Hotel Bohemia

VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Bohemia valokuvagalleria

Älytelevisio, Netflix, suoratoistopalvelut
Majoituspaikan julkisivu
Terassi/patio
Yksityinen keittiö
Comfort-huoneisto, terassi | Egyptinpuuvillaiset lakanat, ylelliset vuodevaatteet, työpöytä

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Karl-Marx-Str. 262, Berlin, BE, 12057
  • Place, Körnerin puisto
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Rixdorf
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Place, Estrel Festival Center
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Berliini (BER-Berliini–Brandenburg)
    ‪22 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Comfort-huoneisto, terassi

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 90 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 7 henkilöä
  • 7 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 10 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone

  • Näkymä kaupungille
  • 14 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 4 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 6 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä kaupungille
  • 10 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Bohemia

Välipalabaari/deli, express-uloskirjautuminen ja puutarha kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Bohemia tarjoaa 16 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja kannettava tuuletin. Vuoteissa on egyptinpuuvillaiset lakanat ja ylelliset vuodevaatteet. 24-tuumainen älytelevisio, digitaalikanavat ja Netflix. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Hotel Bohemia sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Estrel Festival Center. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, välipalabaari/deli ja aamiainen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
  • Sijaitsee 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Brandenburgin portti ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Alexanderplatz
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Bohemia tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, puutarhan ja express-uloskirjautumisen.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.30–11.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–10.00 arkipäivisin ja 7.30–11.00 viikonloppuisin; 15 EUR per henkilö
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Tekemistä

  • Polkupyörävarasto

Perheystävällinen

  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (120 senttimetriä leveä ovi)
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Ei muovisia juomapillejä
  • Ei muovisia kahvinsekoittajia
  • Ei muovisia vesipulloja
  • Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kasvisruoka-aamiainen saatavilla
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Muita kuin muovisia kahvinsekoittajia saatavilla
  • Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
  • Rakennettu: 1870
  • Tupakointi ei sallittu
  • Uudelleenkäytettävä astiasto
  • Uudelleenkäytettävät kupit
  • Ympäristöystävällisiä siivoustuotteita käytetään

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Egyptinpuuvillaiset lakanat
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 24−tuumainen älytelevisio ja digitaaliset kanavat
  • Netflix
  • Suoratoistopalveluita

Muuta

  • Kannettava tuuletin
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • LED-valaistus
  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Vettä säästävät WC-istuimet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–18.00
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: ab 22 Uhr in einem Schließfach im Eingangsbereich.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Ilmoita majoitusliikkeeseen etukäteen arvioitu saapumisaikasi.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, turvalokero

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 30 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 15 EUR per henkilö
  • Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
  • Lisävuode: 30 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–18.00.
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: ab 22 Uhr in einem Schließfach im Eingangsbereich
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Britzer Tor
Britzer Tor Berlin
Hotel Britzer Tor
Hotel Britzer Tor Berlin
OYO Hotel Bohemia
Hotel Bohemia Hotel
Hotel Bohemia Berlin
Hotel Bohemia Hotel Berlin
Hotel Bohemia by Vivere Stays

Hotel Bohemia – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 55 kautta 218 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 99 kautta 218 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 44 kautta 218 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 13 kautta 218 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 218 arvostelua

8,6/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Joshua

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fantastic stay and amazing staff.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Thomas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The place was so nice and staff were excellent we really appreciated the breakfasts which were managed with great care and we felt very welcome
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

simona

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Kind staff
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nice stay

Very friendly service and our room was clean and tidy.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Karl Johan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice location by the park
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Sean

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Decent hotel for the price range. Friendly staff. Rooms and beds are small. Nice area but a far walk from decent food.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hakan

Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Abir

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ralf

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I just needed a stay for one night to atted a cultural event nearby. For this purpose Hotel Bohemia was just right. Only the TV I could not get to work (no channels loading) but that was a minor issue to me.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place was great! Myself and 7 other gentlemen hired the apartment on top for a stag do and were so pleased by the standard of accommodation. The management were super friendly and the breakfast was tasty and much needed. The apartment had a fab terrace and the facilities in the apartment had all we needed.There was a very cool private lift to get in, and the reception people were always really helpful if we needed anything. There's a big projector and a soundbar which meant we could watch Fury v Usyk without having to be in a noisy bar and listen to our own music in high quality audio over the weekend. I honestly can't say a bad word about the place.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Daniel

Hyvää: Siisteys
I found it unfortunate that I didn't receive a response to my message that I would be arriving at the hotel late. It was also not entirely clear to me how to open the door of the hotel after I'd picked up the keys from the gas station across the street.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Definitely not staying here again...

Checking into the hotel is weird. If you come after 4pm there is no one at the front desk to help you, so you have to go to the gas station across the street to collect your keys. The elevator was broken so we had to carry heavy luggage up the stairs, which was super inconvenient given my mother is disabled. The curtains in the room were broken and there was no way to cover the windows completely, hence zero privacy in our room from the main street view. The room itself was okay and was separated for 3 guests which was the only plus side. The neighborhood was a bit sketch at night.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Claire Rosamund

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I returned at 10.00 at night. The street door, inner door and back door were wide open. I contacted the receptionist four times in the next hour and a half and was told twice it would be sorted out, then twice I was unable to contact him. I managed only to lock the back door with one of my keys. At 11.30 I packed and left, since the other doors were still wide open. Although it is clean and quiet, I cannot recommend this hotel because I found it unsafe. I asked for a refund from Expedia whose hands were, alas, tied. They asked the hotel, and, alas, their 'policy' did not allow them to refund. Both hotel and Expedia need to wake up to the safety of women travellers.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Sinan

Hyvää: Siisteys
I'll start by listing the good things: - The hotel was very clean - The beds were comfortable - The area that was safe, even late at night - The Internet signal was very strong - The price was very reasonable The things that could be improved: - The elevator never worked. I have a knee injury and had to drag my luggage all the way up and down which caused further injury - Some curtains were missing, and there was not enough of them to block the Sun light. Luckily, my trip was in October so the Sun rose later in the morning, otherwise I would have been awake at 5 with the Sun shining directly at my bed - In my 8 days stays, I never saw a single staff member which was really weird! The only person that I saw was the cleaning lady. There was literally no one to address any issues (such as the curtains) - They have a breakfast cafeteria on the first floor that stayed closed, and was never open - The heating knob was fixed and cannot be changed (most likely because of the current energy crisis). I had to wear thermal underwear to be warm enough to sleep, but everyone responds to the cold differently Overall, the stay was much better than I initially thought it would be, and I would definitely stay there again if the curtain issue was fixed, and the elevator worked.
Yöpyi 8 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Rauhallinen hotelli keskustan ulkopuolella

Perussiistit huoneet. Hiljainen ympäristö. Hyvät joukkoliikenneyhteydet, erinomainen hinta/laatu.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Minna Marita

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Okay hotel for reasonable price!

We stayed for 6 nights. Two kids and three adults. Had the upper floor apartment (only that one there, no other rooms), so it was very quiet. Very friendly staff! Apartment was big, full of light. Kitchenette has truly seen better days, but is enough for cooking. It was very hot a couple of days in Berlin, so air conditioning would have been nice in bedrooms. Great, big bath tub, kids loved it! Surroundings very typical Neukölln neighbourhood. Not very much for kids, but great to see everyday life. Shopping center very near, biiiiiig Real-, grocery shop which open til 24.00. Two U-bahn stations very near: Neukölln and Grenzallee. About 200 metres. Bierstubes etc. right around the corner.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jaakko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mukava pääsiäisreissu berliinissä

Oikein miellyttävä hotelli, etenkin ylimmän kerroksen huoneisto. Lähimmät U-Bahn pysäkit ovat pienen kävelyn päässä, kauppa ja 24h huoltoasemat ovat myöskin aivan pienen matkan päässä. Läheltä löytyi myös muutama oikein mainio ravintola.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Marko L.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mukava, pieni hotelli hyvien yhteyksien päässä

Hotelli oli erittäin positiivinen yllätys! Pieni ja siisti hotelli, jossa edullinen ja laadukas aamiainen. Hyvien yhteyksien (U7 ja S41/S42) päässä. Tänne toistekin!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Pate Kuopiosta

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Hyvä hinta/laatu suhde

Siisti hotelli rauhallisella paikalla. Lyhyt matka metroasemalle. Ainut puute on ilmastoinnin puute, tosin tähän vuodenaikaan sitä ei tarvittu. Ystävällinen henkilökunta.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Christian

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Netter Kontakt,nettes Frühstück,aber das Hotel und die Zimmer mächtig in die Jahre gekommen….
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Fiddeli

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Trevlig och engagerad personal

Mycket trevlig och engagerad personal när vi checkade in. Blev serverade en välkomst-öl, till och med. Det var rent och fräscht, dock lite lyhört då vårt rum låg precis vid hiss och trapphus. Vi sov gott i sköna sängar och badrummet var ljust och stort. Frukosten tog lite tid, de var inte med uppdukningen 7.30, antar att de inte var vana att gästerna faktiskt går upp så tidigt en lördag.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

gael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bon emplacement bon rapport qualité/prix

bon hotel en rapport qualité/prix y étant allé à l'occasion du salon ITB à 20min en métro du salon. Excellent petit déjeuner fait sur une cuisine ouverte, bonne variété de choix pour le matin. 5min à pieds du Ubahn et Sbahn et d'un supermarché Aldi et station service ouverte toute la nuit. Hotel bien insonorisé
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Johannes

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Zimmer war angenehm gross, ebenfalls das Bad. Das Frühstück war sehr gut
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Prof. Dr. Alf

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Grundausstattung des Zimmers war funktional, aber mit kleineren oder größeren Fehlern, z. B. defekter Duschkopf, aus der Wand hängende Steckdose im Bad. Die Informationen z.B. über WLAN, Einchecken etc. waren widersprüchlich oder falsch und mussten gesucht werden (u.a. durch Expedia). Der Fahrstuhl ist offensichtlich seit längerem defekt. Alles das sind Punkte, die eigentlich leicht zu beheben wären, dann könnte man das Hotel wegen Lage und zugrundeliegender Ausstattung durch empfehlen.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Hamza

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Alles war net sauber da war niemand für servis da musste sogar Schlüssel von Tankstelle abholen
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021