silta
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Rialton silta
    ‪13 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä kaupungille
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen superior-huone, 1 parisänky

  • Näkymä kaupungille
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen superior-huone, 1 makuuhuone, oma kylpyhuone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Ca' del Cinema

Tämän aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu concierge-palvelut, pyykinpesutilat ja express-sisäänkirjautuminen. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, puutarha ja tallelokero vastaanotossa.
Ca' del Cinema tarjoaa 3 huonetta, joissa on DVD-soitin ja minibaari. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. 35-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, tohvelit ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tallelokerot. Siivous on saatavilla päivittäin.

Ca' del Cinema sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Huokausten silta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Huokausten silta ja Pyhän Markuksen tori
Ca' del Cinema tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys. Ca' del Cinema tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat.

Tämä 4 tähden aamiaismajoitus sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 8.30–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 8.30–10.00; 10 EUR per aikuinen ja 8 EUR per lapsi

Perheystävällinen

  • DVD-soitin
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • 20 sisäänkäynnille johtavaa askelmaa
  • Sileä lattia huoneessa
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 1 kerros
  • 1 rakennus
  • Merkityt tupakointialueet
  • Rakennettu: 1200

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 35–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat
  • DVD-soitin

Ruoka ja juoma

  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 11.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.30–23.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse aikaisintaan 5 päivää ennen saapumista. Vastaanotto on avoinna rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 10 EUR aikuisille ja 8 EUR lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Verotunnus – 02881330274
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.30–23.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet avaimen hakemiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042B4FFRT42SR
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ca' Cinema B&B Venice
Ca' Cinema B&B
Ca' Cinema Venice
Ca' del Cinema Venice
Ca' del Cinema Bed & breakfast
Ca' del Cinema Bed & breakfast Venice

Ca' del Cinema – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 29 kautta 37 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 37 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 37 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 37 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 37 arvostelua

9,8/10

Siisteys

9,6/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Bob

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent place in great location. Loved the older region. And much quieter than the area by the Riolta bridge. Also staff was excellent!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Geeta

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Lovely homely feel and my teenage daughter loved playing with Minou the cat.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tomas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Property was very nice and rustic. Love the cat!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

CHRIS

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Loved it loved it loved it. Huge room and bath combo. With in walking distance of everything. If we did not struggle with water taxis this would have been a perfect trip to Venice. Motel was awesome.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Maria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room size for Venice was large
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Terry

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nicole was excellent at communicating and both her and Monica were so warm and welcoming. The room, common area, and patio were spotless with beautiful furnishings and decor. Such a nice, comfortable and safe place to stay in a great walkable location. Minou, the friendly black cat was the icing on the cake. Absolutely loved my stay and will recommend to friends and anyone going to Venice.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Eldon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fabulous suite! Coffee in the morning was the only issue!!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kevin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was our first time in Venice and we got there at night. Not being from there, I was on edge walking through the narrow alleys that were not always well lit. Once we got to our bed and breakfast though, as soon as we opened the door, it was wonderful. The staff and the amenities were great.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Angela

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great place to stay in Venice

Quiet, clean, and comfortable hotel. Our room was beautifully decorated and had plenty of storage room. 8 minutes walk from San Marco square and 11 min from waterbuses'. Nicole, the owner, kept in touch with us and helped up us with a lot of info of how to get around. Monica, who cleaned our room daily and served us breakfast is very nice and funny. Loved her and we loved the place! Definitely, we'll come back again!
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yinka

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Wonderful

We had one of the rooms next to the living room area. It was spotless and very spacious with a separate private bathroom. Loads of cupboard and wardrobe space. A small fridge to keep our drinks cool. Nice quiet neighbourhood with some corner shops and small supermarkets. Google maps is a must as the narrow cobbled streets are quite similar and it’s easy to tAke a wrong turn and get lost. Nicole was always available via email for any questions and Michelle was available if there were any questions about the room.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Kaoru

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
バスタブが広くてゆっくり旅の疲れを取ることができました。
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Frank

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Review of Ca de Cinema

We appreciated that the hotel was within walking distance to the places we wanted to visit in Venice, but relatively quiet and away from the crowds.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sandrine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent

J'ai passé un temps fou à chercher le lieu idéal pour notre séjour et je l'ai trouvé chez Francesca et Giuseppe ! Je recommande vivement !
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

vicki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Feel like a star at the Ca' del Cinema

This is our second trip to this wonderful hotel. The owners are so warm, welcoming and inviting it feels like we have known them for years. The location is perfect for us in the not so crowded area of Venice where you can see more how the real people live in this amazing city. It is also a special treat to go to Murano and visit the former church (Santa Chiara) that Giuseppe (who runs the hotel with wife Francesca) owns. The whole experience of staying there feels like some sort of backstage tour of Venice that you may not get if you stay somewhere else. we love it!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Katie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quiet area, but close to all the main attractions

We had a wonderful end to our honeymoon in Venice, made extra special by our stay here. Francesca is a wonderful host and made sure we had everything we needed. We felt very well looked after. The room and public areas were elegant and spotlessly clean and the tea and coffee making facilities in reception were greatly appreciated. The hotel is out of the main tourist area, which makes it a peaceful spot, but it is in very short walking distance to all the places you're likely to want to visit and to vaporetto stops for both the Grand Canal and the islands and airport, which gives you the best of both worlds. There are some lovely and untouristy restaurants nearby - trattoria Johnny and da Alvise. I would certainly make Ca' del Cinema my first choice for a future visit.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Calum

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great hotel outside for a visit to Venice

This is an awesome hotel I would highly recommend. Perfect for exploring Venice. Francesca was extremely helpful throughout our stay and our room was a great size!.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

편리하고 깨끗한 호텔

관광하기 편리하다.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Natalie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Amazing B&B! Highly recommend! 5 stars!

Extremely accommodating was Francesca and her husband Giuseppe. They made us feel right at home. The facility was extremely clean and modern/updated. They were resourceful in providing local Venice information for our trip. Location was perfect. It's a 10 minute walk from St. Marks Square, but not in a commercial area which is great. They provide FREE WIFI that actually works really well compared to other locations. They provided comfy white slippers in the bedroom which is a nice touch.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nails

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Wonderful little B&B tucked away in Venice

The proprietors were wonderful. We kept changing our arrival time but finally arrived to a warm greeting and great advice about where to go to eat, things to see, best times, etc. The advice was spot on, and as a side benefit, we went to their recommended glass shop and had a fantastic experience as well. Breakfast was great; the room was very clean and beds comfortable. Not the fanciest nor most expensive B&B but our favorite place on the entire 2 week trip. Very happy with our experience.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jason

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great place. Enjoyed our stay.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Eveline

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Komfortables sauberes kleines Hotel

Sehr nette Gastgeber, riesiges Zimmer mit separatem Badezimmer, sehr schön möbliert, großes Bett mit guter Matraze
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

pilar

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Habitacion preciosa

Los dueños fueron muy atentos y amables.nos explicaron en todo momento sonbre cualquier duda
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great place to stay!

We had a lovely stay at Ca' del Cinema in Venice. Great location...far enough away from St. Mark's square that it was quiet, but we were still a 15 minute walk or so from everywhere we wanted to go. Convenient to a water bus stop that we utilized to and from the train station and on a day trip to the islands of Murano and Burano. Francesca was helpful in providing precise directions and recommending area restaurants. She also directed us towards her husband Giuseppe's glass artists' workshop on Murano which was a wonderful experience. He treated us so well while we were there and it was fascinating to see examples of what the island artists are capable as well as a demonstration. Hope to return in the future!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Experience Venice

Lovely warm welcome. Beautiful accomodation Very clean and centrally located
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mégane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Séjour en amoureux au top

Séjour de 2 nuits dans ce magnifique B&B. Accueil très très chaleureux. L'hôte parle le français ce qui est bon à savoir. Quant à la chambre aucune déception. Chambre très propre et spacieuse.Lit très confortable. Salle de bains propre. Le petit déjeuner est copieux. Rien à redire. Séjour au top ! Je recommande vivement cet hôtel pour un séjour à Venise et ses alentours.