Hotel Vista del Mar

2.0 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Vista del Mar valokuvagalleria

Näkymä rannalle/valtamerelle
2 ulkouima-allasta
Näkymä parvekkeelta
Standard-huone, 1 suuri parisänky, valtamerinäköala | Tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, vuodevaatteet
Hissi

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmastointi
  • Baari
  • Pyykinpesu
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Avenida Rafael Malagar #443, Entre Calles 5 y 7 Sur Colonia Centro, Cozumel, QROO, 77600
  • Place, Plaza Punta Langostan ostoskeskus
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, San Miguelin kirkko
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Cozumelin museo
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Airport, Cozumel (CZM-Cozumelin kansainvälinen lentoasema)
    ‪5 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 1 suuri parisänky, valtamerinäköala

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 1 suuri parisänky

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 2 parisänkyä

7,0 kautta 10
Hyvä
(2 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Standard-huone, 2 parisänkyä, valtamerinäköala

9,0 kautta 10
Upea
(6 arvostelua)
  • Näkymä merelle
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Vista del Mar

Hotel Vista del Mar tarjoaa asiakkaittensa käyttöön 2 ulkouima-allasta ja yksityisen valkohiekkaisen rannan. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Vista del Mar tarjoaa 20 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous pyynnöstä ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Käytössäsi on 2 ulkouima-allasta.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotel Vista del Mar on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Rafael E. Melgarin patsas. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ulkouima-allasta ja allasbaarin.
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan allasbaarista
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan 2 ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Stingrayn ranta ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chankanaabin kansallispuisto
  • Rantakuljetukset saatavilla maksusta
Rentoudu yksityisellä valkohiekkarannalla joka on vain 18 km päässä. Hotelli tarjoaa asiakkailleen maksulliset rantakuljetukset.

Majoituspaikan allasbaari kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Käytössäsi on myös kumppanimajoituspaikan ulkouima-allas.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 20 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Rantakuljetukset (lisämaksusta)

Ruoka ja juoma

  • Allasbaari

Tekemistä

  • 2 ulkouima-allasta
  • Shoppailu
  • Ulkouima-allas (asiakkaille)
  • Vesiurheiluvälineitä

Perheystävällinen

  • 2 ulkouima-allasta
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Kampaamo
  • Lahjaliike/lehtimyymälä
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Ulkotilat

  • Lahden rannalla
  • Suora yhteys yksityiselle rannalle
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Luiska pääsisäänkäynnillä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Vivulliset ovenkahvat

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka
  • Yhteinen olohuone

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Muuta

  • Ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.

Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta

Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen

Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Hotel Vista del Mar ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 7 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 82.12 MXN per majoitustila per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 18 vuoden ikäisille asiakkaille
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja mobiilimaksut. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Mobiilimaksuvaihtoehtoihin kuuluu: PayPal
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ulkovalaistus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Uima-allasta voi käyttää klo 9.00–20.00.
  • Enintään 2 korkeintaan 7 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vista Del Mar Boutique

Vista Del Mar Boutique Cozumel

Vista Del Mar Boutique Hotel

Vista Del Mar Boutique Hotel Cozumel

Hotel Vista Del Mar Boutique

Vista Mar Boutique Hotel Cozumel

Vista Mar Boutique Hotel

Vista Mar Boutique Cozumel

Vista Mar Boutique

Hotel Vista Mar Cozumel

Vista Mar Cozumel

Hotel Vista del Mar Hotel

Hotel Vista del Mar Cozumel

Hotel Vista del Mar Hotel Cozumel

Hotel Vista del Mar – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 266 kautta 557 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 189 kautta 557 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 66 kautta 557 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 18 kautta 557 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 18 kautta 557 arvostelua

9,0/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Jaana V.

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Good value for money

Location is just beside to the beach street and maybe it has the heaviest traffic also. Sea view rooms really do have nice view over the harbour but the traffic destroys sleeping nicely. The staffwas great and helpfull. Breakfast, not continental though as was mentioned. Coffee, a glassful of orange juice and some sweet pastries. Absolutely ould recommed for a traveller who would like to have value for money.

10/10 Loistava

Daniel

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The view from your bed of the ships is amazing.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Pearl

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely Room with a fantastic view you can't beat in the area 😍
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Anne

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff friendly and helpful. Rooms spacious and clean. Value for money Fantastic location
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Douglas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The room was spacious and clean. The staff were friendly and helpful. The balcony was roomy. I will definitely return!
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

francisco

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The staff excellent. Room clean .
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Myrna

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Clean spacious room with a balcony with a ocean view.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Mark Alexander Carl, North Sydney

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
The staff is very friendly and helpful. Especially Natalia. Everything is clean and well kept from that aspect of things. We enjoyed our stay "in the city", and will likely stay with Vista Del Mar again in the future. We can tell the building has been undergoing renovations. There still a lot of minor things that need some TLC to spruce things up. The centre spray portion of our shower head was missing, and promptly replace when we pointed it out. The staff are kind and interested in making the stay enjoyable. Natalia was very generous to us with her time to help sort out an issue we had with an activity reservation. Very smart and kind young lady. The hotel is located ion the heart of activities in the downtown are. Most places ar 5-10 minute walk, some more distant places 15-20 minutes. Lots of bars on the main drag as well as souvenir shops and the Cozumel Museum. There are many great little restaurants off of the beaten path to explore.
Yöpyi 14 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Mayra

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La habitación está en muy buenas condiciones ,la ubicación es excelente ,el personal súper atento,muy recomendable!!
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Carlos

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was very pleasant and corteous
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Jorge luis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Ubicación Comodidad Tranquilo
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

6/10 OK

Leon

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Rooms were quiet and bed was comfortable. Floors in room were not the cleanest. Older property, good value. Close to ferry and the town. Ocean front hotel.
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

Othoniel, Tuxtla Gutierrez

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

2/10 Hirveä

Iker

Huonoa: Siisteys
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Raymond

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Very close to all shops and ferry. Very clean room and comfortable bed. Shower head need to be changed because it’s like a faucet. Great view of the ocean. Very friendly staff.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Roberto

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Excelente ubicación con una vista increíble al mar caribe, personal muy amable, habitación amplia, limpia
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

10/10 Loistava

deborah

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were very helpful and accommodating.
Yöpyi 9 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Joanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Fantastic view! Room was immaculate, bed was comfy and staff were friendly. Would love more pillows and a fridge. But otherwise amazing for the price! Will definitely stay again.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Alejandro

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Personal muy bueno
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Paivi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The room is comfortable and spacious. The view is just amazing, I really loved it. The only problem is the noise from the street: the traffic, bars and people shouting.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Selvin Ariel, SAN ANTONIO

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room, staff, and location!
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Tamara

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No complaints , exactly what we expected . The staff was wonderful , the bed was a little hard , they got us a mattress pad and then it was fine . We really enjoyed our stay , and will be back
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Javier

Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Steven

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cool and comfortable with great views of the cruise ships docking. A little noisy but worth it. Shower head could be improved. Great stay overall.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

4/10 Huono

Janna

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel felt neglected, though apparently they are doing construction on the pool area. Furniture was stained, dirty and broken (I had them remove a chair from my room during check in so I wasn’t blamed for it). Very dated and well worn though I could tell they were trying to keep it clean. The rooms have no soundproofing and just the dropping of objects on the floor from upstairs guest was loud. I only stayed 1 of the 3 nights I booked. All that said, the staff was very friendly and the location is great (the sliding door was pretty sound proof enough to deal with the street noise) and they were generous is offering compensation as I checked out early.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025