Tämän savuttoman affittacameren palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Siivouspalvelu on saatavilla kerran loman aikana.
Domus Vatican Holidays tarjoaa 5 huonetta, joissa on ilmastointi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Huoneissa on taulutelevisio.
Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. Tämä affittacamere tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous kerran vierailun aikana ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.
Domus Vatican Holidays sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Monte Mario. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
Sijaitsee 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Vatikaanin museot ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Piazza Navona
Domus Vatican Holidays tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Tämä affittacamere on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (kerran vierailun aikana)
Esteettömyys
Hissi
Muuta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Muuta
Ilmastointi
Työpöytä
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 14.00–20.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 6.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 14.00–20.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Domus Vatican Holidays Rome
Domus Vatican Holidays Affittacamere
Domus Vatican Holidays Affittacamere Rome
Arvostelut
Domus Vatican Holidays – arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,2/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
9,2/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,2/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 44 kautta 67 arvostelua
10–Loistava
44
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 67 arvostelua
8–Hyvä
16
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 67 arvostelua
6–OK
3
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 67 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 67 arvostelua
2–Hirveä
2
Arvostelut
10/10 Loistava
Marja
25.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfect location in Rome
Very nice staying in this apartment and the host was so welcoming and friendly! Room was clean and the air-conditioning worked well. The location was perfect: near the metro station, bus stops and shops.
Marja
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Antti
Matkusti perheen kanssa
4.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Quite close to vatican and metro.
Antti
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Christopher
Liikematkailija
22.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Near Vatican City...
The room was comfortable for a few nights. The location was convenient, especially to bus stops and shopping around Vatican City.
Christopher
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Ricardo
Matkusti perheen kanssa
3.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ricardo
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Neil
28.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Neil
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Martina, Kempen
31.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ideal für Besuche des Vatikans, fussläufig erreichbar. Schönes Zimmer, sehr sauber und ruhig, sehr netter Gastgeber.
Martina
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Pratt
31.5.2025
Pratt
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Thorsten, Gütersloh
26.5.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Unterkunft ist in 5 Minuten von der nächsten Metro Station erreichbar. Es gibt zahlreiche Restaurants vor Ort. Die Ausstattung ist toll, der Vermieter großartig. Vatikan und die Museen sind zu Fuß erreichbar.
Thorsten
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Faina
Matkusti perheen kanssa
23.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
its a small hotel , I think it has only 5 rooms.
its located in the great location close to the Vatican and public transportation.
Close to an awesome fruit/meat market.
Clean room, friendly host
Very happy with this hotel.
Faina
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Ely Sandra
3.5.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
10
O sr. Pietro, responsavel pelo apto, foi mto amavel e prestativo. O ap é espacço e confortável, fica em excelente localizaçao, há uns 10 min,. andando, da estaçao de metrô. Proximo ao Vaticano. Enfim, excelente estadia. Só senti dificuldade de fazer o primeiro contato com o proprietário visto q o prédio é também residencial.
Ely Sandra
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
José
2.4.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Ótima localização e custo benefício
Excelente custo benefício para uma estadia em Roma , ótima localização
José
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Torben
Matkusti perheen kanssa
23.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Host was very friendly, excellent Service.
Very Well located, Just about 10 minutes to the next Metro Station and Vatikan City.
Definitely recommended
Torben
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
Joseph
Matkusti kumppanin kanssa
4.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was clean with very strong air con. The owner Pietro was very kind and helpful, will definitely recommend.
Joseph
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Sophie
2.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really nice and friendly service. The hotel was clean and more than enough for 5 days.
The location is good if you want to take the subway or bus and is very close to the vatican. If you want to see the other side of the Tiber you have to walk for a couple of minutes but it didn't bother me.
I would come again.
Thanks :)
Sophie
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
HECTOR ARTURO
20.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
HECTOR ARTURO
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Marina
3.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Small but has everything you need. Will always clean your room
Marina
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
2.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
좋은 숙소
위치는 바티칸과 가까우면서 조용한 주거지에 있습니다. 게다가 버스 정류장이나 지하철역과도 아주 가까운 위치에 있습니다. 머무르는 동안 조용하고 편안하게 지냈습니다.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Robyn
Matkusti ryhmän kanssa
19.6.2024
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Excellent place to stay! Clean, tidy, comfortable, great facilities. Would stay here again! Great customer service as well.
Robyn
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
6/10 OK
sunil
Matkusti pienten lasten kanssa
18.6.2024
Hyvää: Siisteys
this is not a hotel, just an independent room in a b&b type place. need to open 3 locked doors to go to your room.
fairly close to vatican city, but not so close to Rome central.
almost ~10mins to nearest metro station.
found it very hard to get taxis from the room, limited help from the b&b host.
sunil
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Tracie, Chadds Ford
Matkusti pienten lasten kanssa
14.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay!
Tracie
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
piliskert
21.3.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
piliskert
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
10/10 Loistava
Rory
Matkusti ryhmän kanssa
20.3.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pietro was so helpful!!! A great place to stay if you are just looking for an easy and cheap option while in Rome. I will definitely come back!
Rory
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
4/10 Huono
Gaetan
18.3.2024
Gaetan
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2024
10/10 Loistava
Sergio
18.2.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat