Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Mukava talo 7 minuutin päässä Reims
Vain 10 kilometrin päässä Reims, viehättävässä kylässä Pargny lès Reims, Jean-Paul ja hänen vaimonsa Sophie on ilo toivottaa teidät heidän hiljattain remontoitu mökki. Löydät mukavuutta vain muutaman minuutin päässä Scenic Reitit Champagnen ja GR142. Tulemme varmasti johtaa sinut kaunein retkeilyreitit ja matkailutoimintaa lähellä! Mökki on merkitty ja lähellä luonnonpuistoa Montagne de Reims, viinitarhan ja Champagne kellareissa, Tuomiokirkko Reimsin ja basilika St. Remi luokiteltu World Heritage UNESCO, Avenue de Champagne Epernayn Hautvillers syntymäpaikka samppanjaa ... Niin monta hyvää syytä viettää lomamökki Sainte-Barbe! Pohjakerroksessa majoitus on täysin itsenäinen ja on pieni puutarha nauttia ulkona säällä.
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Montagne de Reims’n alueellinen luonnonpuisto. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa pyykinpesukoneen.
Mökissä tarjoaa asiakkaille pyykinpesukoneen
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Montagne de Reims’n alueellinen luonnonpuisto ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Champagne Lelarge-Pugeot
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä mökki on savuton.
Majoittaja
mazzilli jean paul
Puhutut kielet
Englanti ja italia
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla mökissä: internetyhteys
Makuuhuoneet
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Ulkotilat
Grilli
Puutarha
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Kylässä
Maaseudulla
Vuoristossa
Tekemistä
Valinnaisia golfetuja
Ekokiertoajeluja lähistöllä
Kalastusmahdollisuus lähistöllä
Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
Metsästysmahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Viinitilakierroksia lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Majoituspaikka ei salli lapsia.
Puutarha
Yksikön koko: 55 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Nice House Small Garden 7 Minutes Reims Pargny-Lès-Reims
Nice Small Garden 7 Minutes Reims
Nice Small Garn 7 Minutes Rei
Nice House With Small Garden 7 Minutes From Reims Cottage
Nice house with small garden 7 minutes from Reims – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 8 arvostelua
10–Loistava
5
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 8 arvostelua
8–Hyvä
3
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 8 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 8 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 8 arvostelua
2–Hirveä
0
8,8/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Patricia R.
19.5.2025
Hyvää: Siisteys
Charming Getaway in Champagne area
This was the perfect home away from home to enjoy drives to the historic Champagne region. Close to Reims, Epernay, Hautvillier and numerous little villages in between to experience delicious champagne. Even one down the street. Well stocked kitchen for cooking our dinners. Used the washing machine mid our 15-day trip.
Patricia R.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Ulrike W.
30.8.2024
Hyvää: Siisteys
Wunderbare Champagne
Wir haben uns gut aufgehoben gefühlt in einer sehr schönen Unterkunft mit freundlichem Gastgeber
Ulrike W.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
xavier d.
6.10.2023
Hyvää: Siisteys
Au coeur d'un village champenois
Rez de chaussée d'unr petite maison au centre d'un village proche de Reims, dans rue tranquille. Bonne communication avec le propriétaire.
xavier d.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023
8/10 Hyvä
ISABELLE G.
7.8.2023
Logement sans tralala
Un rafraîchissement et un lavage des sols rendront le logement plus agréable
Des odeurs nous ont incommodés durant notre séjour
Le fouillis du petit jardin n'est pas accueillant
ISABELLE G.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2023
8/10 Hyvä
JACQUES G.
15.8.2021
Hyvää: Siisteys
Tout à fait correct
Tout à fait correct comme location de vacances.
Seuls petits bémols, pas d'accueil du proprio, pas d'état des lieux, mais heureusement des voisins charmants, chaleureux et très sympathiques (un grand merci à Robert et son épouse...).
Un peu juste en terme d'éclairage.
Pour le reste, rien à dire.
JACQUES G.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2021
10/10 Loistava
Vincent B.
25.7.2018
Maison comfortable et propriétaire à l'écoute!
Maison nickel avec barbecue disponible, et son propriétaire à l'écoute. Environnement calme dans charmant village.
Vincent B.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2018
8/10 Hyvä
Eric P.
24.5.2018
des bulles (de champagne) et du soleil près de reims
J P Mazilli a le sens de l'accueil et sait se rendre disponible, conseiller pour les visites culturelles, de la région st surtout des caves (grandes maisons de champagne comme vignerons indépendants).
Le gîte est idéalement situé à quelques kms de Reims, au centre d'un charmant petit village du 1er cru de champagne, avec pleins de ballades à pieds à effectuer dans la montagne de Reims.
Le gîte est bien aménagé, décoré sobrement mais juste ce qu'il faut.
Calme assuré.
Eric P.
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2018
10/10 Loistava
Patrick H.
11.2.2018
Parfait
Rien de négatif à dire...propriétaire extrêmement discret...petit gîte agréable et bien fourni...